Sari la conținut

Ia De Aici Site :)


ninja
 Share

Postări Recomandate

Vizitator stress_L&P

Omu' izh-busa, crezi ca daca faci misto de noi "finutz" esti mai inalt, mai destept, mai frumos, mai bogat? Iti spun eu: NU!!!Ti-ai spus parerea, ne-ai explicat de ce nu iti plac chopperele, noi ti-am explicat de ce ne plac, acum ce mai vrei? Un premiu pentru cel mai insistent om de pe pro-bike? Daca da, zi-mi shi iti fac eu o diploma!!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca degeaba? Pai are cel mai mare numar de reply-uri. Intimplator am fost pe acolo. Hai sa ne aflam in treaba. Nimeni nu are nimic cu tine/voi dar hai sa discutam ca niste oameni mari si fara "intepaturi". Nu de alta dar vrem si noi sa invatam unii de la altii cit mai multe lucruri FOLOSITOARE, nu mishto de doi lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ca am numarul cel mai mare de reply-uri, dar asta pur si simplu ca ma plictisesc rau si nu am ce face... Eu inainte mi-am exprimat punctu de vedere, dupa care voi ati inceput cu mistourile (daca cititi din nou toate mesajele o sa observatzi chestia asta) crezind ca am ceva cu voi personal. Chiar nu am nimic cu voi personal. Doar am spus de choppere (motoare si nu si de stapinii lor). Dupa ce am incetat discutzia, s-a mai gasit cite unu din senin (mensSana) sa o reia. La inceput normal ca am zis sa nu o mai continui, dar intimplator am dat peste siturile alea si scuze da nu am putut sa ma abtzin :) Oricum hai ca nu mai fac mistouri ca vad ca chiar se intzelege gresit. Inca o data ma repet spunind ca chiar nu am nimic cu cei care merg pe choppere (sau cu voi in special) si mai ales ca intimplator multzi care au choppere dintre voi imi sint prieteni. Sper sa nu se mai intzeleaga gresit si de data asta.

Hai ca bafta si distractzie placuta la intrunire :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RENEGADE!Shi tu stress... :) O.K. Bai voi aveti ceva cu ninja...Sunt de acord ca juma' din nr. reply-urilor lui sunt la mishto...Da' acum omu' a dat peste nishte site-uri despre choppere shi a vrut sa le vedem shi noi...... In loc sa-i spunetzi "multzam fain pt. informatzie",voi ii saritzi in cap...

NUMAI BINE

10x ninja pt. site-uri,dar oricum le stiam! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Eu tot cred ca erau la misto! de ce? simplu! Noi tot spunem de crom, aspect fain, luciu, etc. Shi el ne arata maldare de rugina pe doua roti...tu ce crezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Araya, ai dreptate, uite ca shi eu am facut misto dar un anume "moderator", MauS mi-a sters posturile pe care le-am pus, vreo 2 sau 3 pentru ca erau prea "acide" dom'le! Ehhh...ma intalnesc cu el in seara asta....hihiihiiiiih! mi-l omor! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai tinerilor.... am inteles ca va plac chopperele ..... unu cu cromu, altu cu rugina...

dar e vreunu dintre voi care poa sa/mi zica si mie pe unde se schimba uleiul la motor... la cutie...

Uite ...incerc sa gasesc si eu ceva folositor pe siteul asta si degeaba...

ei?

 

A... si inca ceva .... caut o pereche de coarne mai altfel... unele cu tija care inalta... are careva idee unde gasesc asa ceva?

 

Ps. sa nu ma trimiteti in romana ca nu au acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am fost la Romana si aveau cam 10-15 feluri de coarne. Cam de toate inclusiv drag-bar-uri. Mai incearca la MotorUnu vis-a-vis de Antena1. Pentru schimb de ulei de ce nu incerci la reprezentanta. Ce motor ai? Eu am fost la Suzuki pentru un schimb de placute de frina spate si mi-au luat manopera 78.000lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

OK! Inrebare! Ce te opreste sa-ti schimbi singur uleiul?!? E sigilat motoru' sau ce? Sa nu-mi spui ca nu stii unde e gaura ca nu te cred!!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nus de ce te miri atita mai....

Motocicletele sunt o pasiune tirzie la mine....si nu stiu mare lucru despre ele. Am avut una singura inainte de asta si la aia i-am schimbat numa bujia.... si atunci i-am pus una de la masina. Avea motor in 2 timpi iar uleiul mergea separat si se amestecau singure undeva.

 

Asta pare mai complicata.

 

M-am uitat eu... sunt mai multe intrari si iesiri pt fluide. Nu vreau sa bag ulei de cutie in motor si invers. Sau sa demontez cine stie ce piesa si sa nu mai stiu sa o pun la loc.

 

si... mai sunt si niste recipiente pe acolo .... probabil pt antigel ceva, dar nu pot decit sa dau cu presupusul. E mai sigur daca imi zice cineva care se pricepe.

 

Merci pt pontul cu balustrazile. E o idee buna numa sa nu ma trezesc ca se indoaie in mina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ca am numarul cel mai mare de reply-uri, dar asta pur si simplu ca ma plictisesc rau si nu am ce face... Eu inainte mi-am exprimat punctu de vedere, dupa care voi ati inceput cu mistourile (daca cititi din nou toate mesajele o sa observatzi chestia asta) crezind ca am ceva cu voi personal. Chiar nu am nimic cu voi personal. Doar am spus de choppere (motoare si nu si de stapinii lor). Dupa ce am incetat discutzia, s-a mai gasit cite unu din senin (mensSana) sa o reia. La inceput normal ca am zis sa nu o mai continui, dar intimplator am dat peste siturile alea si scuze da nu am putut sa ma abtzin :) Oricum hai ca nu mai fac mistouri ca vad ca chiar se intzelege gresit. Inca o data ma repet spunind ca chiar nu am nimic cu cei care merg pe choppere (sau cu voi in special) si mai ales ca intimplator multzi care au choppere dintre voi imi sint prieteni. Sper sa nu se mai intzeleaga gresit si de data asta.

Hai ca bafta si distractzie placuta la intrunire :angry:

Ba baiatule, io raspundeam la intrebarea initiala si foloseam un mod impersonal. Ia fugi de recapituleaza niste gramatica si-apoi reciteste raspunsul meu la grosolania ta si poate te dezmeticesti !!!

N-am, prietene, nimic cu tine si cu atat mai putin cu 'fun baiat "de baiat" ... Il sfatuiam pe acel IPOTETIC nesimtit care-si batea joc de gusturile mele sa nu intre in raza celor 5 km din jurul meu. N-am redeschis nici o discutie veche ci am raspuns oportun la intrebarea topicului, fara sa-mi permit sa-ti adresez nici un cuvat.

Daca ti-e ceva neclar, contacteaza-ma pe PM, ca sa nu mai enervam si pe altii, OK ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
cam muldare choperele alea  :P mie imi place alea mai spalate :)  :(

p.s. mie imi place mistourile B)  :D  :P

e o diferenta mica intre chopper si ratbike......dar este.Un ratbike adevarat trebuie sa aiba stratul de jeg pe el de 3cm. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...