Sari la conținut

Suzuki Sv 650 S Vs Kawasaki Er6-n


ridersowg
 Share

Postări Recomandate

salut tuturor

 

 

Dupa indelungi cautari si gandiri am ramas la aceste 2 modele,initial ma mai gandisem si la un fazer dar mi se pare prea puternic la 100 cp avand motorul derivat de la r6,si fiind un l4 in oras trebuei sa-l cam turezi,iar la drum intins nu prea te poti abtine sa nu-i dai mai tare deoarece tinandu-l in ture inalte creste si viteza incet incet...

 

Precizez ca nu-mi place la o moto viteza maxima ci accelerarile gen 0-80/100.SV-ul are un motor foarte reusit dar din pacate cand m-am asezat pe modelul s din 2006 nu mi-a placut deloc pozitia din cauza semighidoanelor si a pozitiei foarte aplecate(eu am 1,83).Asa ca am luat in calcul si kawa er-6n care mi se pare un motor foaret confortabil si bun pt oras dar si pt iesiri afara...ambele moto trag din turatii joase..un pic mai bine sv-ul...

Voi ce ma sfatuiti sa aleg?in special posesorii de sv si er 6 daca m-ar putea ajuta... :banana:

 

apropo in cazul in care as alege sv-ul,stiti cumva de un as putea sa-i montez un kit de superbike pt ghidon?dar nu de la louis,sau polo ca n-as vrea sa dau 300 de eu pe unul..

 

asafalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SV N, pozitia e complet diferita fata de SV S, mult mai comod si manevrabil. Le-am comparat personal. Se gaseste mai ieftin de ocazie.

 

ER6 - cadru 'de bicicleta' (din tevi sudate - unii se plang ca sudurile ruginesc si crapa), finisare mai putin buna.. asa mi s-a parut mie. ABS optional. Pe versiunea carenata (F) zbarnaie plasticul. Dar e totusi o motocicleta placuta, asa ca alegerea e grea... Incearca-le, daca poti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprilia tuono 1000 :banana:

:baldy: omu' nu cred ca se gandeste la motor de 1000!! Altfel avea de ales probabil intre Kawa Z1000, SV1000, CB1000, FZ1... Poate la un moment dat isi punea si problema de un Tuono.. Eu i-am zis ca o varianta buna este si Yamaha FJR1300 :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vecine ,la anu pe timpul asta sper sa ajung si io ca tine si sa incep sa caut un SV ,motocicleta care mi a placut cel mai mult din categoria ei.Despre fiabilitate si toate cele nu discut insa sunt sigur ca asta va fi viitoarea mobra ,trecand de la ''comoda pozitie'' a actualei la una comoda in toata regula .

P.S.Da bice ca uite acu vine vara :banana: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Hahaha....frate ia Kawa....e bestiala...io m-am dat cu amandoua...si mi-am luat er6....nu pot sa itzi povestesc cat de manevrabila e...dar daca ai 1.84...cred ca arati ridicol pe asta....Er6 e o jucarie pt incepatori...extrem de ushoara..172kg...este cea mai buna alegere pt o moto noua....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
salut tuturor

 

 

Dupa indelungi cautari si gandiri am ramas la aceste 2 modele,initial ma mai gandisem si la un fazer dar mi se pare prea puternic la 100 cp avand motorul derivat de la r6,si fiind un l4 in oras trebuei sa-l cam turezi,iar la drum intins nu prea te poti abtine sa nu-i dai mai tare deoarece tinandu-l in ture inalte creste si viteza incet incet...

 

Precizez ca nu-mi place la o moto viteza maxima ci accelerarile gen 0-80/100.SV-ul are un motor foarte reusit dar din pacate cand m-am asezat pe modelul s din 2006 nu mi-a placut deloc pozitia din cauza semighidoanelor si a pozitiei foarte aplecate(eu am 1,83).Asa ca am luat in calcul si kawa er-6n care mi se pare un motor foaret confortabil si bun pt oras dar si pt iesiri afara...ambele moto trag din turatii joase..un pic mai bine sv-ul...

Voi ce ma sfatuiti sa aleg?in special posesorii de sv si er 6 daca m-ar putea ajuta... :crack:

 

apropo in cazul in care as alege sv-ul,stiti cumva de un as putea sa-i montez un kit de superbike pt ghidon?dar nu de la louis,sau polo ca n-as vrea sa dau 300 de eu pe unul..

 

asafalt uscat

 

 

ce ai alers?eu am acuma aceiasi dilema si am 1.85 inaltime.chiar as vrea sa i spui. :bigstar:

Editat de raduopi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...