Sari la conținut

Bugatti Vs. R1


insider
 Share

Postări Recomandate

a da si inka ceva.....CEI CE SUNT BARBATZI ADEVARATZI .....CEI IN A CAROR VENE LE CURGE ADRENALINA SI TESTOSTERON PUR....CEI CE VISEAZA CU OKII DESKISI...CEI CE TRAIESC VIATA LA MAXIM.....ACEIA STAU PE BURTA CU CAPUL IN JOS SI KU PRIVIREA INAINTE..... KU MAINILE INTINSE....KU INIMA BATAND NEBUNESTE......CEI CE APRECIAZA VALOAREA REALA A VIETZII......ACEIA KONDUK ALTCEVA DECAT MASIINI......CEI CE TRAIESC CU ADEVARAT NU STAU INKISI INTRE 4 PERETZI SI APASA O PEDALA SI INVART UN OBIECT ROTUND......CEI LA KARE MA REFER AU SUB poponeata .....ZXR,CBR,GSXR,YZF,999,ETC....SI IN NICI UN cAZ bmw sau mercedes sau fie el si veyron......daca as avea nesimtirea sa spun makar ca senzatia kreeata de o masina puternika aduce un pik ku senzatia produsa de o bestie japoneza sau italiana inseamna ca vas jigni.....voi toti stiti la ce ma refer si in inimile voastre suntetzi alaturi de mine...:crack:) sper ca nu am fost prea melodramatic:))) peace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

a da si inka ceva.....CEI CE SUNT BARBATZI ADEVARATZI .....CEI IN A CAROR VENE LE CURGE ADRENALINA SI TESTOSTERON PUR....CEI CE VISEAZA CU OKII DESKISI...CEI CE TRAIESC VIATA LA MAXIM.....ACEIA STAU PE BURTA CU CAPUL IN JOS SI KU PRIVIREA INAINTE..... KU MAINILE INTINSE....KU INIMA BATAND NEBUNESTE......CEI CE APRECIAZA VALOAREA REALA A VIETZII......ACEIA KONDUK ALTCEVA DECAT MASIINI......CEI CE TRAIESC CU ADEVARAT NU STAU INKISI INTRE 4 PERETZI SI APASA O PEDALA SI INVART UN OBIECT ROTUND......CEI LA KARE MA REFER AU SUB poponeata .....ZXR,CBR,GSXR,YZF,999,ETC....SI IN NICI UN cAZ bmw sau mercedes sau fie el si veyron......daca as avea nesimtirea sa spun makar ca senzatia kreeata de o masina puternika aduce un pik ku senzatia produsa de o bestie japoneza sau italiana inseamna ca vas jigni.....voi toti stiti la ce ma refer si in inimile voastre suntetzi alaturi de mine...:lol:) sper ca nu am fost prea melodramatic:))) peace

Poti fi melodramatic ,dar eu sunt REALIST :crack: .... sincer ,acel R1 NU are nici o sansa in fata lui veyron ,doar prea super-extra-meserias sa fie cel de pe R1....daca sunt aceiasi rideri ,CLAR ,nici o sansa lui R1 in fata lui veyron(sau ORICE alt super-sport STOCK!).De la 0-200 are ACEIASI acceleratie ca un miar actual(chiar si mai buna ca unele) si anume 7,4sec ,iar pana la 300 il mucifica rusinos.Dupa cum spuneam ,putin REALISM nu strica :kick: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti fi melodramatic ,dar eu sunt REALIST :kick: .... sincer ,acel R1 NU are nici o sansa in fata lui veyron ,doar prea super-extra-meserias sa fie cel de pe R1....daca sunt aceiasi rideri ,CLAR ,nici o sansa lui R1 in fata lui veyron(sau ORICE alt super-sport STOCK!).De la 0-200 are ACEIASI acceleratie ca un miar actual(chiar si mai buna ca unele) si anume 7,4sec ,iar pana la 300 il mucifica rusinos.Dupa cum spuneam ,putin REALISM nu strica :lol: .

