Sari la conținut

Manual De Construire Chopper De La 0 (zero)


RaduTheOne
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Uitati site-ul tipului asta, si-a construit singur motocicleta din piese luate din stinga si din dreapta. A fost proiectullui de absolvire a facultatii

 

http://home.cwru.edu/~jvs4/Chopper/chopper.htm

 

Mi se pare de exceptie. E super util pentru cei care vor sa isi faca singur un motor sau sa isi modifice unul existent. Stiti pe careva din Ro care a fost in stare sa isi faca de la 0 o motocicleta? Nu ma refer la chituri Custom Chrome sau mai stiu eu ce, pe care doar le asamblezi.

 

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yeah, right :ph34r: :(

Engine/Transmission â 2002 102ci Fuel Injected Yamaha Road Warrior V-twin and 5-speed electric start tranny - This bad boy came to $2644 from Cycle Therapy in Penninsula, Ohio

 

:( :( :(

Yamaha Road Warrior Repair Manual â $69.45 from Cycle Therapy in Penninsul

 

Front Wheel â 21" x 1.85" polished forged aluminum "Regal" style by R.C. Components - $785 from Sherms Cycle Products in Reedsport, Oregon

Rear Wheel â 18"x 8.5â polished forged aluminum "Regal" style by R.C. Components - $980 from Sherms Cycle Products in Reedsport, Oregon

 

E un progres,intr-adevar, fata de cei care asambleaza "kituri" , dar eu personal sunt mult mai impresionat de asta : :(

(mai multe detalii la /index.php?...opic=7716&st=10

post-24-1086683380_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...