Sari la conținut

S-a Intamplat Din Nou!


BikerBoy
 Share

Postări Recomandate

Inainte de nefericitul accident de ieri din Bucuresti a fost relatat tot la ProTV un incident din Oradea sau Cluj, nu am retinut bine, intamplarea fiind clasica deja, dobitocul de pe banda a doua vireaza dreapta fara sa se asigure, mertzanul din spatele lui reuseste sa-l fereasca insa motociclistul care urma NU din pacate.

Ce m-a inervat a fost reporterul Pro care intreba martorii: avea viteza domne' motociclistul...?

Felicitari prietenilor celui accidentat care nu s-au abtinut si i-au dat-o putin in barba soferului vinovat :ph34r: (prea putin dupa parerea mea).

O bila alba si politistului care a retinut fapta corect, si anume ne-asigurarea soferului, nu viteza motociclistului!

Am inteles ca pilotul moto a ajuns in spital, INSANATOSIRE GRABNICA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Sunt de acord cu mai tot ce ai spus, mai putin cu deja clasicul "si i-au dat-o in barba bla bla". Asta e o mare timpenie, in nici o circumstanta nu mi se pare ok sau moral sa incepi sa te iei la bataie pe strada. Daca noi facem asa, nu e de mirare k suntem in continuare vazuti k niste golani cind suntem cu motocicleta. Si pe linga asta, ce mai poti spune daca atunci cind esti tu cu masina ta, si din greseala ciobesti mertanul vreunui tzigan, si ala se da jos cu satra si te face muci? Ar avea aceleasi drepturi pe care le ai tu cind sari la bataie doar pentru k esti motorist. In caz de accident e cel mai bine sa urmaresti totul si sa lupti pentru aplicarea legii, nu pentru razbunari anarhice si primitive

 

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul in care eu si pasagerul era sa ne pierdem viata din cauza unui dobitoc ignorant cu basini de Sena in cap , normal ca ma gandesc fix la "razbunari anarhice si primitive", :ph34r: intrucat in cazul unui fiu de stab "aplicarea legii" are aceleasi sanse pe care le am eu de a castiga la 6/49 :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dreptate -- AXA.

foarte bine, sa ne stie de golani, pentru ca asta suntem multi dintre noi...

daca ne-ar sti de frica, s-ar gandi de 2 ori inainte sa traga de covrig DE MULTE ORI CHIAR INTENTIONAT.

 

sa stiti ca si cei de afara isi fac dreptate cu pumnul..

saluta pe cei cu bun simt , dar ii ard pe cei cu bashini..

la noi pe strada este o jungla si trebuie sa te lupti ca atare ca sa supravietuiesti..

rupeti-le muile din ei ca sa stie de frica..

eu asa fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...