Sari la conținut

Mobra


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut din nou ma poate ajuta cineva cu un pinion spate de mobra ceva mai mare de 36 de dinti?multumesc!


» Post actualizat in 20 Aug 2015 19:37

salut din nou ma poate ajuta cineva cu un pinion spate de mobra ceva mai mare de 36 de dinti?multumesc!

 

sau macar poate sa imi spuna cineva de la ce s-ar potrivi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

are idee cineva de unde pot lua carcasa de aluminiu/antimoniu in care intra maneta de acceleratie si frana pentru o mobra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut !

 

Am nevoie de niste piese pt hoinar: chiuloasa + cilindru (cele 2 parti cu fante pt racire), carburator, roata dintata de la motor pe care vine pus lantul, platina.

@neamtu99 da-mi te rog preturi pt piesele astea, si daca poti sa pui niste poze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Am nevoie de niste piese pt hoinar: chiuloasa + cilindru (cele 2 parti cu fante pt racire), carburator, roata dintata de la motor pe care vine pus lantul, platina.

@neamtu99 da-mi te rog preturi pt piesele astea, si daca poti sa pui niste poze...

am toate piesele,suna ma maine si vorbim de pret.

» Post actualizat in 09 Sep 2015 21:18

Astea sunt piesele pe care le mai am.Mai am 2 motoare bune de mobra si hoinar.

» Post actualizat in 09 Sep 2015 21:19

Am si eu nevoie de burdufuri in stare buna pentru telescoape fata, si un cot de esapament :) pentru s50. Deasemenea cu inmatricularea? Se poate face si pe primarie? S-ar putea incadra ca vehicul istoric?

cot de esapament am eu.

post-66935-0-65819000-1441833474_thumb.jpg

post-66935-0-67510800-1441833479_thumb.jpg

post-66935-0-50763100-1441833485_thumb.jpg

post-66935-0-14468200-1441833492_thumb.jpg

post-66935-0-13956700-1441833497_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vă salut, am și eu nevoie de un cablu de kilometraj și un cablu de ambreiaj pt. Mobra 50S, vă rog mult - în astea două mai stau și termin proiectul de restaurare :D

- de asemenea, dacă știți că s-ar potrivi vreunul de scuter sau ceva de genul și-l pot găsit nou sau pe undeva - vă rog!

PM me sau mail la alectronic@ymail.com


» Post actualizat in 17 Sep 2015 08:49

Am găsit cablu de kilometraj - vă rog, cine are un cablu de AMBREIAJ în plus - vă cumpăr eu unul, mulțumesc!

 

 

Vă salut, am și eu nevoie de un cablu de kilometraj și un cablu de ambreiaj pt. Mobra 50S, vă rog mult - în astea două mai stau și termin proiectul de restaurare :D

- de asemenea, dacă știți că s-ar potrivi vreunul de scuter sau ceva de genul și-l pot găsit nou sau pe undeva - vă rog!

PM me sau mail la alectronic@ymail.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

modifica unul original....

Am modificat deja unul am luat 5mm dintr-o parte 5 din cealalta si am adaugat 2 flanse pe cartere,o sa tina ceva timp ca nu este echilibrat ca de fabrica si se duc rulmentii mai devreme sau mai tarziu+ ca mi-au sarit si contragreutatile alea de pe ambielaj, am auzit la cineva care a pus alt ambielaj de scuter si nu mai tin minte de care.

» Post actualizat in 11 Oct 2015 17:50

Un rezervor bun pentru hoinar gasesc si eu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ÎNTREBARE/RUGĂMINTE - ce ulei bag în cutia/ambreiajul Mobrei 50S, vreau să i-l schimb și nu știu exact ce ar merge pus, puteți să-mi dați un link direct pe internet la ce ar trebui să cumpăr? Mulțumesc!

T 90 - vara T 140. ATENTIE - fara nici un fel de aditivi adaugati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ÎNTREBARE/RUGĂMINTE - ce ulei bag în cutia/ambreiajul Mobrei 50S, vreau să i-l schimb și nu știu exact ce ar merge pus, puteți să-mi dați un link direct pe internet la ce ar trebui să cumpăr? Mulțumesc!

CrossPower 4T, e vreo 70 lei litru, eu din asta ii pun la hoinar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru vechii mei mobristi, aruncati o privire la bursa comunistelor ca am acolo piese de mobra la vanzare printre care un carburator nou de hoinar, un stop de hoinar ca nou si una alta poate va va trebui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

T 90 - vara T 140. ATENTIE - fara nici un fel de aditivi adaugati!

 

deci cum e exact, că nu pricep?

 

T90 iarna (acum)

și

T140 vara ?

 

...ce anume T90/T140 - ulei de angrenaje, de cutie de viteze, de motor - vreo firmă anume? model anume? link pe net c-o poză?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpăr următoarele piese de Mobra:

 

- roată față + spate, în stare cât mai bună;

- lanț, apărător de lanț, oglindă retrovizoare;

- sticlă stop;

- burduf pentru amortizoare față.

 

0745849989 sau pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...