Sari la conținut

M-am Infipt Si Io...


stulewa
 Share

Postări Recomandate

vin de pe camp cu mobra, mai beau o cafea cu un amic si primesc un tel "...hai bai ca te asteptam pe str eminescu, vi sa ne plimbam un pic?" zic da si urc pana in casa unde imi face cu ochiul combinezonul de piele(buna treaba). ma schimb de toalele de motocros si o tai inspre oras in tol festiv. Pe delea veche, plec de la semaforul cu calea calarasilor, trec de "la mama", imi acorda prioritate un tip cu mopedul si vaz cum imi iese in fata o mandrete de scoda fabia pe care nu aveam cum s-o mai evit... drept urmare o inferioara, mana in gaz, mobra se ridica un pic si ..... poc, gata, m-am infipt. orice incercare de franare ar fi fost inutila si i-ar fi permis soferitei sa intoarca masina total iar eu as fi facut cunostinta cu porbagajul, luneta si plafonul masinutei(nu prea bine pt mine)

in concluzie:

- am botezat combinezonul..... sarmana Martin, bun costum

- am facut masinuta muci(gean, usa, aripa si bara... ca are ktm-ul o furca de n-o clintesti da si genunchiul meu a fost la inaltime :eek: )

- am ceva pagube la mobra dar fieru se repara

- multam fain baiatului cu mopedul care mi-a dat o mana de ajutor

 

 

 

gata, am termenat :cheers:

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari! Bine ca n-ai patit nimic serios.

 

Parca si vedeam continuarea clasica: "am culcat motorul, mi-am julit combinezonul, dar n-am atins masina si femeia a plecat, politia nu poate face nimic, ca n-am atins masina..."

 

E bine sa ai atata sange rece sa ii dai gaz in loc sa franezi cand stii ca te infigi. Enduristii astia nu ie normali maica... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare curaju cu acceleratia asta, la mine e mare tentatia franei, doamne ajuta ca nu m-am infipt in nimic pana acuma, oricum tari eduristii astia; i-am mai vazut prin bucuresti ce pot sa faca cu "saracutele" motoare iti faci cruce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca esti intreg,si bine ca i-ai pocit si aleia masina :D .M-am infipt si eu intr-una,dar era utilitara si nici macar nu s-a zgariat :eek: .Felicitari pt sangele rece.Fieru se face,ai grija sa-i ia aleia permisul,macar.Ura si sa ne vedem sanatosi p drum :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin de pe camp cu mobra, mai beau o cafea cu un amic si primesc un tel "...hai bai ca te asteptam pe str eminescu, vi sa ne plimbam un pic?" zic da si urc pana in casa unde imi face cu ochiul combinezonul de piele(buna treaba). ma schimb de toalele de motocros si o tai inspre oras in tol festiv. Pe delea veche, plec de la semaforul cu calea calarasilor, trec de "la mama", imi acorda prioritate un tip cu mopedul si vaz cum imi iese in fata o mandrete de scoda fabia pe care nu aveam cum s-o mai evit... drept urmare o inferioara, mana in gaz, mobra se ridica un pic si ..... poc, gata, m-am infipt. orice incercare de franare ar fi fost inutila si i-ar fi permis soferitei sa intoarca masina total iar eu as fi facut cunostinta cu porbagajul, luneta si plafonul masinutei(nu prea bine pt mine)

in concluzie:

- am botezat combinezonul..... sarmana Martin, bun costum

- am facut masinuta muci(gean, usa, aripa si bara... ca are ktm-ul o furca de n-o clintesti da si genunchiul meu a fost la inaltime :D )

- am ceva pagube la mobra dar fieru se repara

- multam fain baiatului cu mopedul care mi-a dat o mana de ajutor

gata, am termenat :cheers:

 

Salut. Meriti toate felicitarile pentru cum ai reactionat. As vrea te rog, daca vrei, sa detaliezi mai mult cum se face chestiunea asta la care ai apelat. Mersi frumos. :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai decat sa dai un cap in conserva si sa risti sa iti rupi gatul, mai bine incerci sa fii cat mai sus in momentul impactului in speranta ca vei zbura peste. Cel putin asa e logic. Iar asta e un reflex care trebuie format pentru ca e greu sa bati reflexul de frana si culcat motorul.

 

E ca reflexul ala c.r.e.t.i.n. care te face sa intri pe contrasens ca sa ocolesti ceva de pe sensul tau de mers. Trebuie muncit mult ca sa te obisnuiesti sa tamponezi orice gasesti pe sensul tau si sa nu iesi pe contrasens (daca nu e liber).

 

 

Mama cred ca s-a c.a.c.a.t. aia pe ea cand a auzit ditai huruitul de enduro accelerat si dupa aia zgomot de table sifonate si sticle sparte :cheers:

 

Data viitoare o sa se asigure de motociclisti cum fac eu:

 

RO: Stanga-dreapta-stanga-dreapta-demaraj

CY: Dreapta-stanga-dreapta-stanga-demaraj

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Meriti toate felicitarile pentru cum ai reactionat. As vrea te rog, daca vrei, sa detaliezi mai mult cum se face chestiunea asta la care ai apelat. Mersi frumos. :scratch:

pai am scris mai sus mon cher: 1-2 inferioare mana in gaz sanatos si cu dumnezeu inainte(la mine a fost cu:...dumnezeii mati!!!) depinde de motoreta cum reactioneaza... astea de enduro au cuplu mai mare si se ridica mai brusc....pa na mea la mine a fost mai mult reflex...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nah ca acum am vazut topicul asta. Barbate, ai grija de picior. Si bine ca nu a fost mai rau, avand in vedere "trecutul" tau.

 

Sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...