Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Va salut din nou . am reusit sa imi iau un intruder 2011 cu 2000 km. din pacate ajung in august in tara si abea atunci pot sa ma bucur de el ... :( , dar sper sa cunosc ceva posesori de intruder de pe forum . intentionez sa merg la mare si la munte in august si poate facem o drumetie impreuna . daca exista intalniri saptamanale ale posesorilor de intruder astept si eu zilele in care se organizeza . drumuri bune , asfalt uscat si fara incidente !

Fain de tot.Dar ceva impresii la cald,te rugam....Ca parca as opta si pentru o japo decat Harley.Eu am ce am cu XV 1900 dar nici asta nu imi displace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pe al meu l-am personalizat putin la atelierul lui Albu Claudiu ! a iesit super . cel putin mie imi place . e gustul meu :)

post-704-0-79389000-1370685708_thumb.jpg

post-704-0-46811600-1370685818_thumb.jpg

post-704-0-05709700-1370685916_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain de tot.Dar ceva impresii la cald,te rugam....Ca parca as opta si pentru o japo decat Harley.Eu am ce am cu XV 1900 dar nici asta nu imi displace.

 

 

Pai sincer nu prea am ce impresii la cald sa va spun , dupa cum am scris mai sus nu sunt in tara iar motorul a fost livrat in tara. momentan lucrez prin Danemarca si mi-e greu sa vin prea mult in concediu deoarece am construit si o casuta pe langa banii stransi pt motor si mai trebuie sa stau pe aici . am cumparat motoru doar prin intermediul internetului . a fost cam 10.600 € cu 2000 km la bord. am vazut pozele mi-a placut am negociat cam 2-3 sapt prin telefon la pret de la 11.000 € la lasat la 10.300 , dar pt ca din Romania nu se pot face plati tot in Ro in euro am mai pierdut 300 € schimband din euro in lei apoi iar in euro in banca vanzatorului ... cand m-am hotarat sa iau un intruder aveam o Yamaha R1 2003 si am mers cu un intruder 2007 parca a lu varu` lu taica-miu si de atunci am zis ca trebuie sa am un intruder ! am vandut R1 pt ca imi faceam casuta de care am zis , si acum ca am ajuns aproape de final cu casuta am zis ca trebuie sa am o noua motocicleta pt ca nu exagerez dar de cand am vandut R1 aproape in fiecare noapte adormeam cu gandul la Intruder . daca nu il cumparam cred ca ma imbolnaveam cu nervii , stres etc. am mai pierdut 2 motociclete in germania pana m-am hotarat daca sa iau sau nu si am zis ca e o ocazie buna la km astia . cam atat am sa va spun despre intruder. astept luna august cand voi veni in tara si vreau sa plec la mare de preferat Grecia / Bulgaria sau poate Romania, dar nu am gasit pe nimeni pana acum sa mearga pana in Grecia. am dat anunturi pe situri inca astept . si mai vreau sa merg pe Transfagarasani sau transalpina ... numai bine . Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca sunt persoane care nu au cartea de intruder in engleza. eu am gasit pe net manualul acesta . sper sa va ajute .... hmm am incercat sa il attachez , dar nu merge ca are 18 mega si are 586 pagini ... nu stiu cum sa il attachez . maxim vad ca merge 16 MB . e manualul pt service !

Editat de vali`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai pus anul trecut manualul pe net (l-am cumparat cu 5$ apoi l-am sharuit cât am putut :) ): /index.php?/topic/80357-intruder-1800cc/?p=3114068

A avut cam 18 descarcari iar de curand l-am scos ca ocupa 64mb degeaba si nu l-a mai descarcat nimeni. Daca mai e cineva care il vrea, il pun iar undeva pe net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare . de la ultima motocicleta R1 si pana am reusit sa iau un intruder am vandut tot echipamentul iar acum va trebui sa iau alt echipament. am o dilema inspre ce fel de casca sa ma indrept . un open face , lift up sau integrala ? cu ce va simtiti mai bine pe intruder ? eu as prefera un open face cu o viziera mare cat tine toata fatza la casca , asta pe timpul veri. un lift up mi se pare cam grea , iar o casca integrala in oras ma cam sufoc ! ce imi recomandati ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un flip-up (C3 Pro) si un open face. La viteze mai mari cu open face-ul nu prea e placut :).

Depinde unde mergi mai mult cu ea (normal ca mai versatil e un flip-up). Pe caldurile astea merg cu open face-ul prin oras, cand se face mai racoare trec la flip-up.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

M-au intrebat multi, foarte multi, si in trafic si parcat, ce fel de motor e, ce marca (al meu nu are nicaieri nicio inscriptie Suzuki, e complet de-badged), ce capacitate, aprecieri cat de frumos e modelul si cat de bine suna etc etc., de la oameni simpli la oameni complicati :) , de la femei in varsta pana la politisti samd. Dar azi am primit intrebarea anului, intr-o parcare, la modul serios, de la un posesor de maxiscuter, om la fro 40 de ani pe care l-am salutat ca tocmai parcasem langa el: „Auzi, asta e din alea chinezesti?”

 

...So I called my friend Johnny
And I said to him
Johnny, la gente esta muy loca
What the fuck ??? :lool:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa-i spun ca e motor turcesc, asamblat pe barcile care braconeaza calcan pe la noi.

