Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

sergiule, vrei sa pun o poza cu piesele ramase de la cateva motoare? Piese ce nu le mai vinzi niciodata.

Mesaj completat

Da, mi-am luat. Nu am apucat sa fac si poze. Pun o poza de pe net pana le fac.

Scaritele sunt Robby Moto.

 

 

Am o mare rugaminte la tine.

 

Imi masori cu motorul pe cric inaltimea de la sol a fiecarei scarite? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ok, am masurat:

31cm pe partea stanga si 42 pe dreapta, masurat din pamant pana sub scarita.

Scaritele erau pozitionate in partea de jos, daca le ridic se mai adauga cam 3 cm.

Editat de dan.c.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, am masurat:

31cm pe partea stanga si 42 pe dreapta, masurat din pamant pana sub scarita.

Scaritele erau pozitionate in partea de jos, daca le ridic se mai adauga cam 3 cm.

 

mersi mult. Postez cand termin. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abea acum am inteles pentru ce iti trebuie - sa iti faci prinderile alea pentru suportii de scarite.

 

Ca si o parere personala, dupa folosirea scaritelor "reising", pot spune ca 3 cm mai sus conteaza enorm.

 

Am plecat in Bulgaria cu scaritele montate sus. Era incredibil cat de controlabila mi se parea motocicleta pe curbe.

Problema a fost ca dupa 2 ore a trebuit sa le repozitionez jos pentru ca ma dureau genunchii de innebuneam.

In mod clar nu pot fi folosite asa sus decat pentru o perioada mica de timp - pe circuit.

 

Daca tot iti faci adaptoarele alea iti recomand sa le faci si un set de gauri astfel incat sa poti pozitiona scaritele si mai jos decat stock. Cred ca la un drum de peste 500km ar fi cea mai buna solutie impotriva oboselii.

 

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut !!! am nevoie de un manual de ZX600 din 98, nu stiu daca a fost postat pe aici( sunt prea multe pagini de urmarit ) sau daca ma puteti ajuta cu o adresa ceva de free download al manualului, va multzumesc mult !!!! :D :rolleyes:

http://www.manualedereparatie.info/downloa...X-6R-98-99.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...Am si eu o intrebare: Are cineva de vanzare sau cunoaste pe cineva care are de vanzare un motor de zx6r model 2000-2001(carburatie)?Va rog lasati un PM cu detalii si un numar de telefon ca sa va contactez...Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata chiar ok.

Totusi, de ce nu ai dat mai multe gauri? O sa te rupa sa mergi la drum intins cu genunchiul in barba :rolleyes: . Sau zxr-ul il bagi numai pe pista?

 

 

Nu se pot da mai multe gauri.Suportii nu-s drepti in spate ,au intarituri. Oricum nu le-am pus de design,ci de utilitate iar cu motorul o sa ma mai dau si prin oras dar nu ma deranjeaza. Am fost ieri si e demential.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ai luat special pentru modelul tau trebuie sa dai o gaura in carena pe partea stanga parca.

Eu am puig, care au un cot ce ocoleste carena.

Parerea mea e ca pentru 300 ron, cat costa un set de puig-uri nu se merita sa bagi bormasina in carena.

post-33933-1257052711_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ai luat special pentru modelul tau trebuie sa dai o gaura in carena pe partea stanga parca.

Eu am puig, care au un cot ce ocoleste carena.

Parerea mea e ca pentru 300 ron, cat costa un set de puig-uri nu se merita sa bagi bormasina in carena.

Asa e. Pe partea partea stanga e nevoie de un "deviator" ("no cut")

Se gaseste set complet cu tot cu deviator la vreo 5o$.

post-7003-1257085100_thumb.jpg

post-7003-1257085108_thumb.jpg

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Sunt si eu nou pe aici. Tocmai ce am cumparat un ZX-6R de 2008 insa nu am Owner Manual-ul. Am cautat pe net de mi-a venit acru, insa nu am putut gasi decat manualul de service.

 

Ma poate ajuta cineva - daca nu varianta digitala, macr una hardcopy sa ii fac o copie xerox...

 

Multumesc anticipat.

 

Toate bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Cata,

 

Multumesc mult pentru ajutor, insa imi trebui owner manual-ul. Pe cel de service il aveam.

 

Multumesc oricum. Promit sa pun si poze cu motorul, insa ultimele saptamani am fost numai pe fuga si nu am apucat sa trag nici o poza. Poate weekend-ul asta cand ma intorc in Bucuresti.

 

Toate bune,

 

 

Eu ti-am dat manualul, tu pui poze cu motocicleta. B)

 

 

http://bikerpunks.com/mediaviewer/2105/200...ce-manual-.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ti-am dat manualul, tu pui poze cu motocicleta. :)

 

 

http://bikerpunks.com/mediaviewer/2105/200...ce-manual-.html

 

 

salut,

 

ma ajuti cu un manual de reparatie pt un kawa 636 2005?

 

l-am raspandit pe jos putin si vreau sa mai umblu putin la el..sa ii mai fac eu ce se poate si dupa pe la service.Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...