Sari la conținut

Poze Cu Tuning La Scutere


yOCorni
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 321
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La faza cu Air Liquid m-am gandit si eu dar asta a citit pe undeva si ne minte pe noi frate...poi ce stabilitate ai tu pe Booster la 150km/h...te ridica vantul cu tot cu el...abea stau eu pe Runner dar pe ala...

Lasa-l sa se simta si el bine ca ne abureste cu vrajala...

 

 

Cornelus , esti pa frate.. deci io`ti demonstrez chestia asta.. da`mi un booster si in 3-4 luni ti`l fac sa ajunga maxxim la 170.Ma disperi .. de parca tu ai fii zeu.. si plus lake obosit .. in poza aia nu e un scooter e un Silverwing..dar ce sa stie bootu..

 

booster facut pe Air Liquid cu radiatoare de aer ...CE???? deseneaza-mi si mie cum vine asta ... filtru malossi daca nu e rosu ce se intampla?plm se vede ca stii piesele dar iti e greu cu traducerea si denumirea in sine ..filtru ala are buretele rosu,poate sa fie cu verde si mov ca tot e vorba de filtru race de diametrul x (x poate lua mai multe valori ) Malossi ...am aici prieten care a pus 90% din piesele pe care le spui tu pe un Aprilia SR , a bagat mai mult de 1500 euro doar in tuning si mai mult de 135 intr`o zi cu soare si mult noroc nu ia ..in general 130 e vit maxima asupra caruia am cazut cu to(n)tii deacord...

Ba robo man .. io aveam rosu .. era spuma mai densa decat la galben..e mult mai bine sa ai spuma cat se poate de densa.. sa nu`ti intre impuritati in carburator..deci io vad ca nu intelegeti..al meu ajungea la 138 km/h maxim fara NOS ! intelegeti , FARA NOS ! cu kit-ul nos am ajuns la 168 la ora !

dar lasa ca e bine cum ziceti voi..

 

 

La faza cu Air Liquid m-am gandit si eu dar asta a citit pe undeva si ne minte pe noi frate...poi ce stabilitate ai tu pe Booster la 150km/h...te ridica vantul cu tot cu el...abea stau eu pe Runner dar pe ala...

Lasa-l sa se simta si el bine ca ne abureste cu vrajala...

 

This post has been edited by yOCorni: Apr 4 2007, 04:11 PM

 

 

Tu cu Runneru tau poti sa te arunci de la etaj tata.. scooteru ala io`ti fac pariu ca asa cum e original nu urca mai sus de 80 la ora..si zeule.. nu te mai umfla in pene , ca daca e sa dau un concurs cu tine , la tunnat scootere.. te fac muci..pot sa fac si pariu..

1 atuu care`l am eu.. am lucrat intru`n service tunnat scootere in italia.. si stiu ce piese sunt cele mai bune si cele mai convenabile la pret...In fine.. Tu sa fii sanatos si sa iti creasca mica mare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super tari filmele...eu is innebunit dupa yahaha aerox :D ...imi place designul si motorul lui... :bounce:

DA.........Si eu am fost disperat5 dupa aerox, dar dupa ce o ai vrei altceva :moto: :peace: : ITALJET, are un preten....da nu imi place deloc :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA.........Si eu am fost disperat5 dupa aerox, dar dupa ce o ai vrei altceva :D :moto: : ITALJET, are un preten....da nu imi place deloc :D

