Sari la conținut

Scuteristi Trecuti Bine De.....30 De Ani Exista?


PAUL ARCTIC CAT
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 184
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu am 24 acum dar o sa am scuter sigur si la 30 :lol: pana acum am avut 11 bucati :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Eu....31 de ani si sunt scootrist de nevoie. Am moto si masina dar acum nu am permis si mi am luat un scooter....RIEJU 49 cc in patru timpi.....

 

Princz, vreau si eu sa-mi iau Rieju Toreo,, arata bine si e Ok si la pret. Te rog mult, spune-mi si mie impresiile tale despre Rieju de pana acum... Esti multumit? Cat consuma? E facut in Spania sau in China?

Editat de Marinaru68
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu sunt Marius, prietenii imi spun Max. Sunt nou aici pe forum iar ca varsta trecut de 30 de ani dar nu cu foarte mult doar cu 2 ani...deci am o frumoasa varsta de 32 de ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai de gand sa-ti cumperi scuter? :bigstar:

 

 

Da, de ce nu?!?! Sunt prea batran pt asa ceva?!?!?

Tocmai mi-am achizitionat un scuter Rex RS 500 sapt viitoare sa merg sa-l inscriu la primarie iar cursul de legislatie am vb deja cu un prof. auto si ma rezolva fara sa merg la ore. Ii dau copie dupa buletin si o poza iar a doua zi am totul. Oricum vreau intr-nu an sa trec la un motor adevarat...mi-ar placea un cruiser Honda Shadow. Visuri dar ele ne mentin pe linia de plutire.

Asfalt uscat si distractie maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, de ce nu?!?! Sunt prea batran pt asa ceva?!?!?

Tocmai mi-am achizitionat un scuter Rex RS 500 sapt viitoare sa merg sa-l inscriu la primarie iar cursul de legislatie am vb deja cu un prof. auto si ma rezolva fara sa merg la ore. Ii dau copie dupa buletin si o poza iar a doua zi am totul. Oricum vreau intr-nu an sa trec la un motor adevarat...mi-ar placea un cruiser Honda Shadow. Visuri dar ele ne mentin pe linia de plutire.

Asfalt uscat si distractie maxima!

 

Oldmax, de ce faci cursul de legislatie??? Nu ai carnet categ B????

Editat de Marinaru68
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oldmax, de ce faci cursul de legislatie??? Nu ai carnet categ B????

 

Paul Kymco: merci mult, abia astept sa ne si vedem cat de curand sa facem cunostinta live.

 

Marinaru68: Nu, nu am carnet de nici un fel.

Nu prea m-au pasionat masinile... o poveste mai veche.

Oricum astept sa-l inscriu si sa incep sa merg incetisor cu el sa ma obisnuiesc.

Ma bucur ca aici dau de prieteni care vor sa ajute si ii inteleg chiar si pe incepatorii mai batrani

cum sunt eu. Este o chestie super faina.

Oricum cred ca imi va fi usor sa invat, am mers destul de mult pe bicicleta in ultimii 5 ani.

Chiar si acum bag bicicleta aproape zilnic spre job si inapoi.

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paul Kymco: merci mult, abia astept sa ne si vedem cat de curand sa facem cunostinta live.

 

Marinaru68: Nu, nu am carnet de nici un fel.

Nu prea m-au pasionat masinile... o poveste mai veche.

Oricum astept sa-l inscriu si sa incep sa merg incetisor cu el sa ma obisnuiesc.

Ma bucur ca aici dau de prieteni care vor sa ajute si ii inteleg chiar si pe incepatorii mai batrani

cum sunt eu. Este o chestie super faina.

Oricum cred ca imi va fi usor sa invat, am mers destul de mult pe bicicleta in ultimii 5 ani.

Chiar si acum bag bicicleta aproape zilnic spre job si inapoi.

Asfalt uscat!

 

 

salut,

 

vezi ca eu cand am mers joi sa-mi iau numarul de la primarie, aia de la camera 241 spuneau ca nu mai elibereaza placute pana in septembrie, cica sunt in concediu aia de le confectioneaza. mai erau cativa baieti acolo la coada sa-si depuna dosaru, extrem de suparati pe chestia asta. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) in ce cartier stai?

