Sari la conținut

Impresii Constanta


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

Am plecat vineri cu INXS pe la 19:30. Pe drum ne-am intalnit si cu Axa cu Scame

 

Asa ca cei 3 muschetari motorizati (Baiazid, INXS si Axa) au plecat la mare :D

 

La bariera de la pod ... 25.000 lei. Mare tzeapa. La intoarcere am fugit pe langa bariera. Asa ca am platit doar la dus.

 

S-a mers bine ... 100 - 120 kmph.

 

Acolo .. intrarea 160.000 (parca). Deci ce am inteles io: ei asigurau concertele in banii astia. Campingul era platit separat. Noroc ca le-am zis ca dormim in alta parte. Deci ... fara bani de cort.

 

Organizarea lu' peshte ce am gasit acolo. :baubau:

 

Vineri ... canta ceva ... o friptura ~500.000 lei... putini motoristi.

 

Ne-au amestecat in camping cu turistii. Din cate am observat dupa parada ... la concursurile "liniutza" si motocross pe plaja ... nu au participat decat organizatorii. Noua nu ne-a fost permis.

 

A fost un accident pe plaja din "grija" organizatorilor in a lasa o cursa de ATV in acelasi timp cu una de moto. Un KTM (parca) s-a facut tzandari in coliziunea cu un ATV. Fara victime din fericire.

 

Apa a fost superba. :D

 

Ori am fost eu beat ... dar nu am vazut streapteasul promis.

 

Noi ne-am distrat intre noi: East Side Dogs+ Silver Pistons + noi.

 

Intrunirea a fost de KKO. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am plecat din iasi la ora 16 si am ajuns la poarta campingului cam pe la 22 si ceva....am platit taxa de intrare(cea de cort nu)....intrand in camping aceasi atmosfera de 1 mai motoare putine si frumoase...turisti mai multi ca motociclisti....ne-am pus corturile langa prieteni nostri din silver pistons si din bucuresti( axa , baiazid , INXS)

streapteasul.....30min in care si-au dat jos cu greu sutienul iar unu din organizatori se ruga de ele sa deie jos bikini :baldy:

concert cargo-mai multi turitsi(asta e) care se uitau la noi de parca eram altceva

sambata dimineata dau o tura cu baiazid prin camping unde constat ca 70% din motoare erau din ct-a...parca a fost mai bine dupa ce a inceput parada , playurile si concursurile pe plaja in care un ktm s-a rupt in doua la propriu

in sfarsit vine si seara...prilej cu care toti cei care ne cunosteam ne adunam la un foc mare unde incepe si distractia(povesti, cantece la chitara, oleac de vin de la iasi :baubau: )

berea pe cuvantul meu ca era 70%apa(15mii)... iar preturile cu adaos 0-300%

duminica.....liniste......dupa ce ne luam ramas bun de la prieteni plecam in vama( io si axa)

cam atata...se putea muult mai bine..pacat ca organizatori nu au stiut sa promoveze acest party si ca nu au profitat de un camping frumos si curat

numai bine.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul este ca s-a incercat o organizare dar au dat chix la greu. Un amic de-al meu l-a sunat pe Radu de la SeaRiders sa faca programare la casute, a primit raspuns ca e OK, a mai sunat inca o data sa confirme si a mai trimis si un SMS de RE-Confirmare. Cand am ajuns acolo, am aflat ca de fapt Radu nu a avut nici macar bunul simt sa pastreze sms-ul, daramite sa mai faca si rezervarea (sau a facut-o dar a ajunt un aranjament ulterior mai "convenabil".). Oricum, nici macar scuze,...doar un ridicat din umeri...de kakao.

In prima seara a fost strip-tease, o blonda obosita care cred ca a venit gratis si o bunesa bruneta, care aproape ca nu vroia sa se dezbrace.

Baietii de la Antract au fost tratati cu poponeata de catre organizatori.

In tot campingul era doar un chiosc de tigari, care se inchidea la 2, desi era o gramada de clienti la intrare, si mai si te sutuia patronul daca comentai (alta sursa de tigari sau bere era tocmai in capatul celalalt al Mamaiei, la Petrom).

Lumina de la terasa din mijloc, se stingea la ora 2 (noaptea) desi era plina ochi si desi noi platisem totusi o taxa de intrare consistenta (poate in Constanta e curentul mai scump...).

Sincer m-am simtit bine doar fiindca am fost inconjurat de prieteni si de motoare, DAR PENTRU ASTA NU CRED CA TREBUIA SA PLATESC !

Fata de Brasov, intalnirea de la Constanta a fost o gluma proasta !!! :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa povestesc si eu despre constanta:

Am fost destul de multzi din Silverpistons si am stat mai linga mare impreuna cu Axa, Baiazid INXS, Oreste, Doru si multzi altii, am zis mai linga mare pentru ca am vrut sa fugim de manelele care se auzeau incredibil la un moment dat pina si din pa-ul scenei.

Asta a fost sansa noastra singura de altfel, aceea ca eram mai multzi prieteni si am facut-o noi aceasta intilnire intre noi ca se ne distram ca altfel era o japca acolo si pentru a sustzine asta privitzi si voi un bon de masa in chemping, nu la Rex.

