Sari la conținut

Cum Se Cauta La „louis“ Dupa Un Produs


Postări Recomandate

Instructiuni de folosire in 6 steps:

  1. in registrele de sus se alege “Bike-Datenbank” (al treilea buton)
  2. la „Hersteller“ (producator) se alega marca motocicletei
  3. la “Hubraum” (capacitatea cilindrica) se lege categoria in care se potriveste capacitatea de la mtocicleta respective
  4. la “Modell” se allege modelul respective si ajutator este codul tipului de motocicleta care este inclus si in numarul sasiului al motocicletei. (“Ăźber” = peste, “bis” = pina la)
  5. la “Produkt anzeigen” (arata produsele) vezi toate produsele potrivite la tipul motocicletei alese.
  6. la „Technische Daten zeigen“ (arata datele technice) vezi o lista cu datele technice referitor la tipul de motocicleta ales.

 

P.S.:

cred ca la Louis.de sunt numai motocicletele cu seriile de sasiu (de exemplu VN800B pentru Kawasaki VN 800 Classic an fabricatie de la 1996-2005 pentru europa.

 

Daca mai aveti intrebari va stau la dispozitie si va ajut cit pot.

 

super, chiar vroia sa te intrb pe PM cum ai ajuns acolo in lokul pe care mi l-ai dat .

 

 

inca o chestia la motocicleta mea - e fabricata in USA, si e modelul californian, aparent f multe diferente fata de modelel fabricate in Japonia sau pe unde mai fac astia motoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai da nesimtiti aia de nemti de ce nu fac si ei o versiune in engleza mai pentru toata lumea? sau piata lor de desfacere e 99% in Germania?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...in "baza de date" de la LOUIS.DE sunt numai codurile de sasiu pentru motociclete construite pentru piata Europeana!

 

 

din nefericire ai dreptate. honda VFR am gasit , dar nu am gasit RVF 400

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista in bucuresti vreo reprezentanta la louis? si daca da, unde e? si de ce nu ai si ei un site in romana sau engleza sa citeasca si ochiu' nostru... :crack:

Chiar pe prima pagina e un banner,parca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar pe prima pagina e un banner,parca!

 

Sal. Nu stiu daca te ajuta la ceva... La iesirea din Ploiesti spre Bucuresti, cum treci podul de la Tatarani, la vreo 500m-1 km IN satul Tatarani exista Paula's Bikershop...... ( www.paulas-bikershop.com ). Ei aduc orice din catalogul Louis (si cred ca nu numai ?) exact la pretul din catalog. Daca in catalog scrie 49euroi, vei plati 49 * valoarea unui euro in ziua in care platesti. Nu-ti baga nici un adaos, si tva-ul este inclus. Daca nu au pe stoc produsul, il aduc in maxim 2 saptamani (asta daca il au pe stoc macar aia din germania, evident).

 

exista in bucuresti vreo reprezentanta la louis? si daca da, unde e? si de ce nu ai si ei un site in romana sau engleza sa citeasca si ochiu' nostru... :crack:

 

Ah, inca o chestie: nu te astepta la nemti sa bage limbi suplimentare. Nu e vb ca le e lene sau ca nu sunt interesati, ci sunt prea orgoliosi!

Am adresa de e-mail de ani buni la www.gmx.de . Acum vreo 4-5 ani site-ul (nemtesc!) avea minim 3 limbi, din cate imi amintesc: GERMANA, ENGLEZA si FRANCEZA. Eu evident lucram in engleza. Peste ceva timp am primit mail de la ei , in care spuneau ca STERG limbile engleza si franceza, si ca site-ul ramane numai in germana. In plus, urma si un comentariu de genul: "cu ocazia asta veti invata germana mai bine!", daca iti vine sa crezi ! Ma rog.... butoanele le stiam deja pe de rost de cand era in engleza, deci acum ma descurc cu el in germana.

Inca o data, nu e vb ca nu pot baga alte limbi sau le e lene. Pur si simplu unii NU VOR !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Domnule 'Belbody',

 

...sper ca nu te referi la mine!

Eu am vrut sa va ajut, ca vad ca tot despre LOUIS vorbiti aici in forum.

Tu crezi ca un discounter din Franta face un webside si in limba Germana daca nu are interes sa vinda acolo?

Dar oricum, nu poti sa faci bine niciodata la toti?

Imi pare rau ca te-am indispus.

 

Cu respect,

Vincent

 

nu m-am referit in nici un caz la tine... habar nu am cine esti si ce legatura ai cu Louis.de.

 

totusi ar trebui sa aiba si o varianta in engleza a site-ului, pentru ca lb. germana nu e tocmai una accesibila oricuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

...nu am nici o legatura cu LOUIS.

 

Vreau doar sa va ajut sa puteti sa va orientati pe webside.

 

atunci de ce te-ai simtit ofensat?

 

eu vorbeam de nemtii care administreaza Louis.de

 

peace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...