Sari la conținut

Mi S-a Intamplat Ceva Extraordinar!


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

Ieri am mers cu conserva GMC in oras cu treaba. La vulcanizarea cotroceni ... mi-a explodat cauciucul din spate dreapta. M-am mirat ca am michellin tubeless. Si NU explodeaza. Opresc... o pun pe cric .. scot roata.. pun rezerva. Cand m-am uitat la roata .. am ramas tampit. Cauciuc NOU... cu armatura smulsa pe lat (nu pe lungime). Plec... si studiez acasa problema bine.....

 

ATENTIE: SE VEDEA CLAR CUM A FOST CEVA CA O GHEARA CARE A SMULS CAUCIUCUL CU ARMATURA CU TOT.

 

Cauciuc de 100euro s-a dus dracului din cauza unora care vor sa faca bani.

Cum e posibil asa ceva EXACT IN FATA VULCANIZARII.

Atunci nu m-am prins dar acasa mi-a picat fisa.

 

Daca imi dadeam seama atunci..... si gaseam ceva incriminator in pe sosea ... nu stiu de ce eram in stare. :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa exagerezi un pic dar... pe timpul lui Ceausescu, proprietarii de vulcanizari aruncau cuie indoite (in 3 dimeniuni) la cateva sute de metrii inainte de locatia lor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa exagerezi un pic dar... pe timpul lui Ceausescu, proprietarii de vulcanizari aruncau cuie indoite (in 3 dimeniuni) la cateva sute de metrii inainte de locatia lor...

Cuie si patent se mai gasesc si acuma la feronerie :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drum drept si negru ca in palma. proaspat asfaltat. 120+ cu masina plina, in curba usoara spre stanga. Explozie pe dreapta spate si zgomot CLAR de obiect metalic aruncat in scutul rezervorului. In cauciuc era o gaura de puteai sa bagi linistit mana si urme de agatatura. Zona crepusculara. Pe sosea nu am gasit nimic. ''Batranii" au spus ca au mai intalnit asa ceva cand au dat peste jumatati de potcoava ramase pe sosea. Acuma fara gluma: o bucata din aia de metal, ascutita la un capat si cu celalalt indoit nitel in sus zboara ca dracu' si se infige in orice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1990, Germania, imi cumpar prima mea masina (bineinteles vechitura second-hand) si plec cu ea spre casa (Romania). Eu tanar, autostrada adevarata, eu bineinteles super-excitat, bag 170-180. Deodata zgomot ca de explozie, ma sperii si frana blana cateva secunde. Ceea ce pare o gresala de fapt a fost salvatoare, caci am redus pana pe la 120-130 inainte ca masina sa inceapa sa danseze. Apoi am controlat-o cu greu, dar "am adus-o la aterizare".

 

Ma dau jos si cauciucul dreapta spate, un Pirelli in stare foarte buna, bineinteles tubeless, cu o gaura cat pumnul. Shit happens...

 

Cred ca mai e si acum prin pivnita pe la maica-mea...

 

De atunci nu mi s-a mai intamplat nici o explozie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi ma...

asta este cumva site de jeep-eri???

 

sau ai motoreta GMC ????

DXU eu am relatat aceast fapt, chiar daca eram cu masina, pt cei ce trec cu motoarele in zona. O explozie la pneul unui motor ... e groasa.

 

Scopul a fost informarea!!! Puteam sa merg si cu TIRul.

 

PS.. eu nu sunt "ma" cu tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...