Sari la conținut

Mobra


Postări Recomandate

pai inscrisul cam costa............impatimiti ca mine is nebuni si chiar dau bani astia...mai sant si navetisti cu mopede care sant constransi sasi inscrie motoru....aici e vb de mobra am vazut pe youtube o mobra si un hoinar tocmai cu numar galben....astia or fi facuto pe calea legala sau cu spaga? .... costa cam asa....50 de lei notaru ca saty legalizeze contractul pe urma 3 mil jumate la rar + spaga... pe urma 40 de lei numarul galben,pe urma 2 mil jumate cursu de atestat asta nu mai necesita neaparat daca ai permis de conducere merge si b'u sic'u permis sa ai,.....si cam atat ca asigurare nush exact daca chiar trebuie....dar merge inscris asa???????? stie cineva sami raspunda ???? ca ma chinui de luni de zile sa aflu raspunsu exact .....daca ma enervez sun la rar si intreb io personal nb !

 

APROPO !!!!! am vazut carpati inscris cu numar galben si ala are 70 cmc nu 50 ca mobra ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

poi nu degeaba am spus eu despre impatimiti sau navetisti care sant constransi sa dea carutza asta de bani... daca vrei sa mai vb intra pe ady_love_deny mesu meu nb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar mobra are 50cc si scuterele sunt pana la 50cc

deci pana la urma cum naiba e? si daca s-ar putea asta, oare mai am nevoie de curs de legislatie avand in vedere ca am permis?:-/

 

Daca ai permin nu iti mai trebe cursu' ,dai declaratie ca e 49cc pe propria raspundere parca asa e,lasa ca am vazut motor de 125cc inmatricula la primarie la mine in Lugoj! :rock: asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai permin nu iti mai trebe cursu' ,dai declaratie ca e 49cc pe propria raspundere parca asa e,lasa ca am vazut motor de 125cc inmatricula la primarie la mine in Lugoj! :rock: asfalt uscat

 

:rock: super tare!! dar cu inscrisul asa e cum zice adi? asa scump e? :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar mobra are 50cc si scuterele sunt pana la 50cc

deci pana la urma cum naiba e? si daca s-ar putea asta, oare mai am nevoie de curs de legislatie avand in vedere ca am permis?:-/

 

prostie mai mare n-am auzit!! ;) ;) daca nu stii intreaba...mobra are 49,6 cc....si punct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci are cineva???????chiuolasa de mobra!!da buna nu cum este a mea!si un carbelitor daca are cineva ori de mobra ori de hoinar ori de altceva!iam pus altul dar mergea ca ******...va rog!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca ai scuter....te pricepi la mecannica?ca daca nu o sa-ti blestemi zilele!asta in cazul in care iti iei mobra!am eu una dar sunt in craiova.....daca doresti 3,5 mil in stare impecabila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia cu blestematul zilelor e valabila in cazu acelora care nu se pricep la mai nimik,atunci cand apare o defectiune so repare .... poate sa apara pe neasteptate daca mergi cu motocicleta luni la rand fara sa'i faci macar o mica revizie .....Un meserias adevarat nu spune ce'ai zis tu ... ( nu 'ti lua mobra ca o sa'ti blestemi zilele ) KLAR asta .... daca nu te pricepi la mai nimik ........ degeaba ai depozit de motociclete de tot felu daca nu sti sa te ocupi de ele sau mai grav de o mobra care e cat se poate de simpla si banala ...... ce te costa so reglezi si sa te ocupi de ea sa nu iti dea motive sati blestemi zilele ??????? circul cu motocicleta asta din copilaria mea de mai bine de 5 ani de zile si NICIODATA nu am injurato sau nu ma facut sami blestem zilele si asta ar trebui sa sti dc ............ normal fiind ca .........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ady vadca esti total OFF........acest baiat dupa cum spune NU STIE MECANICA!!!!nu apreciaza jocurile si nu cred (CRED)ca a vazut vreodata o piesa uzata ce diferente are fata de una buna!2 la mana...mobra .....este migaloasa!trebe sa o respecti ca daca nu NU O AI!!!nu tragi de ea ca de scuter,asta am facut si eu prima data.....acu 6 ani,cand a lasat-o tata am luat-o eu...dai trage si trage si s-a dus....si stam si ma uitam la ea si ma miram!dupa aia am invatat motorul!si SUNT 100% PRECIS!!!CA FIECARE POSESOR DE MOBRA STIE FIECARE PIESA IN PARTE!!deci ca sa ai mobra trebe sa sti sa a mobra!

