Sari la conținut

Mz Es 250/1 - Incercare De Readucere La Viata


cicloburu
 Share

Postări Recomandate

QUOTE (Lolo_ID @ Feb 12 2011, 05:23 PM) *

Eu am parbriz original la TML-ul meu, mai putin geamul. Daca tot ai umblat atata dupa TML .... de ce vrei sa-l schimbi cu un ELS ? Ambele sunt "elastice".

 

 

Eu marturisesc ca nu am nici un fel de experienta cu motocicletele cu atas, tocmai din acest motiv am vrut sa-mi iau ceva in 2T, nemtesc, la care sa pot lega si o barca. Asa am ajuns la MZ. Stiu de pe forum de la useri experientati, dar si din carti ca pentru ES-uri se fabricau atase elastice. Recunosc, habar nu am care e diferenta intre cele doua tipuri de barci, cum s-ar comporta unul si cum altul, insa am inteles ca TML-ul ar fi prea rigid pus langa un MZ, si nu in ultimul rand nu ar fi cel mai original. Cam acestea sunt motivele, pentru care vreau sa il schimb, in cazul in care nu reusesc nu o sa am incotro, il pun langa Mz.

 

Bineinteles astept cu interes, orice informatie, sfat, recomandare, critica etc.

 

Toate stoye-urile elastice aveau roti de 16"? Intreb fiindca multi posesori de Simson, mai in varsta, stiu ce marime are roata atasului, nu si daca e elastic sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@cicloburu

 

Hai sa facem ceva. Vine 2012 azi-maine.

 

ai spus ca ai gramada de piese pe langa motor, toate in balcon. Ia aparat foto in mana, fa o ture de poze motorului, din toate unghiurile. Ia apoi fiecare piesa, fa-i poza la fiecare din 2 parti.

Iei toate pozele, le bagi intr-un ZIP si le arunci pe transfer.ro sa le pot descarca. Sunt curios daca pot sa le identific.

 

owene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Asta e cea mai tare fază!

Dacă tu crezi că eu mai pot să ajung la motoare, te înșeli amarnic. De fapt, prima clacă necesară e cea propusă de @AdrianS, cînd mi-a văzut balconul. Din păcate, acesta a devenit loc de depozitare (aruncare la grămadă, mai exact) pentru tot ce am nevoie și nu am nevoie, dar pentru care nu mai am spațiu deloc! Deci, mai întîi trebuie să fac o ordine generală în balcon, apoi o să pot să mă ocup și de motoare. Treaba asta se va întîmpla în această primăvară, sper eu! Acum o să pun și o poză cu jumătatea de balcon în care se află piesele. post-7334-1298111159_thumb.jpg

Cealaltă jumătate este la fel de aglomerată; de fapt, nici nu am loc să pășesc în balcon!

 

Toate bune! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, pe mine demult ma casapea nevasta. Iti faci o pereche pantaloni ca in The Great Escape(http://en.wikipedia.org/wiki/The_Great_Escape_%28film%29) si pana la 1 Martie e liber acolo, faci un cadou de 8 martie nevestei, tu stii cat costa metrul patrat in ziua de azi?

 

in mijlocul pozei zace un ambreiaj de MZ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Mai adaug si eu un MZ ES la colectie....:rolleyes: , sper sa va placa...

 

Absolut.

Din ce văd eu pe aici, sunt mulți care au la colecție o grămadă de fiare și nu le îmbină ca să facă o motoretă din ele.

Cel mai simplu și comod e să-ți găsești motive pentru a nu continua.

Cel mai greu e să te apuci de treabă și asta, numai dacă îți iubești fierul foarte mult și ești în stare să lași la o parte alte îndeletniciri, pentru o perioadă nedeterminată.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...