Sari la conținut

Intalniri, Bulgaria 2007


SRAD
 Share

Postări Recomandate

Here is the list with Biker Meeting in Bulgaria 2007:

 

1. Yambol, 11-13 May

2. Haskovo, 25-27 May

3. Sofia, 8-10 June

4. Kazanlak, 15-17 June

5. Ruse, 22-24 June

6. Varna, 25 June - 1 July

7. Plovdiv, 6-8 July

8. Kyustendil, 13-15 July

9. Razgrad, 20-22 July

10. Stara Zagora, 27-29 July

11. Harmanli, 3-5 August

12. Obzor, 6-12 August

13. Gabrovo, 17-19 August

14. Veliko Tarnovo, 24-26 August

15. Svilengrad, 31 August - 2 September

16. Burgas, 6-9 September

17. Troyan, 14-16 September

18. Sopot, 28-30 September

 

You can find the places at the following map:

http://www.bgmaps.com/home.asp?sid=86aad31...d970275d58e?=en

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Maine dimineata plec la YAMBOL, prima intalnire oficiala din Bulgaria!

Cred ca voi pleca cu X4, asa ca viteze de croaziera 140km/h!

Sunt vreo 330km pana acolo, e la munte ... e BULGARIA!!!

ABIA ASTEPT !!!

 

Respect,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asta ar fi drumul!

duminica ora 8 plec catre giurigu-ruse-veiko turnovo-nova zagora-yambol

 

... cu ZX12, schimbare de plen, deci croaziere 160-170, oprire doar la benzina!

 

SFATUL MEU E SA INCEPETI A VENI LA INTRUNIRI IN BG!

 

Motociclismul la bulgari vine din interior, nu din FITZA, ca la romani!

post-1132-1178886100_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CONCLUZII:

 

Cei 330km estimati au fost, de fapt 440km! Se mai intampla sa se insele omu'!

 

DUS (bleu): BUCURESTI-GIURGIU-RUSE-VELIKO TURNOVO-NOVA ZAGORA-SLIVEN-YAMBOL = 440km;

INTORS (siclam): YAMBOL-SLIVEN-NOVA ZAGORA-continuat spre PLOVDIV-KAZANLUC-SHIPKA(oprire la manastire)-GABROVO-ratacire prin Balcani-VELIKO TURNOVO-RUSE-GIURGIU-BUCURESTI = 460km

 

ORGANIZARE:

 

Estimez ca au fost vreo 3.000 MOTOCICLISTI, pe o locatie care nu mai stiu exact cum se chema, dar era o panorama de cadeai pe spate! ... o locatie de-a drepul frumoasa, munte padure, asfalt.

Intrarea 5BGN (9RON) de persoana in care erau incluse: autocolant pt parbriz, ecuson pentru geaca (etc), ecuson de pus la gat, bilet de tombola.

Bere 1BGN.

Erau 3 "duhene" pt mancare: una cu bauturi DE TOT FELUL, una cu mancare, mici, chiftelute, frigarui, salata beuf, snejanka, iahnie de gasole si inca ceva, alta cu gogosi cu 4 tipuri de sosuri.

Vreau sa mentionez: TARABELE AU FUNCTIONAT NON-STOP, FARA "S-A TERNITAT NU STIU CE!" - FELICITARI CA AU TINUT ATATA POPOR FARA GRESALA !!!

automat de cafea - 4,5RON

 

Mai erau dughenele cu accesorii moto, etc

 

In rest concursuri ca la noi, concerte, strip tease, tombola, ...

 

PLACUT IMPRESIONAT !!!

FELICITARI !!!

 

P.S. Experinta mea - am socotit pentru vreo 700km si am faut 900km! Nu am plecat cu multi bani la mine, asa ca am ajuns ca la Veliko Turnovo sa schimb 100RON=50BGN, la cursul casei de schimb.

ZX-12 nu stie sa cnsume sub 10% ! Asta e! ... am mers si 140-160, rar 180 sau 200! ... Cand mai vreau multi km o sa iau X4! :bounce:

 

Astept cu interes urmatoarea intalnire!!!

post-1132-1179124243_thumb.jpg

post-1132-1179124283_thumb.jpg

post-1132-1179124305_thumb.jpg

post-1132-1179124334_thumb.jpg

post-1132-1179124357_thumb.jpg

Editat de U R S U
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ruse si Varna cred ca o sa le bifam si noi (eu cu Burlaco).O sa fie frumos tare la Varna mai ales ca e in mijlocul verii si pe malul marii .SUPER abia astept :what:

 

URSU ma bucur sa vad motociclisti ca tine deschisi la nou si nu ca astia ai nostri care cred ca Romanica e buricul Europei.Respect :bounce:

 

 

SRAD everybody seems to be interested to join your biker meetings, so speaking for myself I hope to be able to join the meetings from Varna and Ruse.

