Sari la conținut

O Propunere Catre Toti Motociclistii...


Postări Recomandate

as dori sa fac o propunere tuturor celor care conduc o motocicleta...nu conteaza ce culoare ai sau ce orientare politica ai, atunci cant din sens opus vine un alt motociclist TU SA-L SALUTI, CHIAR DACA NU ITI RASPUNDE TU SALUTA-L!!!!....am vazut ca la noi nu se practina asta, din pacate....in alte tari da.

 

Nu tine cont, tu saluta-l!!! :baubau:

 

NU cred ca e nimik rau in asta....

ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O Propunere Catre Toti Motociclistii...

 

 

Asa se numeste topicul,deci ni se adreseaza si noua (chiar daca nu ne dam pe strada)ca doar nu suntem alpinisti...

Intradevar mai sunt si cativa oameni "din aia" care n-au avut ce face cu banii,si-au luat un motor,s-au invatat sa schimbe viteze si sa puna frana si 's-au ajuns' frate,nu mai cunosc pe nimeni :baldy:

 

 

Ba imitatie de motociclist putred de bani nu uita de unde ai plecat!!!

Ia si saluta ca nu te doare mana. :baubau:

 

 

 

Deci cine se simte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sper ca nu am jignit pe nimeni si sper ca topicul meu sa fie luat ca indemn ...deafapt asta este un indemn...

 

katti permis nu am dar am salutat si nu mi s-a raspuns (conduceam un minsk cu propietarul in spate ) :baubau: ...eram la tara si am fost depasit de 2 motoare de viteza...am ridicat mana dar ....nu tu picior nu tu mana nimik....ce sa faci asta e

 

Repet,sper ca nu am suparat pe nimeni si luati cele de mai sus ca un indemn!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

katti permis nu am dar am salutat si nu mi s-a raspuns (conduceam un minsk cu propietarul in spate ) :D

 

Poate te-au mirosit ca n-ai permis :baldy:

 

Ca sa raspund la indemnul tau cu un sfat (sau trei!), incearca sa nu mai dai lectii din postura in care te afli, incearca sa postezi in forumul care trebuie (nu in toate), si mai ales, incearca sa-ti iei permis :D)

 

Nu cred ca s-a simtit nimeni jignit, poate doar amuzat, dat fiind ca ... ne salutam oricum pe strada in 99% din cazuri :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma, pana imi repar motoru' pot sa salut din conserva? Imi raspunde cineva?

Ca de pe motor cam 50% nu prea, da' le gasesc circumstante atenuante: ca cica ar avea viteza mare, sau sunt ocupati cu traficu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am salutat din conserva si mi s-a raspuns. am salutat ca pieton si mi s-a raspuns. cand esti pe motor si vezi ca cineva te saluta rasunzi. pentru ca stii ca e tot motociclist, altfel nu te-ar saluta :baldy:

 

p.s.: floricel o s-o pun pe alina sa-ti faca educatie privind echipamentul de protectie si necesitatea cravatei pe motor :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da CEMATEI nu ar fii trbuit sa postez acest subiect si in alte topicuri aici imi cer scuze, intentia mea a fost ca sa fie vazut de toata lumea....

 

 

Iar ca sa-ti raspund la celelalte sfaturi...

1. nu cred ca ai inteles corect intentia mea...eu indemn oameni, nu dau sfaruti.NU sunt sigur la ce te referi cand zici "postura mea" nu cred ca tu cunosti cu adevarat postura mea...

2. iar cu permisul.... :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

parerea mea este ca exista cateva situatii distincte cand nu saluti sau nu esti salutat:

 

-nu te vede (nu il vezi) - foarte probabil in trafic....

-omu poate nu e cu "feeling" pentru motoare... sau motociclisti.. adica daca nu intelege fenomenul sau mai ales nu il simte... nu simte nici nevoia sa salute... si e de inteles si asta pana la urma, cred eu...

-nu a avut niciodata probleme cu ceva ... vreo pana si sau altceva... asa ca nu iar nu vede de ce ar saluta un necunoscut.

