Sari la conținut

Accident 2 Mai Constanta - 17.03.2007


Ferodaktyl
 Share

Postări Recomandate

La intrare in 2 Mai , curba luata pe contrasens, permis de 5 zile, 3 masini agatate, motociclistul a fost luat cu ambulanta si dus la spital, sper ca nu a fost lovit prea grav (casca era sparta)

PURTATI ECHIPAMENT DE PROTECTIE SI CAND VA DUCETI SA LUATI PAINE!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu a trecut o ora din ziua 17 si deja a aparut un accident

 

Sa speram ca motociclistul a fost doar "avertizat" de ingerash si si-a invatat lectia. Sanatate ii doresc, chiar daca el prin actiunile sale nu si-a dorit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cand ti-o cauti (pe contrasens) ti-o primesti. Selectie naturala :D

:lol:

pai cand ai permisu' de 5 zile si deja vrei sa pui genunchiul jos ca asa ai vazut tu pe la GP...atunci esti cam tantalau baiete! recuperare rapida si ia-o cu inceputul, ca altfel intri in statisticile negre f repede!

bafta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica si fara urmari.

 

Mare ghinion. Nu trebuie neaparat sa ai viteza ca sa iesi pe contrasens sau aproape sa iesi din decor. Si eu am patit-o, m-am uitat la niste damburi in curba si pana sa ma prind ce se intampla, abia am reusit sa evit iesirea in decor (noroc ca eu m-am prins de la inceput cum e cu countersteering). La fel, daca te sperii si te uiti la masinile care vin pe contrasens, ai mare sanse sa intri exact in ele.

 

Eu am fost, pana acu cel putin, un incepator norocos si situatiile de astea le-am evitat. Da ar fi tare bine, daca cumva la scoala te-ar invata cum e cu target fixation, countersteering si cum sa franezi, si in mod special unde sa te uiti cand iei curba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu avea carnet de 5 zile ci de o luna, insa asta nu e foarte relevant. Este vecinul meu si doar ce isi luase motocicleta. Marele lui noroc, a fost ca avea echipament full protection . Stare lui este destul de grava , este internat la reanimare cu fractura de coloana cervicala. Maine va fi transportat la Bucuresti pentru operatie. Ii doresc insonatosire grabnica si sa-i dea Dumnezeu sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator vali22

Casca HJC carbon 18.500.000

Geaca piele Spool 10.500.000

Manusi Spool 2.500.000

Cizme 14.000.000

Protectie coloana Dainese 6.000.000

Brau Dainese 1.000.000

Motocicleta este o Aprilia Rs 2006 de 125cc cu 300 km la bord

Imi pare rau pentru baiat si sper sa isi revina cat mai repede bine ca avea acest echipament nu vreau sa ma gandesc ce se intampla ce era daca nu avea astea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca HJC carbon 18.500.000

Geaca piele Spool 10.500.000

Manusi Spool 2.500.000

Cizme 14.000.000

Protectie coloana Dainese 6.000.000

Brau Dainese 1.000.000

Motocicleta este o Aprilia Rs 2006 de 125cc cu 300 km la bord

Imi pare rau pentru baiat si sper sa isi revina cat mai repede bine ca avea acest echipament nu vreau sa ma gandesc ce se intampla ce era daca nu avea astea

 

 

viata si\sau sanatatea omului.....priceless

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu avea carnet de 5 zile ci de o luna, insa asta nu e foarte relevant. Este vecinul meu si doar ce isi luase motocicleta. Marele lui noroc, a fost ca avea echipament full protection . Stare lui este destul de grava , este internat la reanimare cu fractura de coloana cervicala. Maine va fi transportat la Bucuresti pentru operatie. Ii doresc insonatosire grabnica si sa-i dea Dumnezeu sanatate.

 

Ei,ce mai stii, e ok tinarul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ei,ce mai stii, e ok tinarul?

 

 

A suferit o interventie chirurgicala in urma careia s-a ales cu niste placute metalice. Acum a venit acasa si este ok, insa poarta un guler specific, cu care v-a trebui sa se impace cateva luni bune. Se pare ca sansa a fost de partea lui. Am inteles ca a fost la 2 mm de moarte sau paralizie pe viata. Unul dintre putinele cazuri de accidente grave cu final fericit. Ceea ce l-a salavat , a fost indiscutabil, echipamentul. Asa ca sa nu va para rau niciodata de banii dati pe un echipament bun pentru ca la un moment s-ar putea sa fie granita voastra dintre viata si Dumnezeu sa-l ierte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca a scapat cu bine, ar fi ok daca ar intra si el pe forum sa ne povesteasca ce si cum...cel mai mult sunt curios daca protectia de coloana l-a ajutat cu ceva sau nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...