Sari la conținut

Mecanic Bmw?


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

am detalaiat pe aici pe undeva prin forumul asta cum am comandat ceva si mi-au adus altceva si m-au pus sa le si platesc tampenia lor...

iar la service am auzit multe povesti efectiv horor, inclusiv ca s-a dat badigardul noaptea cu motorul adus in service, tavalit pe jos, apoi la predeare, ca asa era moto cand l-a adus. sau curs suruburile din motor dupa o revizie la ei... si altele

hai ca stricam topicul omului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In toamna 2006 am incercat sa caut service pt verificat si reglat injectia la bmw-ul meu. Din pacate nu am gasit. mecanic pentru altre btren=buri se gaseste dar pt injectie nu. La injectie daca nu ai calculator sa citescti calculatorul nu rezolvi nimic. In final nu mi-a ramas decat sa merg la reprezentanta. In 24 de ore era gata reglata si verificata injectia, totul pt 170 roni.

 

Cu injectia nu te poti juca in garaj, asta e din pacate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Asa am sa fac,am si vorbit cu Tibi(mersi Kuki pentru mesaj) de la Bavaria.

Un reglat de tacheti+reglaj injectie duce la 100 euro si stau linistit inca 10.000 km.Nu este o suma de speriat si am si garantia lucrului bine facut.

Va tin la curent.

Luigi Vicol

PS: la 4 in linie sau 2 in V pe injectie gasisem mecanici,dar la boxere nu prea se baga oricine,asta-i problema..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa am sa fac,am si vorbit cu Tibi(mersi Kuki pentru mesaj) de la Bavaria.

Un reglat de tacheti+reglaj injectie duce la 100 euro si stau linistit inca 10.000 km.Nu este o suma de speriat si am si garantia lucrului bine facut.

Va tin la curent.

Luigi Vicol

PS: la 4 in linie sau 2 in V pe injectie gasisem mecanici,dar la boxere nu prea se baga oricine,asta-i problema..

.......totusi, de ce simti nevoia sa reglezi injectia?!?.......parerea mea este ca nu e ceva care sa se deregleze asa, la cateva sute sau mii de km.........chiar nu te inteleg........jocul la culbutori se regleaza foarte usor, daca nu are axe cu came in cap, altfel, e mai complicat.......da-mimai multe detalii......dar,se pare ca ti-ai rezolvat deja.....oricum, daca nu esti multumit de service, te ajut eu la culbutori.....no charge!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Pai motorul are 75.000 km si l-am luat sh.Merge foarte bine,dar eu am avut intodeauna grije de fiare,vreau sa stiu si eu pe ce stau+relantiul mi se pare cam jos.In carte scrie 1000 r/pm +-150r/pm.

Vreau sa fiu sigur ca motorul este in parametri.

Culbutorii trebuiesc reglati la 10.000 km si iarasi nu stiu cind a facut-o cel de dinainte..

Am inteles ca nu este foarte complicat,dar daca nu stii asta este.Inca nu mi-am rezolvat problema.

Luigi Vicol

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai motorul are 75.000 km si l-am luat sh.Merge foarte bine,dar eu am avut intodeauna grije de fiare,vreau sa stiu si eu pe ce stau+relantiul mi se pare cam jos.In carte scrie 1000 r/pm +-150r/pm.

Vreau sa fiu sigur ca motorul este in parametri.

Culbutorii trebuiesc reglati la 10.000 km si iarasi nu stiu cind a facut-o cel de dinainte..

Am inteles ca nu este foarte complicat,dar daca nu stii asta este.Inca nu mi-am rezolvat problema.

Luigi Vicol

....ok, daca vrei sa te ajut cu un reglaj de culbutori, da-mi de veste.......da-mi un mesaj pe priv sau pe messenger sa-ti dau numerele mele de telefon.......e posibil sa fie nevoie sa cumperi un set de garnituri de la capacele culbutori.......si sa-mi dai exact jocurile date in cartea tehnica.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...