Thank you very much for posting here the agenda and I hope to see you in BG at your meetings :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ursu Silviu nu ai spus cu citi tovarasi ai plecat la drum.Sa nu mai lasi x4 din mina.Eu am facut cu a mea 3500 km anul asta si nu ma dezamagit niciodata,din niciun punct de vedere.Mai in vara vin si eu cu tine odata in Bg.Bineinteles daca vrei sa mergem impreuna.bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Inger^Albastru: ... merg la intruniri in BG din 2004, tot singur! Abia acum au inceput romanii sa cunoasca Bulgaria. Intr-adevar cand cand vezi cate fite am in cap romanii ce merg in BG te iei cu mainile de cap. Sunt genul celor ce sunt plecati de nu stiu cat timp la munca in Italia si le pute tot! :angry: ... Asta e!

 

@valicaddy: DA! ... a fost prima intrunire oficiala din an, dupa deschiderea sezonului din 22 martie de la Plovdiv. ... INCREDIBIL!

 

@skywalker: Boris foloseste SKYPE, prea rar YM!

 

@bunu: Imi pare rau ca mi-a iesit din minte! Puteam merge impreuna cu X4-urile! Ar fi fost super! :bounce: ... Cu prima ocazie! ... Cred ca merg si la Hskovo, 25-27 MAI, dupa care la Kazanluk, abia! ... Mi-ar placea sa mergem impreuna!

 

@Boris: Widja li be ko stana? ... Siga 4e sa wideli 4e e hubawo iskat i tjah da idwat! ... Glupaci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iau ce ai spus mai sus ca o invitatie.Cu placere.Da dac mai trintesc honda atit nu mai ramine nimic din ea pina pe 27.E atit de masiva si grea ca orice drum mai denivelat imi creaza reala probleme de echilibru.Am trintito pina acum de 4 ori.Trebuie sa ma opresc.bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CONCLUZII:

 

Cei 330km estimati au fost, de fapt 440km! Se mai intampla sa se insele omu'!

 

DUS (bleu): BUCURESTI-GIURGIU-RUSE-VELIKO TURNOVO-NOVA ZAGORA-SLIVEN-YAMBOL = 440km;

INTORS (siclam): YAMBOL-SLIVEN-NOVA ZAGORA-continuat spre PLOVDIV-KAZANLUC-SHIPKA(oprire la manastire)-GABROVO-ratacire prin Balcani-VELIKO TURNOVO-RUSE-GIURGIU-BUCURESTI = 460km

 

ORGANIZARE:

 

Estimez ca au fost vreo 3.000 MOTOCICLISTI, pe o locatie care nu mai stiu exact cum se chema, dar era o panorama de cadeai pe spate! ... o locatie de-a drepul frumoasa, munte padure, asfalt.

Intrarea 5BGN (9RON) de persoana in care erau incluse: autocolant pt parbriz, ecuson pentru geaca (etc), ecuson de pus la gat, bilet de tombola.

Bere 1BGN.

Erau 3 "duhene" pt mancare: una cu bauturi DE TOT FELUL, una cu mancare, mici, chiftelute, frigarui, salata beuf, snejanka, iahnie de gasole si inca ceva, alta cu gogosi cu 4 tipuri de sosuri.

Vreau sa mentionez: TARABELE AU FUNCTIONAT NON-STOP, FARA "S-A TERNITAT NU STIU CE!" - FELICITARI CA AU TINUT ATATA POPOR FARA GRESALA !!!

automat de cafea - 4,5RON

 

Mai erau dughenele cu accesorii moto, etc

 

In rest concursuri ca la noi, concerte, strip tease, tombola, ...

 

PLACUT IMPRESIONAT !!!

FELICITARI !!!

 

P.S. Experinta mea - am socotit pentru vreo 700km si am faut 900km! Nu am plecat cu multi bani la mine, asa ca am ajuns ca la Veliko Turnovo sa schimb 100RON=50BGN, la cursul casei de schimb.

