Sari la conținut

Spite Rupte


Postări Recomandate

am cateva spite rupte pe roata de pe spate, nu stiu care-i faza. cine stie? roata e centrata adica nu e shuie. in ce conditii se intampla asemenea chestii?

intr-adevar tre sa controlezi periodic ,daca sunt intinse uniform?

:grinbandit:

Editat de bill
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar tre sa controlezi periodic ,daca sunt intinse uniform?

Nuuuuu :baldy: , Doamne-fereste, cum sa faci asa ceva ?? Aia care scriu manualele de utilizare sunt niste tampiti care habar n-au! :grinbandit:

 

Nu te supara, dar prea ai ridicat-o la fileu... :bigstar:

 

Probabil ai dat in ceva bolovani, pune mana si schimba-le. Apoi du roata la un atelier sa vezi daca nu "bate". Bafta! :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cateva spite rupte pe roata de pe spate, nu stiu care-i faza. cine stie? roata e centrata adica nu e shuie. in ce conditii se intampla asemenea chestii?

intr-adevar tre sa controlezi periodic ,daca sunt intinse uniform?

:baldy:

[/quote ]

cateva cate ?? :haha: dar ce ai facut cu transalpul....ala e de sosea nu de dealuri ...

inlocuieste spitzele....si strangele...vezi daca e centrata...

nu mai merge cu ea asa ca se duc toate spitzele :lol:

se mai intampla...de la materialul prost folosit...pur si simplu se fisureaza in interior si se rup :grinbandit: dar la honda mai rar :) :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil, ai avut o spitza mai slabita, ai dat in ceva si e suficient sa fie una sau doua spitze slabite si urmeaza pe rand sa cedeze si celalalte, cand se strang trebuie fiecare spitza sa aiba aceiasi tensiune(sa fie la fel de tare stranse toate), altfel cedeaza. Verifica periodic daca nu s-au slabit iar daca gasesti vreo una slabita strange-o cu cheie de spitze. Multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mercic , baieti . am comandat spite si le voi inlocui. am un bun mester care ma va ajuta. apropo am gasit 6 spite rupte. nu voi mai merge pana nu voi rezolva problema. ce e curios ca transalpu arata super-beton. abia l-am luat

 

:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...