imi vand scuterul peste 2 zile si imi iau yamaha aerox cred :cheers: ...sau altceva mai frumos....azi ma duc si la cineva sa-l segmenteze :bounce: ... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sall tuturor si un paste fericit..... MAh fratzii mei de sunteti rai....... daca pHazeR zice ca se poate nu ziceti nu frate nu se poate aruncate dupa bloc , in primu rand rugati si voi de niste poze , ca nu strica, omu poate spune adevaru, acum nu sunt de partea nimanui da zik sa ii dati o sansa omului :bounce: . Am vazut si io scuter cu nitroxid si ce sa spun nu prea e de glumit ...si cu viteza maxima de 140 fara nitro doar prin tuning mecanic e posibil. Am vazut malaguti phantom F12 umblat la el si fugea 140 avand bord digital deci sunt sigur ca atat indica , turatia motorului era pe undeva pe la 12000 13000 deci era maxim . Da sincer sa fiu acuma la viteza de 170 (168 sa fiu mai precis ) cu nitroxid si mie mi se pare un pic cam mare ... am si io o intrebare pt @pHazeR : Ce ambielaj avea boosterul si ....... de atunci a mai atins vreodata viteza aia in viata lui ? :D :cheers: Noi sa fim sanatosi!

 

 

http://www.scooter-system.fr/galeries/Booster195-tuning.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La faza cu Air Liquid m-am gandit si eu dar asta a citit pe undeva si ne minte pe noi frate...poi ce stabilitate ai tu pe Booster la 150km/h...te ridica vantul cu tot cu el...abea stau eu pe Runner dar pe ala...

Lasa-l sa se simta si el bine ca ne abureste cu vrajala...

Cornelus , esti pa frate.. deci io`ti demonstrez chestia asta.. da`mi un booster si in 3-4 luni ti`l fac sa ajunga maxxim la 170.Ma disperi .. de parca tu ai fii zeu.. si plus lake obosit .. in poza aia nu e un scooter e un Silverwing..dar ce sa stie bootu..

Ba robo man .. io aveam rosu .. era spuma mai densa decat la galben..e mult mai bine sa ai spuma cat se poate de densa.. sa nu`ti intre impuritati in carburator..deci io vad ca nu intelegeti..al meu ajungea la 138 km/h maxim fara NOS ! intelegeti , FARA NOS ! cu kit-ul nos am ajuns la 168 la ora !

dar lasa ca e bine cum ziceti voi..

La faza cu Air Liquid m-am gandit si eu dar asta a citit pe undeva si ne minte pe noi frate...poi ce stabilitate ai tu pe Booster la 150km/h...te ridica vantul cu tot cu el...abea stau eu pe Runner dar pe ala...

Lasa-l sa se simta si el bine ca ne abureste cu vrajala...

 

This post has been edited by yOCorni: Apr 4 2007, 04:11 PM

 

 

Tu cu Runneru tau poti sa te arunci de la etaj tata.. scooteru ala io`ti fac pariu ca asa cum e original nu urca mai sus de 80 la ora..si zeule.. nu te mai umfla in pene , ca daca e sa dau un concurs cu tine , la tunnat scootere.. te fac muci..pot sa fac si pariu..

1 atuu care`l am eu.. am lucrat intru`n service tunnat scootere in italia.. si stiu ce piese sunt cele mai bune si cele mai convenabile la pret...In fine.. Tu sa fii sanatos si sa iti creasca mica mare..

 

Ba daca te crezi mare _|_ hai ca ai zis ca nu i-a Runneru mai mult de 80 si ca i-a Boosterul tau cu NOS 168...hai sa facem intracere tu cu NOS si eu cu scuterul meu cu mentionarea ca singura modificare este filtru de aer Malossi din ala rosu cum ai zis tu...dar daca te fac imi dai scuterul tau...asta valabil azi si maine ca pleaca scuterul la Italica aia mica...si nu mai fa gura mare si pleaca si s____z, lasa-ne ca ne suparam pe tine...sa zic ca te-am crezut ca sa nu mai postezi aici...daca vrei sa o facem cu scuterele suni la 0765469962 si vi la Caracal ca ajungi repede cu Boosteru :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba daca te crezi mare _|_ hai ca ai zis ca nu i-a Runneru mai mult de 80 si ca i-a Boosterul tau cu NOS 168...hai sa facem intracere tu cu NOS si eu cu scuterul meu cu mentionarea ca singura modificare este filtru de aer Malossi din ala rosu cum ai zis tu...dar daca te fac imi dai scuterul tau...asta valabil azi si maine ca pleaca scuterul la Italica aia mica...si nu mai fa gura mare si pleaca si s____z, lasa-ne ca ne suparam pe tine...sa zic ca te-am crezut ca sa nu mai postezi aici...daca vrei sa o facem cu scuterele suni la 0765469962 si vi la Caracal ca ajungi repede cu Boosteru :ok:

 

Prietene..nu ma lua pe mine cu amenintari.. 2 la mana... la caracal imi dau seama ce va poate capu.. doar acolo sunt cele 7 minuni ale romaniei.. unde s-a rasturnat carul cu prosti..in fine..vrei intreceri tata ? Hai la Brasov.. sa intelegi ce inseamna scooter tunnat..Poate asa o sa iei niste idei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene..nu ma lua pe mine cu amenintari.. 2 la mana... la caracal imi dau seama ce va poate capu.. doar acolo sunt cele 7 minuni ale romaniei.. unde s-a rasturnat carul cu prosti..in fine..vrei intreceri tata ? Hai la Brasov.. sa intelegi ce inseamna scooter tunnat..Poate asa o sa iei niste idei..

:blink: Cu tine nu ai treaba :cheers: ...esti prost cu acte in regula :crack: ...eu nu te-am amenintat dar vad ca s-au imprastiat prostii si cel putin unu a ajuns la Brasov...eu am zis sa facem intrecere si nu ai venit...acum Runneru e in drum spre Italia si nu cu 80km/h ci cu :ok: :crack: ...Du-te unde ai treaba cu tuningul tau si ne auzim pe Radio Santz sau pe unde mai stai tu... Hai S_M_S___ cu placere...Ciao

 

SA revenim la topic sau la intrebari legate de tunning

Ce toba sa pun pe Jet Force: Giannelli sau Leo Vince???

Mai bine intreaba-l pe OVK ca el are JetForce ca al tau...El mi se pare ca are Lazer pe al lui,dar nu mai stiu exact....rupe si al lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata oamenilor!!!Ce aveti?pentru unu care o zis el ceva cu 170 km/h....lasal frate in pace...poate minte,poate nu....who cares?dute la el si vezi!!!AA...Boosterul e unu dintre cel mai tunabil scooter...E un model de succesc (fie Yamaha fie MBk,aceasi kestie)Si chiar 170 cu nos nu suna prea stralucit dar e posibil....am vazut un film cu un MBK NITRO(aerox la yamaha)(nu stiu ce avea tunat pe el)testat pe dyno

 

Top Speed:163 km/h

Power :22 HP

RPM :14500

Editat de paul_ktm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Giannelli, FOARTE silentioase, sunt si performante, si gasesti pe www.scuterservice.ro la vreo 130-150 euro...si MAI MULT...fiecare cioara isi lauda puii--> si eu am tot Giannelli. Cat despre Leo Vince toata lauda din auzite sper sa isi mai dea si altcineva cu parerea. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Speed:163 km/h

Power :22 HP

RPM :14500

Hai ma tu nu vezi ca baiatu va vinde gogosi p`aci.

 

Baiatu cu Boosterul pune si tu niste filmuletze cu 163km/h ca sunt foarte curios.M-as apuca si eu de asa ceva ,De ce dreaq sa mai imi iau 125cc ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Giannelli, FOARTE silentioase, sunt si performante, si gasesti pe www.scuterservice.ro la vreo 130-150 euro...si MAI MULT...fiecare cioara isi lauda puii--> si eu am tot Giannelli. Cat despre Leo Vince toata lauda din auzite sper sa isi mai dea si altcineva cu parerea. Numai bine!

 

tot ce vreau sunt performante si sa nu paraie intr-un mod care sa deranjeze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...