Sari la conținut

Malmedy Germania 27-28-29-04-2007


mocanupompiliu
 Share

Postări Recomandate

da si tu niste informatii despre tine poate asa convingi pe cineva sa mearga

 

si nu mai folosi "a" pe post de "i"

 

si mai sunt "bube" in text

 

hai sa ai bafta si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da si tu niste informatii despre tine poate asa convingi pe cineva sa mearga

 

si nu mai folosi "a" pe post de "i"

 

si mai sunt "bube" in text

 

hai sa ai bafta si asfalt uscat

 

 

salut scuze pentru greseli cine vrea sa mearga merge oricum am mai fost la koln,garmchis,am facut siun turneu in europa si multe alte calatori merg oriunde timp si bani sa am si atunci e ok imi plac calatorile si -o performanta am facut 4300km de miercuri noaptea pina sambata noaptea buc-koln si retur te salut si numai bine Pompiliu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, Pompile, ba da n-ai rabdare sa vina caldura, vezi ca se raceste in weekendu asta, mai aman-o si tu 2 sapt ca poate o sa ai mai multi tovarasi de drum...

daca pleci noroc si uscat!

 

 

din ce inteleg eu zice prin aprilie...asa ca...fara suparare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Malmedy am gasit ca localitate numai in Belgia, intradevar aproape de granita cu Germania.

Va referiti la localitatea aia?

 

Salut. Da, aceea este localitatea, din Belgia, granita cu Germania. Acolo are loc intrunirea iar prezentarea slide-showrilor se va tine intr-un restaurant din Germania, la cca 30 de km. Nu trebuie ratata prezentarea unei austriece care a traversat cele 2 continente americane in 2 ani, singura, pe un rudimentar Royal Enfield, fara echipament modern (de exemplu, si-a taiat prosopul sa-si improvizeze genunchiere cand a venit frigul). Asta da motociclista, le-o da peste nas tuturor "adevaratilor" cu bmw-uri gs, goretexuri, gps-uri, telefon cu satelitul, jeep-uri de asistenta, etc. :nono: Mai multe detalii despre "Luna", (alt exemplu: a stat 7 zile intr-o vama pana au verificat daca nu are motocicleta furata) aici:http://travelluna.blogspot.com/

 

 

Intrunirea de care vorbim e aici:http://www.berndtesch.de/English/Meeting.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

eu locuiesc in frankfurt.nu stiam de intalnirea asta in belgia dar merg sigur.pompiliu,daca pot sa te ajut cu o cazare la mine sau cu altceva (e valabil pentru orice motociclist din romania) spune-mi. da-mi un pm cu adresa ta de mail sau id de messenger sa mai discutam.de-abia astept :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu locuiesc in frankfurt.nu stiam de intalnirea asta in belgia dar merg sigur.pompiliu,daca pot sa te ajut cu o cazare la mine sau cu altceva (e valabil pentru orice motociclist din romania) spune-mi. da-mi un pm cu adresa ta de mail sau id de messenger sa mai discutam.de-abia astept :bounce:

 

 

salutare si multumesc frumos pentre invtatie fiind timpul scurt nu voi intra in oras ne vom vedea acolo vom mai fii citiva sper si ma bucur sa nentilnim am mai trecut anul trecut pe linga franfurkt in drum spre koln chiar fostul meu patron are un hotel in frankfurt sigur daca vei fii acolo ne vom gasi sanatate si numai bine Pompiliu mocanu_pompiliu -id

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

explicati-mi si mie,va rog, careva despre ce e vorba la intalnirea asta si alte detalii mai ales din partea celor care au fost in anii trecuti.

am vazut pe pagina asta de net ca trebuie sa ne inscriem si sa platim niste bani.care e faza? scrie ca numarul maxim de participanti e de 300

Editat de alexbasket23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

explicati-mi si mie,va rog, careva despre ce e vorba la intalnirea asta si alte detalii mai ales din partea celor care au fost in anii trecuti.

am vazut pe pagina asta de net ca trebuie sa ne inscriem si sa platim niste bani.care e faza? scrie ca numarul maxim de participanti e de 300

 

salut prea multe nustiu domnul constantin va poate da mai multe imformati taxa de care ati pomenit ca la intrunirile noastre cu rez 25 euro fara 30 euro omul amai fost de 2 ori si el este in masura a va imforma si ma bucur ca vreti sa mergeti bravo voua poate mergem impreuna salutare Pompiliu

 

salutare si multumesc frumos pentre invtatie fiind timpul scurt nu voi intra in oras ne vom vedea acolo vom mai fii citiva sper si ma bucur sa nentilnim am mai trecut anul trecut pe linga franfurkt in drum spre koln chiar fostul meu patron are un hotel in frankfurt sigur daca vei fii acolo ne vom gasi sanatate si numai bine Pompiliu mocanu_pompiliu -id

 

 

 

salut intra aici si afli garmich motorrad Pompiliu te salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost anul trecut.

Plecand din Buc. am facut escala la Arad si la Ybbs, dupa Viena, deci 3 zile.

Am trimis in prealabil 25 e in plic. S-au primit.

Cel din pozele de mai sus cu barba este Bernd Tesch.

Pe google ii gasesti site-ul. La Europa sunt trecut si eu cu Turul Europei.

Am vazut ca se putea plati si acolo, pe loc.

Nemtii stau in corturi. Este un camping cam salbatec.

Eu am dormit la motel, in localitate.

Anul acesta plec pe 25. 04 din Bucuresti. sa ajung la Malmedy pe 27. 04.

Pana acum sunt siguri 2 din Buc: eu si Pompiliu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare stupida : daca sunt in belgia, ma ia cineva sa ma aduca si pe mine acasa :crack:)

sau are cineva idee de modalitati foarte ieftine sa ajung acasa ?

poate vine cineva cu masina si impartim frateste banii de benzina :wave:

 

ideea e ca daca as ajunge acasa, as sta o saptamana (cat am aici vancata) si as veni aici pe motoreta.

 

numai bine si poate ne vedem pe acolo .. chiar daca voi fi pieton

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...