Sari la conținut

Accident La Victoriei - Bucuresti 25.03.2007


Purghy
 Share

Postări Recomandate

doamne ce oameni jegosi

aceiashi problema o am si eu acum

 

am avut un accident pe 13 iunie anu trecut din care am scapat cu ajutorul lui dumnezeu cu viata

 

problema care este...un bosorog la vre-o 76 de ani in zona fantanii mioritza a iesit de pe strada garii baneasa efectiv prin fatza mea,incercand sa faca rondul fantanii si sa intoarca

eu in acel moment l-am acrosat lateral!!!

 

este clar ca a iesit de pe un drum secundar fara prioritate pe un drum principal cu 3 benzi in fatza mea!!!

 

fiul sau ginerele lui este un batranel si el la vre-o 50 de ani care pare mi se ca are ceva relatii

 

el a dat o declaratie imediat dupa accident...acea declaratia a disparut intre timp...acum mai nou si-a angajat avocata si a adus un martor care stiu sigur ca nu a fost de fatza la accident

 

eu am 17 ani...posed permis A1 iar tatal meu este un om foarte foarte intelegator...

i-a spus clar omului domne eu vreau banii pe daunele care mi le-ai facut

motocicleta are daune de 150 de milioane,asigurarea mi-a dat 38.

casca este destul de grav avariata care si ea a costat 500 de euro

spitalizarea 8 milioane

 

tatal meu a zis asa:domne eu vreau banii pe motor

banii pe casca

banii pe spitalizare

i-a zis clar...nu vreau sa te dau in judecata nu vreau sa iti fac rau....nu ai vazut,asta e,ai gresit in trafic,asta e,oricine putea sa greseasca asa(cu toate astea am fost la un pas de moarte)

 

cu toate astea acest jegos de om vrea sa ma faca pe mine scapand fara a da nici un ban...poate char eu sa il mai despagubesc pe el

 

nu inteleg de unde atata rautate...domne e clar ca familia mea este un intelegatoare si nu vrea sa iti faca rau vrea doar sa isi recupereze acele daune pe care u le-ai produs

nu inteleg de ce vrei u sa faci pe draku in patru ,dupa ce ca erai sa ma si omori, sa iesi tot u bine ...poate si cu ceva bani in buzunar

 

asta este tzara noastra...un cacao si jumatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma aflu intr-o situatzie asemanatoare, dar din fericire nu cu asa urmari grave legate de sanatate.

 

in momentul de fata dosarul tau se afla la procuratura sectorului unde s-a produs incidentul, nu? dak da, fa presiuni acolo, incearca sa afli numele procurorului care se ocupa de dosar si vb cu el personal, incearca sa-i explici pe scurt dar cat mai la obiect ce s-a intamplat. in caz ca nu merge potzi face o sesizare la procurorul general si dak nici asa nu merge potzi ajunge pana la DNA, unde sper sa nu se ajunga nici in cazul meu....:)

intre timp, gaseste sau construieste 2 martori cu toate detaliile puse bine la punct. la noi in tzara, in salile noastre de judecata totul se bazeaza pe martori. cel putzin 2, unul ar fi bine sa aiba o varsta mai inaintata, sa nu para prieteni comuni.

 

bafta multa si cine a facut pozele sper sa apara la un moment dat, iar eventualilor martori sa nu se "teama" de complicatzii, ei tre sa se prezinde o singura data la tribunal

intre timp sunt cu tot sufletul meu de hiena alaturi de totzi conservarii care i-shi sucesc declaratziile pe fatza si nu i-shi asuma belelele care le produc . roata se intoarce, chiar dak cateodata ajutata de altzii.......

 

 

multumesc pentru sfaturi si incurajari! dosarul meu e inca la politie si sper sa ajunga la procuror cat mai curand.. sper sa-ti rezolvi si tu problema cat mai favorabil..

cu martorii e destul de greu.. stiu ca au fost multi acolo, dar nimeni nu se inghesuie sa dea o declaratie... poate la proces, pot sa-i arat judecatorului forumul asta..:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata e ok. Nu prea discut cu el pentru ca a venit la mine insotit de "taticu". A zis ca e de acord sa-mi acopere cheltuielile din spital. In ceea ce priveste motorul, omul zice ca "se rezolva cu RCA-ul".. Nu stiu daca RCA-ul o sa fie suficient. O sa mergem la politie saptamana care vine si o sa vad care e treaba. Va tin la curent. Bafta!

Insanatosire grabnica! Si nu-i lasa sa scape usor,daca au bani de masina si fitiala sa aibe si pentru a plati nota de plata. Ar trebui sa ceri si ceva daune pentru chinul tau, pentru suferinta indurata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...