 

 

Vezi ca am postat un link mai sus, arunca o privire acolo, nu-i vorba de R1 da tot motocicleta e si e mai rapida ca veyron :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca am postat un link mai sus, arunca o privire acolo, nu-i vorba de R1 da tot motocicleta e si e mai rapida ca veyron :crack:

Eu ma refeream la ce a pus initiatorul topicului ,acolo era vb de R1 vs veyron ,deci... :kick:

 

Ps:nu contest ca o moto gen cu turbo ,nos sau alte bazaconii ar face un veyron....eu ma refeream strict la cele de SERIE!! ,unde CLAR nu are nici o sansa nici busa ,nici r1 ,nici zx10etc etc ,repet ,DE SERIE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma refeream la ce a pus initiatorul topicului ,acolo era vb de R1 vs veyron ,deci... :crack:

 

 

Pai e vorba de r1 ca asa a fost in filmuletz da asta nu inseamna ca r1 o reprezinta pe cea mai puternica motocicleta, pe cand veyron este topul la masini,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e vorba de r1 ca asa a fost in filmuletz da asta nu inseamna ca r1 o reprezinta pe cea mai puternica motocicleta, pe cand veyron este topul la masini,

Stai linistit ca si R1 face parte din ELITA motoarelor super-sport :crack:

 

Ps:asa sunt si golf-uri in jurul a 1000cp sau alte masini ,dar aici era vb de masini DE SERIE ,de cum IES DE PE BANDA DE PRODUCTIE(chiar daca nu se fabrica zeci de mii de exemplare pe an!) si la fel si la moto....avand in vedere acest aspect ,clar veyron-ul il face super-rusinos pe acel r1,repet strict ca masina si moto abia iesita pe poarta fabricii!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a da si inka ceva.....CEI CE SUNT BARBATZI ADEVARATZI .....CEI IN A CAROR VENE LE CURGE ADRENALINA SI TESTOSTERON PUR....CEI CE VISEAZA CU OKII DESKISI...CEI CE TRAIESC VIATA LA MAXIM.....ACEIA STAU PE BURTA CU CAPUL IN JOS SI KU PRIVIREA INAINTE..... KU MAINILE INTINSE....KU INIMA BATAND NEBUNESTE......CEI CE APRECIAZA VALOAREA REALA A VIETZII......ACEIA KONDUK ALTCEVA DECAT MASIINI......CEI CE TRAIESC CU ADEVARAT NU STAU INKISI INTRE 4 PERETZI SI APASA O PEDALA SI INVART UN OBIECT ROTUND......CEI LA KARE MA REFER AU SUB poponeata .....ZXR,CBR,GSXR,YZF,999,ETC....SI IN NICI UN cAZ bmw sau mercedes sau fie el si veyron......daca as avea nesimtirea sa spun makar ca senzatia kreeata de o masina puternika aduce un pik ku senzatia produsa de o bestie japoneza sau italiana inseamna ca vas jigni.....voi toti stiti la ce ma refer si in inimile voastre suntetzi alaturi de mine...:lol:) sper ca nu am fost prea melodramatic:))) peace

 

 

Adevarul ca la 400km/h cu Veyronul nu simti nimic ... Adrenalina , testomoloz . Frate ma lesi ? Viteza e viteza pe orice ai fi . NU uita ca la 400 mergi in linie dreapta asa ca placerea inclinarii e nula . :crack: Iar daca vrei vant deschide geamul , desi nu iti recomand .. :kick:

Editat de Schuberth
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul ca la 400km/h cu Veyronul nu simti nimic ... Adrenalina , testomoloz . Frate ma lesi ? Viteza e viteza pe orice ai fi . NU uita ca la 400 mergi in linie dreapta asa ca placerea inclinarii e nula . :lol:

Chiar as fi curios cum e sa te inclini cu o moto la 400km/h ...asta daca ar fi posibil :crack: :kick: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca nu e posibil , asta ii si ziceam .

Pai tu ziceai mai sus (in citatul pe care ti l-am dat) de 400km/h in cazul lui veyron si ca nu-ti procura nici o senzatie ,caci nu ai nici o curba ,nimic....de aceea am si spus ca la 400 mi-e cam greu sa cred ca ,cu o moto poti executa diverse viraje :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea. Am experienta 0 in ale motociclismului (acum fac scoala de A) dar pot spune ca stiu putin despre felul in care se misca obiectele pe pamant.

