Sari la conținut

Inmatriculare & Husa Scuter


licuriciul
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

cand omul nu stie intreaba :cheers:

 

1. cat de obligatorie este inmatricularea unui scuter < 50cm3 ?

2. de unde pot cumpara si eu o husa pt scuter si ceva intifurturi OK?

 

Am un Kymco beton de 50cm3

 

Multumesc mult.

 

Am si motocicleta, dar nu merita sa te dai cu ea prin oras asa ca o sa folosesc scuterul.....

 

Hai ai nostri!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

cand omul nu stie intreaba :cheers:

 

1. cat de obligatorie este inmatricularea unui scuter < 50cm3 ?

2. de unde pot cumpara si eu o husa pt scuter si ceva intifurturi OK?

 

Am un Kymco beton de 50cm3

 

Multumesc mult.

 

Am si motocicleta, dar nu merita sa te dai cu ea prin oras asa ca o sa folosesc scuterul.....

 

Hai ai nostri!!!!

 

Trebuie sa ai carte de identitate. Dc nu ai mergi si faci la RAR. Dc scuterul este importat in mod uzual la noi, atunci are omologare de tip, dc nu, ai pus-o...te costa 28 mil. sa-i faci. Apoi cu cartea si buletinul proprietarului mergi la primarie (la primaria mun.buc...dc esti din buc, la et 2 la d-na Brandusha...oarecum habarnista ea) si iti iei numere, dupa ce completezi o seama de hartii si lasi 90 RON.

Eu zic ca dc. n-ai omologare sa-l vinzi si sa iti iei o sageata in 2 timpi si mai fiabil decat Kymco (am auzit): www.scuterul.eu

Editat de maryus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.....cam de la orice magazin care vinde si motoare si echipamente....ca sa fie si aproape de tine...din ce zona a orasului esti?

cat despre kymco...si eu am unul nou...super 9....trebuie deja sa deschidem un club al posesorilor de kymco...bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu stau insectorul 3 pe la parcul IOR.

 

Sa inteleg ca aceasta inmatriculare la primarie este obligatorie! Stiti cumva ce se intampla daca nu il inmatriculez la primarie?

 

 

Legat de kymco mie imi place si este OK. oricum am o teama legata de locul in care o sa-l tin caci stiu ca se fura la greu, dar o sa vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu stau insectorul 3 pe la parcul IOR.

 

Sa inteleg ca aceasta inmatriculare la primarie este obligatorie! Stiti cumva ce se intampla daca nu il inmatriculez la primarie?

Legat de kymco mie imi place si este OK. oricum am o teama legata de locul in care o sa-l tin caci stiu ca se fura la greu, dar o sa vad.

 

Nu e complicat sa-l inmatriculezi la Primarie...cred ca faza asta e facuta mai degraja k sa te prinda sa platesti un impozit anual...nesemnificativ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...