iti doresc sa ai parte de o mobra DE VIS!!!!id meu este :nyghtschelet!

Editat de Mihai_Mobra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

mai aveti nevoie de manualul de mobra super 50? am facut eu rost de unul si il scanez daca mai aveti nevoie de el :disappointed:

ce manual e?ala de folosire si intretinere?eu as vrea la colectie manualul de reparatii, daca a existat...

dupa ce-l scanezi, urca-l aici, te rog:

http://www.tanga-moteurs.ro/service/

(browse si apoi upload) :(

 

vad ca ai scuter....te pricepi la mecannica?ca daca nu o sa-ti blestemi zilele!asta in cazul in care iti iei mobra!am eu una dar sunt in craiova.....daca doresti 3,5 mil in stare impecabila

stiu pe cineva interesat, o sa vb cu el si vedem...ai acte cu proprietar la mobra?

 

si lasati si voi discutiile despre legislatie aici...cititi legislatia noua, si o sa vedeti ca chiar daca e de 50, merge ca moped

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si eu ce ziceam???exact ca mopedul!doctore....dau si un motor in piese....acte credca am...sa vad!este neagra dar are aspecte vizuale neplacute!!!in scimb motorul mere PARFUM!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da asta asa e aicia i dreptate Mihai nu te mai pot contrazice............fiecare posesor de motocicleta (mobra) tre sa stie fiecare piesa in parte si sa invete din greseli atunci cand travaleste prin chinuri groaznice biata motoreta... :disappointed:

 

ca se strica si atunci oricine injura si da foc si bla bla ... :-@ astia nepriceputi :( poate se simte vreunu .... nu as crede,nu as vrea :( numa bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! As dori sa stiu daca o aprindere ca cea din imagine se potriveste pe Mobra 50 (aprinderea este Ducati)

 

 

Si mai detin urmatoarele piese pe care as vrea sa le dau la schimb pe diferite piese de mobra 50 sau contra cost

post-37436-1224606818_thumb.jpg

post-37436-1224606870_thumb.jpg

post-37436-1224606978_thumb.jpg

post-37436-1224607006_thumb.jpg

Editat de Nucleu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! As dori sa stiu daca o aprindere ca cea din imagine se potriveste pe Mobra 50 (aprinderea este Ducati)

 

 

Si mai detin urmatoarele piese pe care as vrea sa le dau la schimb pe diferite piese de mobra 50 sau contra cost

Eu am avut Mobra Turist si avea magnetou Ducati si pe acelasi motor am pus magnetou Bosch (care este mult mai bun).

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! As dori sa stiu daca o aprindere ca cea din imagine se potriveste pe Mobra 50 (aprinderea este Ducati)

 

 

Si mai detin urmatoarele piese pe care as vrea sa le dau la schimb pe diferite piese de mobra 50 sau contra cost

 

TRAIASCA DUCATTI ELETTROTECHINCA!!!!!si eu am pe a mea si sunt MUULT MAI MULTUMIT DECAT cu bosch!!

daca doresti am eu aprindere!!model nou fara condensator!daca vrei iti pui tu...dami PM daca mai vrei,,,,este intr-o stare exceptionala!are platina noua!vreau eu oalele de ambreaj

Editat de Mihai_Mobra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...