Lizeanu, vis a vis de fostul cinema Melodia.

 

--- Mesaj completat în 04 Aug 2007 20:05 -------------

salut,

 

vezi ca eu cand am mers joi sa-mi iau numarul de la primarie, aia de la camera 241 spuneau ca nu mai elibereaza placute pana in septembrie, cica sunt in concediu aia de le confectioneaza. mai erau cativa baieti acolo la coada sa-si depuna dosaru, extrem de suparati pe chestia asta. :burnout:

 

Uffff, nasol si pe la primarie chiar nu am pile :hurt: .

Ei, om vedea ce si cum, sanatosi sa fim pina la urma, mai astept pina in septembrie desi parca imi pare rau pt vremea faina de afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum ar mai fi o chestie: cand iti depui dosarul iti da un biletel cu un nr de inregistrare si un nr de tel la care sa suni sa te asiguri e gata placuta. in final s-a dovedit ca acel nr de inregistrare era de fapt chiar numarul de inmatriculare iar un amic de-al meu a fost oprit de politie acum cu razia asta si avea acel biletel dupa care l-a verificat si l-a lasat in pace. totusi, aia de la primarie imi spusesera sa nu circul pana nu-mi dau placuta. acum vezi si tu...

Multa bafta! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum ar mai fi o chestie: cand iti depui dosarul iti da un biletel cu un nr de inregistrare si un nr de tel la care sa suni sa te asiguri e gata placuta. in final s-a dovedit ca acel nr de inregistrare era de fapt chiar numarul de inmatriculare iar un amic de-al meu a fost oprit de politie acum cu razia asta si avea acel biletel dupa care l-a verificat si l-a lasat in pace. totusi, aia de la primarie imi spusesera sa nu circul pana nu-mi dau placuta. acum vezi si tu...

Multa bafta! :burnout:

 

 

Merci mult andrew, intradevar o informatie super. Multumesc! Oricum fara nu mere si cursul de legislatie nu vreau sa ies pt a nu avea probleme. Ar fi pacat sa-mi strice bucuria de a ma da cu scuterul.

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

on topic: da, eu sunt unul sarit de 30. :burnout: (cel putin asa zice in buletin- eu n-o cred cu adevarat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

he he, usor, usor ne strangem si noi astia mai purii :burnout: poate facem o intalnire intre noi "babalacii" sa ne dam intr-o plimbare. :)

anytime :P

:hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca va surade ideea. eu sunt cam nou pe aici, iar daca au fost propuneri nu le-am putut onora din diverse motive, dintre care cel principal era ca nu aveam scooter. :) treaba e cam asa in ce ma priveste: uichendu' asta sunt plecat din Buc. asa ca nu as avea cum sa vin, insa sambata viitoare sunt in principiu liber (tre doar sa fac bagajele pt ca a 2-a zi plec in concediu). asa ca daca va hotarati, dati un semn, si in masura posibilitatilor sunt incantat sa fiu prezent.

 

P.S. m-am saturat uichendul asta sa-mi stresez prietenul care tocmai si-a luat si el un Suzuki gsxr 600 sa mearga si sa stea dupa mine la plimbare. oricum, a avut deja destula rabdare si bunavointa cu mine. :burnout:

 

--- Mesaj completat în 06 Aug 2007 13:37 -------------

Propunerea este foarte buna. Inca nu am scuterul inscris dar ma pot deplasa cu bicla pt o eventuala intalnire pt a face cunostinta.

 

ti-am zis, fa-ti timp sa treci pe la primarie sa-ti depui dosarul si incearca sa mergi cu biletelul ala. eu am mers neinmatriculat 2 uichenduri si am trecut pe langa politie fara sa ma opreasca, ce-i drept purtam si o tona de echipament pe mine si nu cred ca ma priveau ca pe unul cu scuter furat sau care nu stie legislatie. banuiesc ca daca o sa fim mai multi cu atat mai mult nu o sa te opreasca pe tine din grup sa-ti faca probleme. :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...