Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare!

Din lipsa de timp (scuze aici), pun o scurta intrebare: a experimentat cineva schimbat tobe stock la C1800R? sunt in cautare de solutii viabile.

Multam!

PS: Merge careva la OST Busteni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

As avea si eu o intrebare. Din cate stiam eu, Intruderele de 1800cc au peste 300 kg si am gasit in mai multe locuri pe net: "Dry weight 180 kg". ;)

Vroiam sa va intreb daca e adevarat sau e greseala pe acele siteuri. Astea sunt 2 exemple:

 

http://www.bikez.com/motorcycles/suzuki_in...1800_r_2006.php

http://motoprofi.com/motospecspictures/suz...800_r-2006.html

 

Mersi frumos de lamurire! :D

Mesaj completat

Sa inteleg ca nu primesc nici o lamurire la intrebarea mea? :baldy:

Hmm... Nu ma bagati in seama sau nu stiti sa imi raspundeti? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As avea si eu o intrebare. Din cate stiam eu, Intruderele de 1800cc au peste 300 kg si am gasit in mai multe locuri pe net: "Dry weight 180 kg". :D

Vroiam sa va intreb daca e adevarat sau e greseala pe acele siteuri. Astea sunt 2 exemple:

 

http://www.bikez.com/motorcycles/suzuki_in...1800_r_2006.php

http://motoprofi.com/motospecspictures/suz...800_r-2006.html

 

Mersi frumos de lamurire! :)

Mesaj completat

Sa inteleg ca nu primesc nici o lamurire la intrebarea mea? ^_^

Hmm... Nu ma bagati in seama sau nu stiti sa imi raspundeti? :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Dry_weight_%28automobile%29

 

 

 

aia e greutatea "goala" fara nimic lichid in el, si fara incarcatura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://en.wikipedia.org/wiki/Dry_weight_%28automobile%29

 

 

 

aia e greutatea "goala" fara nimic lichid in el, si fara incarcatura

 

Mersi de raspuns! Dar alta este intrebarea... ;)

Stiu si eu ce inseamna "dry weight", dar intrebam cum de pe anumite siteuri este 180 kg, iar pe altele este peste 300 kg. Sunt modele diferite sau sunt gresite datele de pe unele siteuri?!...

Si acum, un raspuns pls! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil sunt introdus gresit datele.....are peste 300 de kg sigurat in toti anii si toate editiile :laugh:

 

Poate or fi lasat doar rotile si cadrul ;)

 

 

see Ya

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil sunt introdus gresit datele.....are peste 300 de kg sigurat in toti anii si toate editiile ;)

 

Poate or fi lasat doar rotile si cadrul :D

 

 

see Ya

 

Mersi mult de raspuns!

M-ai lamurit! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mda. Inca nu sunt convins ca e bine ceea ce fac. A fost visul meu. Si inca e. Iti da niste senzatii de nu le poti uita. Te droghezi pur si simplu. Si lor, multora, le da. Intr-un fel, la fel. Dar totusi o fac, cel putin pentru moment. Cred ca as fi in stare sa las balaurele sa zboare.

Mesaj completat

cumpar scarite originale de intruder

Si eu. Cel putin cea de pe stanga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Mda. Inca nu sunt convins ca e bine ceea ce fac. A fost visul meu. Si inca e. Iti da niste senzatii de nu le poti uita. Te droghezi pur si simplu. Si lor, multora, le da. Intr-un fel, la fel. Dar totusi o fac, cel putin pentru moment. Cred ca as fi in stare sa las balaurele sa zboare.

Mesaj completat

 

Si eu. Cel putin cea de pe stanga.

Salut,e foarte frumos balaurele tau,o intrebare as avea si eu :Cauciucul de 280 e pe janta originala a balaurelui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare . Are cineva de vanzare Disc-ul de Frana Spate? Nu are nimic daca este mai uzat ... la un pret corect! Deasemeni ma intereseaza sa cumpar axul roata spate - banuiesc ca am sanse sa gasesc la cei ce si-au pus roata spate lata de 300 si si-au schimbat cu aceasta ocazie si axul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
O scot la vanzare:

an 2007

km 2800

spate 260 Metzeler

fata 150 Metzeler

Pret 8.490 euro

Tel: 0721.335.987

 

poze recente maine

Mesaj completat

poze recente

Salut o carte service ai la frumusetea asta,ca in toti anii astia in mod normal nu ai avea cum sa o fi plimbat numai atat de putin.Motorul arata bine ce-i drept eu imi propusesem sa o iau de la saramotors timisoara de noua,(nu prea sunt adeptul idei de second hand ) dar...in cazul asta poate ma mai gandesc :laugh:

Mesaj completat

Salut o carte service ai la frumusetea asta,ca in toti anii astia in mod normal nu ai avea cum sa o fi plimbat numai atat de putin.Motorul arata bine ce-i drept eu imi propusesem sa o iau de la saramotors timisoara de noua,(nu prea sunt adeptul idei de second hand ) dar...in cazul asta poate ma mai gandesc