 

Comparatiile intre conserve si motoare nu isi au sensul, din nici un punct de vedere, decat poate la clasele inferioare sau medii, pe pista si doar in stil liniutza. A incepe sa faci rationamente vis-a-vis de segmentul de performanta, bazate pe parametrii de gen raport masa/putere, acceleratie 0-100, etc este ca si cum ai argumenta pe tema "Cine bate intre un dinozaur si un tanc". Ganditi-va numai la aspectul grosier ca motorul are tractiune doar pe spate pe cand toate conservele spalate au tractiune integrala ceea ce inseamna ca pot sa si puna pe asfalt un procent mai mare din putere. Sunt factori numerosi care influenteaza performantele pe langa masa si puterea maxima : aderenta pneurilor, distributia puterii si a masei pe punti, aerodinamica, curba de cuplu si putere a motorului, tipul transmisiei si rapoartele de transmisie, ca sa nu mai vorbim de experienta conducatorului sau factori externi.

 

E greu sa faci si comparatia intre conserve, sub toate aspectele. Daca scrie undeva ca Veyron face x secunde pana la suta si maxim y km/h asta nici macar nu inseamna ca accelerezi pana la 100 in x secunde si apoi pana la y km/h. De fapt pui cauciucurile de acceleratie maxima, faci x secunde pana la 100, opresti, pui cauciucurile de viteza maxima si accelerezi pana la y km/h. Asta ca sa va dati seama de cat sunt de sensibile problemele in domeniul de extrema performanta.

 

 

Am postat din doua motive:

1) ma ardea sa spun si eu ceva ce stiu pe un forum dedicat unui subiect in care sunt aproape complet strain;

2) vroiam sa am oportunitatea sa folosesc cuvantul "conserva" (ma amuza teribil).

 

Va salut din conserva (cu invidie pana imi iau si eu motor) si va urez asfalt uscat!

Editat de vnabla
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne ce putine atzi inteles.....Ps:nu contest ca o moto gen cu turbo ,nos sau alte bazaconii ar face un veyron....eu ma refeream strict la cele de SERIE!! ,unde CLAR nu are nici o sansa nici busa ,nici r1 ,nici zx10etc etc ,repet ,DE SERIE....zice Silviu ma frate da vrei sa zici ca veyron e de serie.....cu 4 turbine ma frate.....4 (patru).......hai ka scot si eu un r1 ku 2 turbine din fabrika...ma lasatzi-ma ku veyronu vostru....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne ce putine atzi inteles.....Ps:nu contest ca o moto gen cu turbo ,nos sau alte bazaconii ar face un veyron....eu ma refeream strict la cele de SERIE!! ,unde CLAR nu are nici o sansa nici busa ,nici r1 ,nici zx10etc etc ,repet ,DE SERIE....zice Silviu ma frate da vrei sa zici ca veyron e de serie.....cu 4 turbine ma frate.....4 (patru).......hai ka scot si eu un r1 ku 2 turbine din fabrika...ma lasatzi-ma ku veyronu vostru....

Arata-mi si tu o moto de SERIE R1 cu nspe turbine din fabrica si atunci imi voi cere scuze!...pana atunci ,las-o asa cum a cazut :kick: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca am postat un link mai sus, arunca o privire acolo, nu-i vorba de R1 da tot motocicleta e si e mai rapida ca veyron :crack:

mario 250....TE IUBESC......restul postatzi fratzilor pe automobilism.ro...sau conservayionism.ro....ka navetzi ce cauta aici....cika unu ka viteza e viteza ku orice.......serios.....am fost ku masina ku 200 si am fost si ku bikeul ku 200 si nu mi sa parut delok la fel......sau doar mie mi se intampla asa cvea?ai plin de gika kontra pe aici....respect to alll whoa appreciate bikes....

 

http://youtube.com/watch?v=KHZm-ldGxIs...ceva frumos:)

http://youtube.com/watch?v=bFiWu6Ic8cM&amp...ted&search=

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mario 250....TE IUBESC......restul postatzi fratzilor pe automobilism.ro...sau conservayionism.ro....ka navetzi ce cauta aici....cika unu ka viteza e viteza ku orice.......serios.....am fost ku masina ku 200 si am fost si ku bikeul ku 200 si nu mi sa parut delok la fel......sau doar mie mi se intampla asa cvea?ai plin de gika kontra pe aici....respect to alll whoa appreciate bikes....

