Sari la conținut

Mobra


Postări Recomandate

Pe spate am pus spite de inox dealea groase leam si curatzat arata grozav geanta a fost centrata perfect 100 % de unchiul meu care pe timpuri se ocupa cu centrari de roti cu spite etk...si pe fatza am subtiri reconditionata si pe fatza roata si alese spitza cu spitza care mai de care mai nichelate si frumos stralucitoare :D si vroiam sa spun ca desi am pus groase pe spate (innainte erau subtiri la ambele roti) nu am obs absolut nici o deosebire la fuga motoretei e acelasi lucru (nu simte) poti sa ai tu bocanci grei si tot acolo ajungi =)) acum chiar imi place aspectul motoretei pana si butucii rotilor arata impecabil :P

Norok toate bune tuturor ! bafta :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vino in Brasov ca ai sa gasesti piese de orice fel.Si eu m-am milogit de la "colegi" de un carburator si s-au tot sucit care mai de care ca le au pe nush unde ,ca nu se apuca sa-l desfaca si diverse.Ma rog nu-i cazul sa fac caz de asta cu toate ca motociclistii se ajuta reciproc mai ales cei cu comuniste .

 

Am sa-ti dau un nr de telefon suna-l pe om si-ti aduce pe comanda Un carburator nou noutz mi-a adus mie cu 55lei

 

 

0744306504 Omul are intrare le vechiul depozit central de la Metrom unde se pare ca mai sunt inca o gramada de piese .

 

Salutare mobristi :D

Am nevoie MARE de o presa de volanta! :scratch:

Cum pot face rost de ea?

si niste platini?

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mobristi :D

Am nevoie MARE de o presa de volanta! :scratch:

Cum pot face rost de ea?

si niste platini?

Multumesc anticipat

 

 

 

am eu presa,

baga tot ce ai nevoie.....am tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu presa,

baga tot ce ai nevoie.....am tot!

 

Manson de acceleratie, kilometraj complet cu senzorul de la roata, mansoane de protectie pentru telescoape fata

Pentru contact:pls e-mail la dorughitau@yahoo.com

Ce ulei trebuie pentru telescoape?

Hai Primavara cu asfalt uscat! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ulei de amortizoare am luat de la o statie "PECO" , deci exista . La furca aveam cate doua burdufe (gasisem unele din material mai subtire) bagate cu rabdare unul in altul ; la spate aveam capacele de bronz cu semeringuri de pompa apa "KAMA" . Sistemul 1 sau 2 persoane (cu sistemul cu bile) era perfect functional , restul era totul original . Curata bine cu un cutit cu varf ascutit partea de jos a paharelor din fata (unde de obicei daca s-a mers cu burdufe sparte) s-a strans si tasat mizerie . Pune gaurile de sus orientate astfel ca sa nu intre apa de ploaie sau cand o speli , in amortizoarele fata .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

am si eu o nelamurire, merge pus cilindru de mobra la hoinar, sau sunt alte dimensiuni?

daca nu merge pus de mobra, as avea si eu nevoie de un cilindru la cota 0, pentru hoinar!

daca aveti asa ceva, dati si un pm, va rog!

 

multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

am si eu o nelamurire, merge pus cilindru de mobra la hoinar, sau sunt alte dimensiuni?

daca nu merge pus de mobra, as avea si eu nevoie de un cilindru la cota 0, pentru hoinar!

daca aveti asa ceva, dati si un pm, va rog!

 

multumesc!

 

 

eu cred ca merge...cel putin dimensiunea interioara, dar cilindrul de mobra nu cred ca este facut sa se raceasca asa... cred ca ii trebuie "cooler". Dar mai bn primesti sfaturi de la cei cu mai multa experienta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

am si eu o nelamurire, merge pus cilindru de mobra la hoinar, sau sunt alte dimensiuni?

daca nu merge pus de mobra, as avea si eu nevoie de un cilindru la cota 0, pentru hoinar!

daca aveti asa ceva, dati si un pm, va rog!

 

multumesc!

 

 

ai PM.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana sa pun motor de HOINAR pe MOBRA am avut cilindru de HOINAR pe motorul de MOBRA . Singura modificare era inca o garnitura sub cilindru , alt cot de evacuare si montat cotul de carburator HOINAR . Nu am depresat/montat bixa .

Cilindru de Hoinare pe Mobra merge pentru ca are suprafata de racire mare,dar invers,fara turbina,il topesti repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cilindru de Hoinare pe Mobra merge pentru ca are suprafata de racire mare,dar invers,fara turbina,il topesti repede.

 

 

cilindrul de mobra este facut pentru racire continuu....hoinarul nu.....

hoinarul are camerele de transfer mai mari decat ale mobrei

hoinarul are cursa(alezaj) mai mare decat mobra(40* 35,7)

Editat de Mihai_J4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da...ai dreptate......

m-am gandit la 39,5.......ma gandeam ca hoinarul are atat,si mobra mai putin....

 

scuze inca odata....

 

numai bine!

 

da...ai dreptate......

m-am gandit la 39,5.......ma gandeam ca hoinarul are atat,si mobra mai putin....

 

scuze inca odata....

 

numai bine!

 

 

 

aaa...si ce ziceam eu in pag. anterioare despre sinterom M14 260-A si 280-A????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze recente cu Mobra nu mai sunt ? Sau a fost o Mobra pentru ca topicul e din 2004:D

 

 

 

 

cum sa nu.....daca vrei poze cu mobre,iti dau eu(am 4) intra pe mess,vezi ca am ID-ul la profil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

nu vrea nimeni niste piese de mobra? am anuntul de ceva timp pe "la bursa comunsitelor" si ma gandesc ca unii nu l-au vazut, de aceea am ales sa postez si aici! am cateva piese de mobra si de hoinar! acum o sa atasez decat poza cu piesele de mobra!

 

-am si un burete de sa de mobra,

-claxonul nu stiu daca merge...se da gratis,

-suspensiile ...una lipseste din imagine , sunt bune si se dau cu 15 lei , trb sa o gasesc si pe cealalta

- farul este crapat , se da cu 10 lei

-pinionul este foarte bun ... se da cu 5 lei

-stopul nu este complet ... se da cu 4 lei

- aripa spate nu se mai da !

- restul pieselor cu cate 1 leu fiecare... sau gratuit pt cine vine sa le ia.

PS: eu saptamana asta plec la bucuresti si imi va fi foarte greu sa le mai trimit! asa ca va mai dura in cazul in care vreti ceva piese!

care este din bucuresti si vrea ceva ...sa ma anunte acum ca le aduc eu acolo!

post-29307-1235043125_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...