ZX-12 nu stie sa cnsume sub 10% ! Asta e! ... am mers si 140-160, rar 180 sau 200! ... Cand mai vreau multi km o sa iau X4! :angry:

 

Astept cu interes urmatoarea intalnire!!!

URSU ma bucur mult ca ti-a placut la noi in Bulgaria.

Da eu sunt un bulgar care sta si lucreaza in Bucuresti si are si motocicleta.

uita te pe 1 may in Bulgaria sa vezi ca deza am facut ni6te contacte cu rockeri din romania.

Eu sunt din Ruse asa ca va invit la Ruse .

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zdrasti Martinz!

 

Nu numai ca stii sa vorbesti, dar si scrii bine in RO! Felicitari!

Eu din partea mamei sunt bulgar, iar din partea tatalui, grec, la nivel de strbuni. Eu sunt roman, in schimb! :bounce:

 

De suflet, BG este locul meu, mai ales litoralul. Marturisesc ca Sofia nu mi-a placut in mod deosebit.

 

Respect,

Silviu ME4O

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zdrasti Martinz!

 

Nu numai ca stii sa vorbesti, dar si scrii bine in RO! Felicitari!

Eu din partea mamei sunt bulgar, iar din partea tatalui, grec, la nivel de strbuni. Eu sunt roman, in schimb! :what:

 

De suflet, BG este locul meu, mai ales litoralul. Marturisesc ca Sofia nu mi-a placut in mod deosebit.

 

Respect,

Silviu ME4O

:bounce: salve silviu... spune-ne mai multe despre bulgaria....as vrea sa merg si eu cui nevasta pe la ruse....cit e benzina , se mai plateste ceva la pod la ruse....am mai vorbit noi...despre cbr 1000 si altele...si zici ca la bulgari motoretismu' vine din interior....si la noi din fite.... cam ai dreptate.... :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zdrasti Martinz!

 

Nu numai ca stii sa vorbesti, dar si scrii bine in RO! Felicitari!

Eu din partea mamei sunt bulgar, iar din partea tatalui, grec, la nivel de strbuni. Eu sunt roman, in schimb! :)

 

De suflet, BG este locul meu, mai ales litoralul. Marturisesc ca Sofia nu mi-a placut in mod deosebit.

 

Respect,

Silviu ME4O

Buna Silviu,

Cand bem o bere cu tine?

Daca ai timp vinu sumbata la Ruse.

:lol: :ok: :( :bounce:

 

:angry: salve silviu... spune-ne mai multe despre bulgaria....as vrea sa merg si eu cui nevasta pe la ruse....cit e benzina , se mai plateste ceva la pod la ruse....am mai vorbit noi...despre cbr 1000 si altele...si zici ca la bulgari motoretismu' vine din interior....si la noi din fite.... cam ai dreptate.... :what:

Benzina e aproximativ ca aici in Romania , este taxa de 2 evro pt moto dar de obi4ei nu o ea ,

Da noi ne vine din interior - RESPECT :) :10: :ok: :ok: :rock: :rock:

 

:huh: salve silviu... spune-ne mai multe despre bulgaria....as vrea sa merg si eu cui nevasta pe la ruse....cit e benzina , se mai plateste ceva la pod la ruse....am mai vorbit noi...despre cbr 1000 si altele...si zici ca la bulgari motoretismu' vine din interior....si la noi din fite.... cam ai dreptate.... ;)

Jenifer - m-am gindit ca esti barbat ;) :ok: :ok:

 

Zdrasti Martinz!

 

Nu numai ca stii sa vorbesti, dar si scrii bine in RO! Felicitari!

Eu din partea mamei sunt bulgar, iar din partea tatalui, grec, la nivel de strbuni. Eu sunt roman, in schimb! :)

 

De suflet, BG este locul meu, mai ales litoralul. Marturisesc ca Sofia nu mi-a placut in mod deosebit.

 

Respect,

Silviu ME4O

Scuze , dar nu ne-am conoscut cu tine la Bikers place acum o saptamana ?

post-18628-1179381789_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Jenifer: benzina e o mica idee mai ieftina ca la noi, iar taxa de pod la motociclisti nu prea se cere, 2 EUR.

 

@martynz: Nucu macar nu stiu unde e bikers place. :bounce: ... nu ne-am cunoscu! eu am un ZX12 arginitu - B-69-KYP si un X4 negru - B-96-KYP. In week-and voi merge la Varna, dar cu masina - B-1973-CP ! :angry:)

post-1132-1179397747_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Jenifer: benzina e o mica idee mai ieftina ca la noi, iar taxa de pod la motociclisti nu prea se cere, 2 EUR.