 

http://youtube.com/watch?v=KHZm-ldGxIs...ceva frumos:)

http://youtube.com/watch?v=bFiWu6Ic8cM&amp...ted&search=

Sunt destule masini in lume(tunate sau asa cum ies pe poarta fabricii ,cum este acest veyron) care fac multe motocicletele sport actuale ,chiar si super-sport. Daca nu ar fi avut turbina si ar fi avut vreo 10000cmc masina ,iarasi se trezea cineva cu diverse scuze penibile ,in loc sa accepte ca sunt masini care dau rusine la motoare...ca nu sunt multe masini in aceasta postura e perfect adevarat ,dar SUNT! Asa ca... :kick:

 

Ps:din cele 2 linkuri doar unul merge si ala e o reclama pt zx12 ,nu inteleg ce s-a dorit a se sublinia printr-o banala reclama comerciala ,unde fiecare cioara isi lauda puii ,dar ma rog... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai Doamne.....mi-e rau, fratilor daca stiam ca starnesc o asa 'polemica' pe tema filmuletului respectiv mai bine nici nu-l deschideam.

Eram sigur ca majoritatea o sa interpreteze gresit postul meu si o sa transforme asta ori intr-un flame masini vs. motociclete, ori crema masinilor vs crema motocicletelor, ori masina vs. crema motocicletelor etc etc, sunt multe variante, combinari de n luate cate n...

 

sergiukawa: tie n-am ce sa-ti raspund....analizandu-ti posturile imi pari superficial si-atat,nu iesi cu nimic in evidenta....si ai repetat aceleasi chestii care le-au spus si altii inaintea ta, insistand plictisitor si ostentativ pe anumite aspecte chiar.

 

Singuru' care mi s-a parut mai luminat , din posturile recente a fost Silviu.C., care a inteles ce-am vrut sa spun cu acel filmulet...restu, omul si interpretarea...

 

Deja o dam in penibilitati daca incepem sa comparam hayabuse turbo si alte chestii cu veyron etc.

Inteleg ca unii dintre voi (care aveti si motor) aveti poate o boala pe masini, si in special pe veyron (ma refer la cei care ati postat), si vreti sa o denigrati in fel si chip, intelegeti, masina asta e o bijuterie inginereasca, e un pas inainte, nu e (Cum spunea si Silviu C) alt golf super super charged cu 1000 cai, sau vreun dragster...E o masina in care poti face sute de km, confortabila, foarte bine finisata in interior,foarte high tech.

Ma faceti sa devin fan VEYRON din cauza comment-urilor voastre, si eu personal nu prea is fan veyron, de ex mi se pare mai sublim Koenigsegg-ul CCX ,chiar daca are doar 800 cai.Dar deja insistam prea mult pe latura 'conserve', sau cum le ziceti voi..

 

Propun unui moderator intelept sa inchida threadu' asta ca nu duce nicaieri si sta sus degeaba. E asemeni discutiilor despre manele,sex,homosexuali,droguri....unde mereu vine cineva si mai spune cate o chestie, doar asa de dragul continuitatii..

 

P.S. nu conteaza ce conduci: masina, motocicleta, bicicleta, sau chiar daca nu ai permis, atata timp cat postezi pe un forum (Fie el si dedicat motociclismului) e bine sa lasam limbajul asta irc-ist in care predomina "k", "sh", "tz" acasa, eventual sa mai rasfoim o carte de gramatica, ca nu ar strica (in cazul multora de aici), eventual ne mai injectam cu o doza de bun simt, ca multi duc lipsa.

Sfatul legat de gramatica il dau nu pt ca tolerez sau urasc analfabetismul si pe agramati, dar se intampla ca cineva chiar are ceva interesant de spus, dar maniera in care o face, exprimarea + elementele de argou de irc si yahoo messenger + unele lacune la capitolu gramatica......ii vor aduce rapid o eticheta care nu si-o doreste poate, si post-urile o sa-i fie tratate fie cu sictir/indiferenta/luate la misto/ignorate etc.