 

tzin sa spun ca eu fac ca dreq cand sunt cu masina... ma exprim foarte.. hai sa-i zicem .. entuziast... dar in asa hal incat uneori se uita ciudat motociclistul de pe motorul care tocmai trece din sens opus... mai tzin neaparat sa spun ca acum un an in vama eram cu prietena de un bratz (ca celalat era luxat si bandajat bine...) si m-am manifestat foarte tare cand am strigat "BINE-ASHA!!!" catre o coloana de chopperisti care tocmai ajungeau in Vama... bine, ca am fost de fapt si mai incantat de sunetul facut de niprul ce deschidea coloana.. de toata lumea zicea... "Harley..Harley..Harley.." da de fapt era ala de Timisoara... cum ii zice.. KEN... in sfarsit , ideea e ca dupa manifestarea mea m-am certat rau cu prietena... adica de fapt ne-am despartit... ca sa zic asa...

 

:baubau:

 

SEE YOU ON THE ROAD !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa , ce vroiam sa zic eu referitor la salut este ca de fiecare data cand sunt cu scuteru prin oras si intalnesc mototiclisti eu ii salut si nu imi raspunde nimeni :D :baldy:

 

asa iar cand sunt cu enduro , ma saluta toti chiar daca nu ii salut io primu si indiferent de ce gen de moto au . :baubau:

 

PS: singuru care ma salutat a fost un buell cu nr de ungaria .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand esti conectat la "matrix" ( adica te dai la ea) nu ai timp sa vezi nici soarele, nici macar umbra. De alti motociclisti ce sa mai vorbim. Asa ca mainile pe ghidoane, lasa bezelele pt parcare sau semafor.

:baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma intorceam cu conserva de la mare , din spate am vazut un suzuki gsx....nush 750 sau poate gresesc , oricum cand am dat semnal dreapta si m-am apropiat de marginea din dreapta a drumului , lasandu-i loc sa treaca fara sa-i creez probleme , omul de pe motor , care avea si pasagera , chiar daca avea viteza mare a ridicat mana si m-a salutat .

fiind yo pasager pe un motor zilele trecute , ne-am intalnit cu o gramada de motoare ( fiind miercuri ) pe drumul de acasa la arc si invers , mentionez ca toti au salutat

deci se saluta........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai... intr-un fel are omu' dreptate...

 

Ganditi-va ca suntem in Romania.... si nu gasesti prea multi oameni cu motociclete ... pasionati de asa ceva...

 

lumea e dura, si noi suntem mai tot timpul oprimati de cei care conduc masinile...

in mod normal ar trebui sa fim toti egali, NU>????

 

:baubau: :baldy: :D :D :P :D :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
bai... intr-un fel are omu' dreptate...

 

Ganditi-va ca suntem in Romania.... si nu gasesti prea multi oameni cu motociclete ... pasionati de asa ceva...

 

lumea e dura, si noi suntem mai tot timpul oprimati de cei care conduc masinile...

in mod normal ar trebui sa fim toti egali, NU>????

 

:baldy:  :D  :D  :P  :D  :D  :D  :P

Khelly, meserie....NOI astia motoristii....marsh :baubau:

 

Zahei avea dreptate ... MORI :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai... intr-un fel are omu' dreptate...

 

Ganditi-va ca suntem in Romania.... si nu gasesti prea multi oameni cu motociclete ... pasionati de asa ceva...

 

lumea e dura, si noi suntem mai tot timpul oprimati de cei care conduc masinile...

in mod normal ar trebui sa fim toti egali, NU>????

 

:baubau:  :baldy:  :D  :D  :P  :D  :D  :D

muahahaha, care "NOI" ma??? te-ai vazut vreun motorist ? :P sau doar intrand aici pe forum cu banii de care trebuia sa iei paine crezi ca ti-a crescut vreun r1 sub popou? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lumea e dura, si noi suntem mai tot timpul oprimati de cei care conduc masinile...

in mod normal ar trebui sa fim toti egali, NU>????

 

:baubau:  :baldy:  :D  :D  :P  :D  :D  :D

Ma luat nervii...

PRINDETI-L !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...