Cat despre casti, asta am si eu: un flip-up pentru inceputul si sfarsitul de sezon, cand e mai rece, ca si pentru drumuri in afara orasului. Pentru drumuri in oras vara am o casca tip nazi, care sa stii ca ofera totusi protectie serioasa la impact. Cu tantarii si mustele mai mici, asa, mai subdezvoltate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

:) multumesc de raspunsuri . acum o saptamana dupa 3 ore jumatate petrecute in Louis din Hamburg m-am hotarat sa iau un Shoei Neotec flip-up care era la 639 € . am mai cumparat si 2 gecute manusi etc, cam in valoare de 1000 si putin € si ca reducere la casca primisem 10 € . am zis ca o iau , iar cand ma uit ma atent la ea era zgariata binisor fix in bot si mi s-a oferit o reducere de 30 € si am refuzat sa iau o casca noua deja zgariata de un tembel ceva ... , iar acum ma gandesc serios sa iau ceva foarte ieftin pt oras o casca daia la 10 euro care nu acopera nici urechiile iar pt afara ... ma mai gandesc ... am dat ceva pe motoreta 11000 € si parca nu as mai dat si pe casca flip up prea mult ... cred ca iau o chinezarie dasta de probike... am pus in cap 2-3 flip up-uri de la probike , dar ... pra facute din plastic chinezesc ... , darpt 1 luna cat ma dau eu cu motoreta pe anul asta cand vin in concediu cred ca e de ajuns :D dar pe viitor o sa iau ceva mai bun . drumuri bune si asfalt uscat fara idioti prea multi in preajma ! :tempted:

intre timp am cumparat si o casca Nolan N43E AIR .

ma ajutati si pe mine cu ceva informatii ? am cumparat motocicleta cu 2100 km si vreau sa ii fac schimbul de ulei si filtre . cam la ce pret ma duce si unde sa ma duc ? sa iau uleiul de prin Germania , ori e la fel calitativ si cel de prin Ro ?

Editat de vali`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti place sa iti schimbi singur uleiul? Daca da, te costa 130 de lei uleiul si 30 de lei filtrul.

Daca nu, te mai costa 80 lei ora de manopera.

Daca schimbi si filtrele de aer, alea mai costa inca vreo 350 (parca) ron la Motorteam.

Daca vrei sa ii schimbi si bujiile (recomandat la 18.000 din cate imi aduc eu aminte), te mai costa inca 250 ron.

Daca vrei sa schimbi si lichidul de frana, inca 30 de ron.

Daca vrei sa schimbi si uleiul din cardan, inca 45 de lei.

Daca vrei si lichidul de racire, inca vreo 200 (3 litri).

 

Am omis vreun lichid?

Daca stii ce lichide i s-au schimbat micutului, verifica in manual si vezi ce mai trebuie. Daca nu stii, schimba-le pe toate. Cele mai important lucru pe care il poti face daca tii la motorul tau e sa ii schimbi lichidele si filtrele cand trebuie. Ma rog, si bujii si altele din gama asta.

Eu mi le fac singur pe toate.

 

multumesc de informatii . pai motoreta mea are 2100 km si e din 2011 . nu stiu daca ia facut schimbul la 1000 km cel care a avut-o inainte . deci cred ca ar trebui schimate toate lichidele , dar ma gandesc sa nu schimb si filtrul de aer . cred ca o sa le schimb la un amic la service , si dupa aia daca prin ideea le schimb singur. multumesc inca o data de informatii si asfalt uscat .

intre timp am vb si cu amicul care lucreaza la un service in Buc , dar cam pe langa preturile astea de mai sus mai e si 60 lei demontat montat roata ca nu se poate faca am inteles .... uneori faci treaba mai buna cu strainii :) .... :lool:

Editat de vali`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

dap, asa e , nu am schimbat decat uleiul si filtru din motor si uleiul de la distributie la My Moto . 280 lei toata joaca ...

Nu are rost sa schimbi filtrul de aer, asta e si parerea mea.

 

De ce demontezi roata? Care roata? Altfel nu se poate ce anume? M-ai pierdut. :-D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, și eu mă mir. La mine, în service, mi-au spus că la distribuție am vaselină grafitată, nu ulei. Dar, mă rog, nu aia a fost scumpă, ci mai mult m-au costat reparațiile: cică am avut relantiul căzut în baie (420 lei) și demarajul crăpat (alți 360 lei). O grămadă de bani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ulei de la distributie?

 

dap . uleiul din spate de la cardan . era un ulei foarte foarte verde si au pus unul normal ... habar nu am ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sissy bar original Suzuki
Kit montare sissy bar original Suzuki
Genti laterale piele originale Suzuki set
Suport genti laterale
Parbriz original Suzuki
0740045298 pricop.mihail@gmail.com

Editat de mihutpanciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

sa vezi cum e cand ti se strica beculetul din cutia de viteze si e intuneric, si nu mai intra in viteze ca lumea.

N-ai să vezi, că am avut grijă; l-am schimbat și am pus leduri. 5 albe, pentru mers înainte, și unul negru, pentru manșalier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai să vezi, că am avut grijă; l-am schimbat și am pus leduri. 5 albe, pentru mers înainte, și unul negru, pentru manșalier.

unde ai gasit mah leduri cu lumina neagra. ca am cautat si io sa imi pun leduri sub carene, ca vazusem la unu' ca si-a pus pe motor albastru leduri albastre care luminau mijto sub motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...