 

@martynz: Nucu macar nu stiu unde e bikers place. :bounce: ... nu ne-am cunoscu! eu am un ZX12 arginitu - B-69-KYP si un X4 negru - B-96-KYP. In week-and voi merge la Varna, dar cu masina - B-1973-CP ! :angry:)

Bikers Place este la Matei Voevod.

Ceeee e asta ma6ina bulgariasca :what: din Varna

Daca ai timp pentru o bere sumbata la Ruse asta e numerul romanesc 0728528988 sau bulgaresc 00359885225440 si 00359888858225

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, conduc o Calibra-koliba cu numar de Varna - mnogo udobno! :bounce:

La Ruse, probabil ca voi fi sambata in jur de 10:00. Daca nu e prea devreme pentru tine, ne putem intalni la o bere sau la "enda 6okoladova sladoledena torta" :angry:

Am si eu numar de BG, dar nu il stiu, e pe viva tel.

RO - 0722.223.280. Cred ca in Ruse inca este semnal de RO Vodafone.

 

HASKOVO : 25-27 MAI

 

Intentionez sa ajung si la aceasta petrecere moto, dar cu X4 de data asta. A fost destul de obositor si costisitor cu ZX12.

 

Deci,

Ma gandeam la ruta: BUCURESTI-GIURGIU-RUSE-BYALA-VELIKO TURNOVO-GABROVO-KAZANLUK-STARA ZAGORA-DIMITROVGRAD-HASKOVO.

nu mai vrea sa aproximez distanta, dar cred ca vreo 450 km sunt pana acolo! Sper!

 

Ma gandesc la o craoziera de 140 km/h cu Honda X4 (un fel de naked pt cine nu cunoaste modelul).

 

Respect,

post-1132-1179410075_thumb.jpg

post-1132-1179412173_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa cunoasca modelul cind in Rominia sunt in circulatie numai 5 bucati?Din cite stiu eu in toata Europa sunt cam 300 buc.Se prefigureaza pentru 27 un duet x4 din rominica.bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, conduc o Calibra-koliba cu numar de Varna - mnogo udobno! :bounce:

La Ruse, probabil ca voi fi sambata in jur de 10:00. Daca nu e prea devreme pentru tine, ne putem intalni la o bere sau la "enda 6okoladova sladoledena torta" :angry:

Am si eu numar de BG, dar nu il stiu, e pe viva tel.

RO - 0722.223.280. Cred ca in Ruse inca este semnal de RO Vodafone.

 

HASKOVO : 25-27 MAI

 

Intentionez sa ajung si la aceasta petrecere moto, dar cu X4 de data asta. A fost destul de obositor si costisitor cu ZX12.

 

Deci,

Ma gandeam la ruta: BUCURESTI-GIURGIU-RUSE-BYALA-VELIKO TURNOVO-GABROVO-KAZANLUK-STARA ZAGORA-DIMITROVGRAD-HASKOVO.

nu mai vrea sa aproximez distanta, dar cred ca vreo 450 km sunt pana acolo! Sper!

 

Ma gandesc la o craoziera de 140 km/h cu Honda X4 (un fel de naked pt cine nu cunoaste modelul).

 

Respect,

Sper sa petreceti bine la Haskovo,

Da aproximativ sunt 450 km pana acolo.

Pentru mine nu e devreme asa te asteppt .

RRRIIIIIIZZZZZZZPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Silviu,daca ma iau dupa harta pusa de tine si raportez distanta Buc.-giurgiu de 60 km la socoteala ies cel mult 250 km pina la Haskovo.Am dreptate sau harta ta arata strimb?Nu de alta da nu vreau sa descurajam oameni cu distante prea mari.Da sti ce m-am gindit?Cine n-are curaj sa mearga distante mari n-are ce cauta in compania ta.Si a mea.Mai bine sa stea acasa.

Da,pina la Haskovo sunt 450 km.bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt sanse mari sa ajung si eu la hascovo... :clap:

poa sa fie si 600 km pina acolo ...le-am pus gind rau la bulgari,ma duc sa le beau berea si sa le maninc micii :wave:

 

tre sa imi cumpar o harta k daca o sa-mi placa la "ei" nu mai mere neam la naspetele de intruniri de la noi. :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...