Sari la conținut

Cheia Buji


XorX
 Share

Postări Recomandate

Are cineva idee de unde pot cumpara o cheie de buji pt moto (Virago 125)??? (dupa ce le-am cumparat am constatat cu surprindere :baubau: ca sunt mult mai mici decit cele de la masina...)

 

Acum stau cu bujiile in casa si eu merg tot cu alea vechi si mucioase...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca iti trebuie cheie de 16 mm -no problem, se gasesc prin mai toate benzinariile mari, d-alea articulate.

Probleme sunt cu cheia de 18 mm, pe care nu o gasesti decat in targul Vitan la aia cu scule...si-a luat un prieten dar a dat pe ea 150.000, ceea ce e exagerat rau.Dar nemernicii s-au prins ca nu se gaseste :baubau: La asta iti trebuie si un brat cu clichet sau "T" daca nu ai...inca @70-100k.

 

O alta varianta e in Obor la targu de fiare, iei o tubulara tiganeasca(teava hexagon la un capat) pe care o invarti cu surubelnita...solutie mult mai ieftina dar la fel de eficienta :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci man, o sa dau o tura pe la obor si cu bujia in buzunar, oricum cred ca-mi trebuie "modelul mic" ca sunt f.f. mici bujiile in comparatie cu cele de la masina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baubau: Aşa-i, bujiuţa-i cu hexagon de 18, doar prin târg în Obor, la vechituri, sau un 17 din ţeavă...brenner sudură....forţată piuliţă de 18....

:baldy: Şi eu am dat 100k pe tubulară pentru crichet, că mă grăbeam, nu aveam timp de arte plastice.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Fratilor, cu naiba ati dat scorurile alea pe chei?!?! In obor la vechituri e maxim 40k o cheie tubulara (daca e noua). Mi-am luat eu de 22 zilele astea si am dat 70k cu tot cu T-u aferent. Tip: nu luati de la primu la care gasiti. Aveti rabdare si rascoliti toate tarabele ca sigur gasiti pana si pampers-u lu bunica. Au aia tot ce-ti doreste inimioara.

 

Btw, sper ca 22 trebuie pentru scos cupla cardanului nu? Spuneti-mi ca asa-i!

 

Numa bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ALOOO! Cată una de 18, şi mai vorbim de scoruri... :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...