Editat de free rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut o carte service ai la frumusetea asta,ca in toti anii astia in mod normal nu ai avea cum sa o fi plimbat numai atat de putin.Motorul arata bine ce-i drept eu imi propusesem sa o iau de la saramotors timisoara de noua,(nu prea sunt adeptul idei de second hand ) dar...in cazul asta poate ma mai gandesc :laugh:

Mesaj completat

Salut o carte service ai la frumusetea asta,ca in toti anii astia in mod normal nu ai avea cum sa o fi plimbat numai atat de putin.Motorul arata bine ce-i drept eu imi propusesem sa o iau de la saramotors timisoara de noua,(nu prea sunt adeptul idei de second hand ) dar...in cazul asta poate ma mai gandesc

 

 

 

In mod normal, "chiar am plimbat-o atat de putin", nu sunt un rider impatimit, am cumparat acest motor in IUNIE 2008 de la o reprezentanta Suzuki din Germania, fiind singurul exemplar disponibil in Europa, la ora aia, alb. Categoria A am obtinut-o abia la vreo 2-3 luni dupa ce l-am cumparat, asa ca acum poti intelege de ce am mers atat de putin cu el.

 

Nu i-am facut decat o singura revizie, cea la 1.000 km, la ELF WORKSHOP, in Popesti Leordeni, odata cu ITP, cand am si schimbat cauciucurile, dar nu am trecut in carte acea revizie din motive pe care nu vreau sa le spun aici, nu vreau sa le fac reclama negativa celor de la ELF, desi ar merita.

Daca vrei detalii, suna-ma, te rog! Florin 0721.335.987

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,o intrebare as avea si eu :Se poate monta cauciuc de 280 pe janta originala sau 260 e maxim cat merge pe ea?

 

 

 

Se poate monta, dar este mult prea riscant, maxim, pentru a avea si siguranta, si aspect, este 260

 

Poti gasi o multime de parereri pro/contra in ceea ce priveste cauciuc de 280 pe janta stoc pe forumul

www.m109riders.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate monta, dar este mult prea riscant, maxim, pentru a avea si siguranta, si aspect, este 260

 

Poti gasi o multime de parereri pro/contra in ceea ce priveste cauciuc de 280 pe janta stoc pe forumul

www.m109riders.com

Ms mult de informatie si de site,cred ca o sa raman pana la urma la 260 :laugh: inca odata ms si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Vreau o opinie scurta si la obiect. Voi ce ati alege dintre un intruder 1800 si un HD Fat Boy...Bine multi o sa spuna ca nu poti comparadin diverse motive dar ca si motor ...ce ati alege. Practic eu sunt in situatia asta si vreau sa aud citeva opinii si bineinteles si de la unii care macar au condus un FB. Si nu ma intereseaza numai din punctul de vedere al condusului ci si a custom-uli in viitor. Ok intre modele e si o mica diferenta de pretz dar sa ziceam ca nu asa mare....Astept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Vreau o opinie scurta si la obiect. Voi ce ati alege dintre un intruder 1800 si un HD Fat Boy...Bine multi o sa spuna ca nu poti comparadin diverse motive dar ca si motor ...ce ati alege. Practic eu sunt in situatia asta si vreau sa aud citeva opinii si bineinteles si de la unii care macar au condus un FB. Si nu ma intereseaza numai din punctul de vedere al condusului ci si a custom-uli in viitor. Ok intre modele e si o mica diferenta de pretz dar sa ziceam ca nu asa mare....Astept

 

Daca vrei sa-l modifici, HD e mai usor de modificat si iese mai curat. La Intruder ai multa tehnologie de ascuns si nu iese asa de curat sau aerisit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa-l modifici, HD e mai usor de modificat si iese mai curat. La Intruder ai multa tehnologie de ascuns si nu iese asa de curat sau aerisit.

 

Mesaj completat

Daca vrei sa-l modifici, HD e mai usor de modificat si iese mai curat. La Intruder ai multa tehnologie de ascuns si nu iese asa de curat sau aerisit.

Ideea e ca am un Dragstar care e prima mea motocicleta dar e destul de mic pentru mine ca si gabarit avind in vedere ca am 195cm si 103kg. Si vreau sa iau ceva mai mare. Deocamdata sunt hotarit pe un C1800R care cu toate ca multi se pling ca e greu de manevrat in oras, pentru inaltimea mea e destul de ok. Da intradevar cred ca un FB se customizeaza mult mai usor cu toate ca ar iesi ceva bestial si dintr-un intruder.

Oricum multumesc de raspuns!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

 

Ideea e ca am un Dragstar care e prima mea motocicleta dar e destul de mic pentru mine ca si gabarit avind in vedere ca am 195cm si 103kg. Si vreau sa iau ceva mai mare. Deocamdata sunt hotarit pe un C1800R care cu toate ca multi se pling ca e greu de manevrat in oras, pentru inaltimea mea e destul de ok. Da intradevar cred ca un FB se customizeaza mult mai usor cu toate ca ar iesi ceva bestial si dintr-un intruder.

Oricum multumesc de raspuns!

 

Nu prea au legatura una cu cealalta, nici macar M1800R cu C1800R, lasand FB la o parte care e si mai departe.

 

Te-ai uitat vreodata la un Rocket III Touring? Pentru inaltimea ta e perfect. Daca te atrage/intra in buget da un semn, stiu unul nou de vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...