Si povestea bonului este urmatoarea doua copane de pui cintareau 950 de grame = 650.000 lei plus restu era un mic total de 960.000 lei asa de vara ca era vara si eram la mare, a si sa nu uit unii dintre noi vorbeam englezeste asa ca era permisa suma asta, moment in care fiind consternatzi am comentat si imediat pretzul a coborit la jumatate se poate studia cu atentzie bonul cu modificarile de rigoare. Dupa aceea noroc ca ne-am dus la cumparaturi in oras si sa numi spunetzi ca organizatorii nau nici o vina. De exemplu noi admiram foarte tare NIGHTLOSERS mai ales live si parca pina si ei au fost suparatzi si nu au vrut sa cinte melodiile traditzionale ale lor, oricum pe bulgarii care au fost alaturi de noi singurii spectatori nu a parut sa-i deranjeze chiar din contra!

Ps: observatzi pe nota de plata numele societatzii respective!

In rest deabia asteptam sa mergem la prietenii nostri din Tirgu Secuiesc care chiar stiu cu ce se maninca o intilnire, bravo lor si sa ne vedem acolo cu bine vineri!

post-13-1088433290_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am simtit destul de bine si asta pt. ca am stat intre prieteni :P :baubau: ...cat priveste locatia ...nu te obliga nimeni sa mananci acolo...eu de ex. am mancat la Enigma (1km de la GPM...langa bariere)...160.000 lei/2 persoane/2 feluri de mancare +salate(mancarea fiind super)...chestie de orientare in spatiu.

sonorizarea a fost de kko...parada a fost mai devreme..motiv pt. care n-am apucat-o...si amestecul cu turisti...(duminica dimineata aud voci de la niste turisti de langa noi: "o sa trebuiasca sa ascult o saptamana intrega manele ca sa-mi iasa rock-u' asta din cap :D alta data nu mai venim cand e intrunire aici") :D

P.S. si sa nu uit...mi-au placut "bikerii" care au venit cu motoretele pe remorca :baldy:(si nu e vorba de cross-uri fara nr. sau cele de firma)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine nu merge site`ul...

si`am stat acasa...... se pare ca nu am pierdut nimic... ba chiar am prins un show f fain unde...ca de obicei... m`am distrat pe cinste...

totusi tinand cont de locatie ma asteptam sa iasa frumos...

poate la anu....

 

la urma urmei daca ziceti ca nu a fost cine stie ce... nu ramane decat sa :baubau: ca nu am vazut marea nici anul asta...

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, am venit si cu pozele....Per total , noi totusi ne-am distrat, dupa cum ziceau si baietii, "intre noi".

La intrare am platit taxa considerata "normala" de intalnire ( desi nu prea sunt incantat de ce am primit in schimb,dar ...oricum, costuri au fost si mi se pare normal sa imi acopar partea). Am refuzat sa platesc si taxa de cort aditionala :D .

Cand am ajuns am gasit o atmosfera mosnegeasca, nu se intampla mai nimic....in camping nu te puteai apropia de ceva de mancat sau baut, oricum am fost informati de prieteni inca de pe drum si ne-am facut provizii.Administratorii campingului au mai venit cu faze de genul "nu murdariti pavajul" cand mai dadeau baietii cate un burn-out :D dar cum nu era intrunire la o manastire de maici, le-a trecut...intrunire - vorba vine ca in camping am fost amestecati cu restul turistilor, veniti cu rulota/cortul cu catel-purcel-socri-bunici etc,ne mai aratau cu degetul si le explicau nepoteilor ca "uite maica, satanistii" :baubau:, in ritm de manea .

A fost intalnirea cu cel mai mic procent de motoare comuniste, nu am vazut nici macar un minsk sau un simson, iar baietii care alergau ijurile fara tobe pana dimineata , pe care multi dintre voi ii injura, :P , mie mi-au lipsit.

Inca din c-ta am fost intampinati de un organizator, pe un motor de viteza in maieu si slapi :baldy: :P Whatever, fiecare isi vede de pielea lui. :D

Am fost surprins de numarul mare de motoare de la parada,totusi :D

 

Restul povestii, ilustrata:

 

INXS s- a profilat inca din prima seara pe plimbat gagici, de preferinta cat mai sumar imbracate sau cat mai "roz":D

post-13-1088491142_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa intervin aici doar dintr-un singur aspect. Caci despre restul oricum fac articol.. :baldy:

 

Salut eforturile clubului constantean si reusitele intrunirii, caci au existat si asa ceva (sa nu fim carcotasi). Sunt sigur ca anul viitor va fi mult mai bine. Vreau insa sa sanctionez serviciile de la terasa din camping. Cunosc cel putin patru cazuri in care s-a umflat nota de plata cu o nesimtire crasa, de cel mai prost gust posibil. Eu sper ca vina sa apartina numai chelneritelor de acolo care cu o cretinatate iesita din comun incercau sa-i ia de fraieri pe motociclisti. Repet, sper sa fie de vina numai ele. Nu merg mai departe cu cine am auzit ca ar fi patronul campingului... Cu ocazia asta le urez un sincer si calduros somaj chelneritelor iar daca mai e implicat si altcineva in aceasta marsavie tipic constanteana, un calduros si sincer faliment. Urmat de dosar penal, evident!

O zi plina... la inchisoare, hotilor!

:baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...