Sari la conținut

Cat Consuma?


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

Neaparat tre sa imi iau chopper/cruiser.

EN500, Steed 400, VN400, VN800, Marauder... Intruder ...

 

Cat va consuma? Oras/Drum intins? Vreau sa fac o mica statistica si daca postati .. va rog introduceti modelul + anul de fabricatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzuki vz 400 Marauder 1998 (Desperado in Japonia), cu 10.5 litri pana la rezerva fac cu pasager(afara din Buc.)mai mult de 200 km, si ii dau si peste 130 la ora. In oras e greu sa faci o medie.Parerea mea ca nu asta conteaza , vezi ce ti cade cu tronc si placerea va fii mai mare ca la choopere si ochiu' umfla pipota de placere, si la altii de invidie. Bafta!

post-24-1086276055_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzuki vz 400 Marauder 1998 (Desperado in Japonia), cu 10.5 litri pana la rezerva fac cu pasager(afara din Buc.)mai mult de 200 km, si ii dau si peste 130 la ora. In oras e greu sa faci o medie.Parerea mea ca nu asta conteaza , vezi ce ti cade cu tronc si placerea va fii mai mare ca la choopere si ochiu' umfla pipota de placere, si la altii de invidie. Bafta!

Care pipota... a tremurat pana a crapat fierea in mine de ciuda ca nu am acum.

Dar imi iau sigur sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kawa vn800 A din 1995,pimul consum mediu a fost 7%( mai mult in oras)....

spre cluj mi-a luat 5% cu doua persoane si bagaje,dar am mers normal 90-100km/h max.inapoi mi-a luat 7%.....oricum pt kawa nu e mult,depinde cum il conduci.

Luna asta plec in Italia cu el,o sa vad atunci cat ia la drum lung.

M-am cam saturat de intrunirile din Romania,as vrea sa merg afara sa vad cum e.

 

 

 

 

Blackrider

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari ca vei iesi afara la intilniri sunt o gramada de intilniri suoper si afara...chiar la unguri sunt o gramada aaa si uitasem la rusi sunt citeva criminale de tot nister motoarte si modificari superbe

salut si astept poze din italia :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • Admin

Eu am un KAWA VN 1500..

In oras max 6.2%,afara 4.5-5% mers normal 110 km/ora maximum..

Chiar am facut pariu cu amicii mei care se mirau si spuneau cum ca,KAWASAKI este cel mai gurmand dintre japoneze..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da... am avut si eu un Eliminator de 250..... nus tiu de ce consuma asa mult....

probabil e motor de viteza (am inteles ca e acelaside pe viteziste).

tancu meu de acum cu toate ca are 240 (aproape dublu fata de EL) de kg consuma mai putin... e adevarat .. modest in demaraje... dar nu mi-am luat chopper sa fac curse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...