Sari la conținut

Mobra


Postări Recomandate

Daca nu gasesti chiulasa poti merge la un strungar sa iti faca o bucsa.

 

stiu aia o zis si taicameo doar ca strungarul cere ceva bani si cu banii aia cumpar alta chiuloasa daca gasesc.

Editat de BabyDihor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pfff...aveam decat o chiuloasa nu partea de sus unde intra bujia.;) ..dar poti sa o faci la strung cu putini bani,nu te costa mult ...dami mie segmentii aia ca am mare nevoie de ei:D ..imi sta mobra degeaba.. Sau cine are segmetii macar unu.. ca unu l-am rupt si celalalt e mai bunicel dak nu gasesc doi:D:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfff...aveam decat o chiuloasa nu partea de sus unde intra bujia.;) ..dar poti sa o faci la strung cu putini bani,nu te costa mult ...dami mie segmentii aia ca am mare nevoie de ei:D ..imi sta mobra degeaba.. Sau cine are segmetii macar unu.. ca unu l-am rupt si celalalt e mai bunicel dak nu gasesc doi:D:)

 

lasa-mi un pm cu nr tau sa te sun sa vedem ce am... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Segmenti de mobra se gasesc din ce in ce mai greu in zilele noastre (si nu se dau pe o bere doua) costa bani! de exemplu eu, caut disperat un cauciuc prin toate targurile pentru ca cel vechi sa copt si din aceasta cauza nu mai pot scoate mobreta din garaj sa o mai calaresc si eu.Cineva ma poate ajuta cu un cauciuc de mobra ? am cautat mult si nu am gasit nicaieri.Nu am pretentia sa fie nou ci acceptabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am reusit sa rezolv problema cu chiuloasa...multumesc oricum ;) dar mai ramane problema sa curat rezervorul in rest merge brici m-am dat azi putin cu el...si treptele trebuiesc reglate...poate intr-o zi cei din CJ dak aveti Mobra ne vom intalni si dam o plimbare.Asfalt uscat ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca se gasesc greu!! dar cu berea am zis si eu asa.. Pune-i alta roata eu am cauciucurile chiar ff bune dar o sa-i pun roata de jawa.e mai lata dar are un cauciuc nou:D

 

Daca ii pui roata de jawa zau MZ sau orice altceva...ca am vazut ca cineva o pus si de voshod nu o sa iti mai mearga asa cum trebuie...o sa vezi...ca sunt mai grele rotile...tu stii eu dadeam doar cu parerea...Am atasat cateva poze ce am facut azi despre mobra mea si sa dati si voi cu parerea in afara de sa care inca nu este tapitat si mai am putin de lucru pe motor...

 

 

post-23605-1279355537_thumb.jpg

 

post-23605-1279355549_thumb.jpg

 

post-23605-1279355563_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Babydihor

Ar fi bine sa nu te dai fara turbina spune-mi te rog si mie la ce foloseste lantul de sub rezervor ( legi cainele sa nu-l poata fura fara Mobra )

Numai bine

 

Salut,lantul era pus ca mai demult dak nu stiai se furau carburatoarele...pe timpul lui ceausescu ca de atunci este motorul 1979.Il voi demonta eu pe parcurs....ala ar fi cea mai mica problema. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauciucurile de mobra sunt cotate ca fiind de 21..........dar daca cauti de 17" sunt la diam. jantei, iar din alea gasesti la talcioc, thailanda, india, din astea, dar sunt noi ...poate si ceva sh cu balon mic.

mobra lui tata asa a avut. si janta de mz de 16" merge chiar fain ( e si din aluminiu ) sau de jawa cum s-a mai scris, si merge nu o doare ;)

Editat de calin_cz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauciucurile de mobra sunt cotate ca fiind de 21..........dar daca cauti de 17" sunt la diam. jantei, iar din alea gasesti la talcioc, thailanda, india, din astea, dar sunt noi ...poate si ceva sh cu balon mic.

mobra lui tata asa a avut. si janta de mz de 16" merge chiar fain ( e si din aluminiu ) sau de jawa cum s-a mai scris, si merge nu o doare ;)

 

cotat mai exact la 21x2.75 asa scrie in cartea tehnica...

 

/index.php?...8762&st=60#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut si eu o coroana de ambreaj de mobra, am una da nu are 2 dinti si rupta un pic marginea ... id cosmynel_09

 

asta caut si eu....si pinionu acela mic de la ambielaj....... daca are cineva.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine vrea segmenti speciali de mobra adusi de la brasov PM

Ce inseamna "speciali"?

Mesaj completat

sall azi am pus segmentii pe mobra si vreau sa stiu cam cat sa o las in rodaj?? ce bujie sa-i pun mai speciala de motor in 2t ? si cat ulei la litru de benzina??

Daca o lasi 10 minute sa mearga in gol, dupa care faci cativa kilometri in mers lejer, e gata rodajul(cat sa se "aseze" segmentii).

Bujie cu cifra termica cat mai mare.

1 la 30 e suficient.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...