Sari la conținut

Accident La Braila!


Taw
 Share

Postări Recomandate

topicul e scris si pe sbz.ro...

 

"Primarul Brailei (PNL) a accidentat grav un motociclist

Sever Constantin Cibu a iesit de pe o strada laterala, fara sa acorde prioritate

Sever Constantin Cibu, de 61 ani (PNL), noul primar ales al Brailei, a accidentat grav, sambata noaptea, un motociclist care circula regulamentar pe Calea Calarasilor, bulevard principal al municipiului de la Dunare. Evenimentul rutier s-a produs la ora 22,30, atunci cand liberalul Cibu parasea sediul colegilor de alianta D.A., aflat pe strada Tineretului, colt cu Calea Calarasilor. Aflat la volanul autoturismului sau, marca Ford Explorer, cu numarul de inmatriculare BR-01-PHX, primarul Cibu, care detine permis de conducere din 1970, nu a acordat prioritate la iesirea de pe strada secundara pe bulevard si a lovit in plin motocicleta marca Nepra, cu numarul de inmatriculare GL-90-ALL, condusa de galateanul Valentin Tozar, de 22 ani, student la Universitatea "Dunarea de Jos" din Galati. In urma impactului, tanarul a fost internat la Spitalul de Urgenta Braila, prezentand un traumatism craniocerebral deschis, o fractura la umarul drept, precum si contuzii ale coloanei vertebrale lombare si ale bazinului. Dupa cum ne-a declarat comisarul Marian Fincu, purtatorul de cuvant al IPJ Braila, celor doi conducatori auto le-au fost prelevate probe de sange in vederea stabilirii alcoolemiei si, de asemenea, lui Sever Constantin Cibu i-a fost intocmit dosar de urmarire penala, urmand ca incadrarea finala a faptei sa fie facuta dupa determinarea numarului de zile de ingrijire medicala necesara victimei. Martori oculari ai accidentului afirma ca noul primar parea baut, desi apropiatii lui Cibu spun ca acesta nu consuma bauturi alcoolice. Pana la aceasta ora, rezultatele analizelor sangelui n-au fost facute publice de anchetator. Autorul accidentului a declarat pentru Monitorul de Braila: "Evenimentul s-a produs dintr-o neacordare de prioritate. L-am vazut foarte tarziu pe motociclist, atunci cand a depasit un grup de masini pe langa un tramvai. I-am lasat posibilitatea sa ma ocoleasca, dar probabil ca s-a pierdut in acel moment".

 

baiatul e un fost coleg de-al meu de liceu iar culmea e ca primarul are o hayabusa de toata frumusetea...

cred ca asta le-a inchis gura tuturor care nu poarta echipament vara pe motiv ca e cald....

acum sincer spun ca vad 1-2 motociclisit pe zi si toti la tricou si la sort..bine ca au macar casca...

asfalt uscat si feriti-va de prosti cu masini bengoase!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

bai fratie baiatul cu motorul este din braila motorul este din galati ce fel de reporterii sunteti voi ma facutii la apelul de seara :baubau: primarul CIBU ca ar fii fost beat eu am fost acolo si lumea vorbea multe ca sa se bage si ei in seama il mai auzeam pe unul ca sar fii intrecut cu unul cu motocicleta si cand ala cu care se intrecea era unul cu un scuter cu pedale halal intrecere scuterul blana 50 km\h ce batuta ar fii meritat ala care vobea aiurea dar mai prindel de unde nui :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai fratie baiatul cu motorul este din braila motorul este din galati ce fel de reporterii sunteti voi ma facutii la apelul de seara :baubau: primarul CIBU ca ar fii fost beat eu am fost acolo si lumea vorbea multe ca sa se bage si ei in seama il mai auzeam pe unul ca sar fii intrecut cu unul cu motocicleta si cand ala cu care se intrecea era unul cu un scuter cu pedale halal intrecere scuterul blana 50 km\h ce batuta ar fii meritat ala care vobea aiurea dar mai prindel de unde nui :baldy:

:D :D :P puncte, virgule, formulare de propozitii... complicat rau!!!

cumva ruda cu " kilometru" ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
POFTIM : :baubau: PUNCT :baldy: VIRGULA :D FERICIIIIIIIIIIT?????? :P  :D

Ce sari prietene asa? Tu ai incercat sa iti citesti topicul? Parca era din povestirile alea funny de anu' trecut, gen "L-a bae l-a strand". Nu asa se raspunde la o constatare cat se poate de normala si pertinenta! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

POFTIM : :baldy: PUNCT :D VIRGULA :D FERICIIIIIIIIIIT?????? :P  :D

Bine ba flacau !! Incearca sati observi tendintele de analfabetician si cand mai scrii ia o gura de aer si totu va merge mai fluent .

PS: Deshetu' ala til bag eu in nas pan' la cot ..can nentalnim !

Alt ps: Lasama cu cratimele !

Daca deranjeaza modul meu de exprimare (fara liniute) rog moderatorii sami atraga atentia !

:baubau: Coxy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...