Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Am si eu un RR din 2003 si momentan e naked....

Intrebarea mea este unde pot gasii carena fata plus far sau daca merita sa comand de pe ebay carene replica la 500 de eu tot setul vopsite si stickerite?

Astept parerile si sugestiile voastre.

Ms

 

Salut,

 

Carenele in banii aia sunt din plastic ieftin si probabil facute in China. N-am nici o problema cu China, insa la carene chiar nu le prea nimeresc. Prietenul meu care e mecanic a montat cateva seturi chinezesti pana acum si la mai toate a trebuit sa intervina asupra carenei ca sa o poata prinde.

Daca recomanda cineva expres replicile respective...poate m-as gandi, altfel... Mai degraba cauti carene originale (care sunt din ABS) pe la dezmembrari si le revopsesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

 

Carenele in banii aia sunt din plastic ieftin si probabil facute in China. N-am nici o problema cu China, insa la carene chiar nu le prea nimeresc. Prietenul meu care e mecanic a montat cateva seturi chinezesti pana acum si la mai toate a trebuit sa intervina asupra carenei ca sa o poata prinde.

Daca recomanda cineva expres replicile respective...poate m-as gandi, altfel... Mai degraba cauti carene originale (care sunt din ABS) pe la dezmembrari si le revopsesti.

 

 

Am gasit si din italya si din germania....ideea era daca ma poate ajuta cineva unde pot gasii plastic fata si far original sh....ca normal ca asta ma intereseaza in primul rand...si o eventuala parere de plasticurile replica.

Oricum ms de rasp....am auzit si eu ca nu se potrivesc....as vrea sa aud pe cineva care are asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am pus eu pe 1000RR. Aratau foarte bine si...atat. Ale mele au venit cu gaurile gata facute, dar nu au "cazut" 100%. A trebuit sa mai trag de ele, iar cum materialul este casant, se pot crapa cu usurinta.

Daca poti salva carenele originale cu costuri minime, fa-o! Eu mi-as pune iar carene din China doar daca mi-as face varza toate carenele OEM.

 

Bafta la alegere!

:cheers:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut stie cineva un 1000 rr din 2006-2007 de vanzare ok ? (pana in 6000-6500 euro)

Si inca o itrebare in 2006 exista modelul Repsol si daca da cel din poza este repsol 2006 original ? (pe net eu am vazut cu cadrul negru dar nu stiu daca este autentic sau doar carenele sunt Repsol)

Nu este repsol original si asta pentru ca:

1.Coloritul a aparut in 2007 pt modelu asta.

2.Pe carena fata + parbriz trebuia sa scrie Repsol

3.Pe carena laterala de unde este gaura de aerisire din carena trebuia sa fie o bucata neagra

 

Cadrul negru este pentru modelul Repsol din 2005

Asta e originalul:

REP7.jpg

Editat de k-2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dededark - eu am pus pe o motoreta a unui prieten carene china si s-au potrivit perfect. Nu mai sunt carenele care erau acum cativa ani care erau prost facute si chiar s-au potrivit extraordinar de bine la gauri... in schimb mai avea mici mici lufturi dar insesizabile. cele facute de cei de la auckmarts sunt chiar bune si stiu o gramada care si-au pus si sunt multumiti de ele. Dar vezi ca daca iti comanzi la din alea china pe langa cei 500 daca nu stii pe nimeni la posta mai platesti si vama sau tva ca nu mai stiu exact care din ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te ajuta cu faptul ca nu platesti vama... cum cu ce te ajuta... cate pachete mari nu am primit eu cu sume mari si nu am platit vama... ca asta inseamna sa il cunosti...

 

Vama se ia dupa un pret de catalog si te mai duce si aia vreo 100-150$

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand combinezon Berik Laguna Seca Alb/Negru/Rosu, Purtat de 3 ori pe circuit. Combinezonoul este intr-o stare impecabila si il dau ca mi-a ramas mic :D asa ca cine e interesat, sa imi dea PM sau sa ma caute la alecs_1000rr pe mess. Pretul este de 1000ron usor negociabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand combinezon Berik Laguna Seca Alb/Negru/Rosu, Purtat de 3 ori pe circuit. Combinezonoul este intr-o stare impecabila si il dau ca mi-a ramas mic :D asa ca cine e interesat, sa imi dea PM sau sa ma caute la alecs_1000rr pe mess. Pretul este de 1000ron usor negociabil.

 

Ce marime e costumul?

 

PS: Asa mult ai luat in greutate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut stie cineva un 1000 rr din 2006-2007 de vanzare ok ? (pana in 6000-6500 euro)

Si inca o itrebare in 2006 exista modelul Repsol si daca da cel din poza este repsol 2006 original ? (pe net eu am vazut cu cadrul negru dar nu stiu daca este autentic sau doar carenele sunt Repsol)

Daca inca nu ti-ai gasit motoreta, are un prieten de-al meu 1000rr Repsol original 2007 de vanzare, o are cumparata de noua din reprezentanta, km in jur de 30000, iar ca pret undeva intre 5500-6000E. Motocicleta arata foarte bine si o vinde ca sa isi ia 1000rr model nou de 2012

 

 

In caz ca esti interesat astept un raspuns ca sa iti dau nr lui de telefon

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am gandit si dau si mobra... asa ca cine are acum 3700 cash ca mai jos nu las sub nici o forma(asa ca nu incercati sa mai negociati) sa imi dea un semn ca vreau sa schimb categoria :). cine nu stie ce are si cum arata mobra sa nu ezite sa ma contacteze pe mess la alecs_1000rr.Daca cineva are prin curte o honda CRF 450 sau o yamaha YZ 426 sau WR 450 si vrea un schimb + dif de la el sa n u ezite sa ma contacteze. o zi placuta tuturor

 

Combinezonul s-a vandut... ramane mobra la vanzare... Hai repede cat e ieftina :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inainte sa-mi cumpar gsx-r`ul eram cu mintea sa-mi cumpar un naked un z750 sau z1000 ma gandeam sa schimb categoria,bine am facut ca nu mi-am luat ,am mers in poiana cu 2 nakeduri un gsr`u si un sv,am zis ca nu-mi mai trebuie naked sau cel putin astea 2 sigur nu

cine stie alexe poate o sa fie cu noroc si o sa ramai pe enduro ,dar nu cred :)

distractie placuta pe coclauri

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inainte sa-mi cumpar gsx-r`ul eram cu mintea sa-mi cumpar un naked un z750 sau z1000 ma gandeam sa schimb categoria,bine am facut ca nu mi-am luat ,am mers in poiana cu 2 nakeduri un gsr`u si un sv,am zis ca nu-mi mai trebuie naked sau cel putin astea 2 sigur nu

cine stie alexe poate o sa fie cu noroc si o sa ramai pe enduro ,dar nu cred :)

distractie placuta pe coclauri

 

Cei care cred ca migrind de pe SS pe coclauri au intrat intr-o lume moto fara pericole. Statisticile arata clar ca accidente la enduro cu rupturi de oase, ligamente, sint muuult mai numeroase decit pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...