Editat de insider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

masina asta e o bijuterie inginereasca, e un pas inainte, nu e (Cum spunea si Silviu C) alt golf super super charged cu 1000 cai, sau vreun dragster...E o masina in care poti face sute de km, confortabila, foarte bine finisata in interior,foarte high tech.

 

 

 

 

M-ai inteles gresit ,eu doar am vrut sa subliniez ca EXISTA si ALTE masini(chiar si golf) cu puteri in jurul a 1000cp si care pot face un motor ....ATATA TOT!!! :lol:

Veyronul este o masina in care poti calatori destul de confortabil(in comparatie cu celelalte super-masini) dar si care ofera ACCELERATII SI PERFORMANTE super-naucitoare

 

Ps:desi am un K6 luat nou-noutz ,sunt perfect constient ca sunt si masini care pot face acest motor destul de LEJER ,repet ,nu sunt legat la ochi de asa-zisul spirit motociclistic...fals ,unde sa cred ca(virgula)cu orice imbecilitate de "motocicleta" pot face orice super-masina :crack: :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De observat ca remarcile acide vin in general de la detinatorii de supersport....bine exista si exceptii gen Silviu.C si altii, dar majoritatea cred ca daca stau pe o plasticata cu niste caiuti sub şa....strada e a lor..

 

Daca ma uit pe strada tind sa cred ca majoritatea care si-au luat supersport si l-au luat ca da bine (la femei, la orice , arata 'bine' pe strada), se aude tare, mai ales daca-ti schimbi si tobele stock, si cica 'merge teava', au viteza mare.....asa au auzit ei, si tot ei au auzit CA COnteaza sa ai o motocicleta care sa poata sa mearga 'tare'..

 

Repet , nu vreau sa jignesc pe cineva sau sa pictez cu noroi un anume segment al 'motociclistilor', dar va stiti voi mai bine cei care sunteti vizati:)

Editat de insider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" De observat ca remarcile acide vin in general de la detinatorii de supersport.... " :kick:

 

Pai daca au cu ce... !!! :lol:

 

P.S. sper sa nu supar pe nimeni cu commenturile mele :crack:

Nu ai de ce sa superi ,pt ca hayabusa e sport-touring :P :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai de ce sa superi ,pt ca hayabusa e sport-touring :lol: :kick:

 

 

Cine ti-a zis ca e sport touring te-a mintzit, nush de ce multa lume are parerea asta despre hayabusa, eu peste tot pe unde m-am uitat pe orice site am gasit-o incadrata la categoria sportbikes, nicidecum soprt-touring.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ti-a zis ca e sport touring te-a mintzit, nush de ce multa lume are parerea asta despre hayabusa, eu peste tot pe unde m-am uitat pe orice site am gasit-o incadrata la categoria sportbikes, nicidecum soprt-touring.

:crack:

Nu m-a mintit nimeni ,asta e adevarul ....citeste si tu diverse teste si vezi cu ce motoare se compara ,citeste si "motocicleta anului" si vezi la ce categorie e inclusa busa etc etc...surse ai destule :lol: :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-a mintit nimeni ,asta e adevarul ....citeste si tu diverse teste si vezi cu ce motoare se compara ,citeste si "motocicleta anului" si vezi la ce categorie e inclusa busa etc etc...surse ai destule :lol: :kick:

 

 

Pai daca aia care au produs-o au zis ca e sport vine nush care de la ce revista sa-mi zica ca e touring sau nush ce combinatie intre ele....

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca aia care au produs-o au zis ca e sport vine nush care de la ce revista sa-mi zica ca e touring sau nush ce combinatie intre ele....

:crack:

Pai ai inteles tu ceva ,dar NU total...sport ,poate si si super-sport si sport-touring(de unde si face parte busa :lol: :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca au cu ce... !!! :kick:

 

P.S. sper sa nu supar pe nimeni cu commenturile mele :crack:

 

La asa replica.....normal nu ai merita alta replica...

Nu conteaza intotdeauna sa ai bani, sau sa-i arunci pe supersport. Conteaza sa-ti alegi motocicleta cat mai potrivita pt nevoile tale.

 

Probabil puteai sa te umfli in pene daca detineai un Desmosedici RR sau ceva...dar repet, detinatori de plasticate la 3000 euro ....sunt multi...cu gura mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...