Sari la conținut

Circuitul De La Bacau


SILVIU.C
 Share

Postări Recomandate

Vorbeam cu amicii mei din oras si ne-am gandit ca ar fi interesanta o experienta pe acel mini-circuit de la Bacau.Noi am fi cam 4-5 care am merge in principiu. Avand in vedere ca nu doresc sa ajung rupt de oboseala ,plus nenunaratele radare pana acolo ,noi le urcam in masina ca sa ajungem destul de fresh la fatza locului.Am observat ca se poate inchiria chiar si o zi intreaga circuitul ,doar pt noi :D . E si cazare si restaurant ,pare interesant ,zic eu. Deci ,care ati mai fi amatori si cam in ce perioada ati dori? :lol:

http://www.selenamotorsport.ro/index1.php

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt 300 km dus ... m-as baga si eu dar inca nu am echipament complet

sper sa imi iau cat de curand, iar in aprilie putem discuta si de circuitu de la Bacau

aaa btw mi se pare mult mai ieftin decat pe Amckart dar drumu pana acolo echilibreaza balanta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU se merita sa mergi pe moto pana acolo ,gasesti o remorca sau o duba ,te mai combini cu cineva care vrea sa mearga si el cu motorul si e super-ok. Plus de asta nu se merita sa bati atatea sute de km si sa ajungi blana de oboseala la fata locului pe motor....cu motorul in masina sau in remorca e mult mai ok

 

Ps:referitor la data...sa auzim mai multe pareri cand ati dori si stabilim :D :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as fi interesat dar am niste probleme cu motorul. Si as veni calare nu in masina :lol: ca unul din motivele pentru care as merge e tocmai drumul, e culmea sa mergi cu masina 300 de km dus si 300 intors ca sa te dai pe o bucata de asfalt de 5-600 de metri :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am dat pe circuitul de Kartig acum doi ani si nu prea m-am bucurat.Circuitul se faca cam cu treapta a doua si cu frica sa n-o tavalesti ca nu mai ai cu ce sa te intorci acasa.Mult mai distractiv este sa te dai cu cartul pe circuitul respectiv.Iar despre preturi ce sa zic, cam piperat, 400000 un sfert de ora cu cartul si 100000 cinci minute sa te lase cu motorul.Sunt curios ce inseamna sa inchiriezi o zi intreaga circuitul.Cred ca fac preturile din ochi, nu e o treaba profesionista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu as fi interesat dar am niste probleme cu motorul. Si as veni calare nu in masina :lol: ca unul din motivele pentru care as merge e tocmai drumul, e culmea sa mergi cu masina 300 de km dus si 300 intors ca sa te dai pe o bucata de asfalt de 5-600 de metri :lol:

Nu e culmea deloc...ideea e sa ajungi cat mai fresh ,iar daca mergi cu motorul ajungi cam varza ,plus de asta drumul drept si FOARTE ,FOARTE MULTE radare. Oricum e alegerea ta si o respect ,poti veni si cu avionul ,macar sa vii :P

 

@edi-cica sunt cu totul alte tarife acum fata de cand te-ai dat tu...eu asa am inteles :crack:

 

Ps:nu se mai baga nimeni? :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai baga preturile, ca m-as combina si eu, pentru o zi sau chiar doua.

cat e pe 10 min si cat e pe toata ziua de inchiriat?

daca ne strangem mai multi luam toata ziua.

nu pot sa imi dau seama daca e mai mare decat cel de la amkart.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai baga preturile, ca m-as combina si eu, pentru o zi sau chiar doua.

cat e pe 10 min si cat e pe toata ziua de inchiriat?

daca ne strangem mai multi luam toata ziua.

nu pot sa imi dau seama daca e mai mare decat cel de la amkart.

Am pus topicul si la regionala Bacaului ,tocmai pt a afla mai multe.Uite ,iti dau linkul si hai sa ne adunam mai multi ,sa ne hotaram si ar fi super mistoc sa inchiriem circuitul numai pt noi o zi ,binenteles sa dormim o noapte acolo :crack: /index.php?showtopic=84893

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-ati trezit si voi exact cand tre sa imi schimb lantzu.

hea hea.

Lasa ca va astept cu impresii, fotos si treburi clare despre costuri si alte alea.

Cu transportul sincer sa fiu as inclina in ideea de mers cu masina si pt k daca Doamne fereste o zobesti pe circuit cu ce vi acasa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi n-am mai ajuns ca am avut probleme la mobra, si numa pe la 1 jumate am reusit sa plecam din Brasov :crack:

 

Io le-am trimis mail acum vreo 2 saptamani si mi-au spus ca e 15 lei ora, dar sa sun inainte sa ma duc. Am sunat sambata dimineata si mi-a zis domnul Vali ca defapt e 20 de lei juma de ora, da' nu era prea sigur. Adica pretul la inventat atunci pe loc. Sunt sigur ca pretul e negociabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Eu sunt cel cu Megane-ul de la Orange.

Circuitul este foarte OK, personalul care deserveste circuitul este de nota 10, iar inchirierea circuitului nu va da dreptul sa il folositi numai voi. Drept pentru care, karturile rental au prioritate, iar in timpul cat acestea sunt pe circuit, voi sunteti nevoiti sa pasiti afara. (Dar acest lucru nu trebuie sa va ingrijoreze ca nu este absolut deloc deranjant, ba chiar acele pauze sunt bine venite).

Recomand 100% acel circuit.

Daca imi mai aduc bine aminte pretul este de circa 30-35Euro/motor/zi. Cazarea la hotelul circuitului era de 150 lei/ de camera cu 3 paturi.

Dupa parerea mea, circuitul de la Bacau este cea mai buna alegere, asfaltul este excelent chiar daca prin unele locuri se schimba aderenta.

Daca organizati un drum la Bacau, va rog sa imi transmiteti si mie un mail la: florin.bejenaru@orange.ro.

 

Circuitul este un pic mai lung decat AMKART iar pe linia dreapta poti chiar sa schimbi in treapta 3. Mie personal imi place mult mai mult circuitul de la Bacau, decat cel de la Bucuresti

 

 

Multumesc

Editat de bogdan0418
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Eu sunt cel cu Megane-ul de la Orange.

Circuitul este foarte OK, personalul care deserveste circuitul este de nota 10, iar inchirierea circuitului nu va da dreptul sa il folositi numai voi. Drept pentru care, karturile rental au prioritate, iar in timpul cat acestea sunt pe circuit, voi sunteti nevoiti sa pasiti afara. (Dar acest lucru nu trebuie sa va ingrijoreze ca nu este absolut deloc deranjant, ba chiar acele pauze sunt bine venite).

Recomand 100% acel circuit.

Daca imi mai aduc bine aminte pretul este de circa 30-35Euro/motor/zi. Cazarea la hotelul circuitului era de 150 lei/ de camera cu 3 paturi.

Dupa parerea mea, circuitul de la Bacau este cea mai buna alegere, asfaltul este excelent chiar daca prin unele locuri se schimba aderenta.

Daca organizati un drum la Bacau, va rog sa imi transmiteti si mie un mail la: florin.bejenaru@orange.ro.

 

Circuitul este un pic mai lung decat AMKART iar pe linia dreapta poti chiar sa schimbi in treapta 3. Mie personal imi place mult mai mult circuitul de la Bacau, decat cel de la Bucuresti

Multumesc

Un sfat foarte la obiect! Multam! :crack: :kick: ...haideti ,care se mai inscrie ,hai sa ne strangem mai multi si sa fixam o data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...