Sari la conținut

Husaberg in Romania


Postări Recomandate

 

husaberg+husky- prea slab reprezentate in ro, ba chiar si pe afara, marci prea exclusiviste deocamdata.husaberq cu curba de putere se pare mai bine optimizata pt SM decat ktm.pacat de husa ca nu are vanzatori implicati, pare o motoreta ok, mostenirea "genetica" vine ii vine in ajutor.

 

 

 

Sa ma scuzi daca sunt putin off topic.

Marci exclusiviste si "slab" reprezentate in Romania sunt si Lamborghini, Ferari etc.

Cred ca HUSABERG este mai de graba la inceput de drum si oamenii inca se orienteaza dupa reviste si forumuri. Recunosc eu am fost unul dintre ei. Si am fost plin de prejudecati. Pana m-am dat cu o HUSA noua un weekend intreg.

Povestea Husaberg-ului de azi este povestea Ktm-ului de acum vreo 5 ani. Oamenii cumparau cu frica Ktm ca "sunt stricacioase". Acum sunt mandrii de ce au cumparat.

 

La capitolul piese vin la fel de repede ca cele de KTM.

 

Am avut KTM si acum am HUSABERG.

Oameni buni, incercati inainte de a cumpara.

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ionut

Eu cred ca Soso are dreptate. Nu a zis nimic rau de Husa - chiar a spus ca sunt niste motociclete f tari (lucru cu care sunt total de acord). La partea cu reprezentarea nu ai insa argumente: incearca sa faci abstractie ca esti prieten cu importatorul si ca stai in aceeasi parte de bucuresti cu el si gandeste-te cum ar fi daca a-i sta la miercurea Ciuc sau la Iasi. KTM are 12 dealeri risipiti in toata tara http://www.ktm.ro/dealeri/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionut

Eu cred ca Soso are dreptate. Nu a zis nimic rau de Husa - chiar a spus ca sunt niste motociclete f tari (lucru cu care sunt total de acord). La partea cu reprezentarea nu ai insa argumente: incearca sa faci abstractie ca esti prieten cu importatorul si ca stai in aceeasi parte de bucuresti cu el si gandeste-te cum ar fi daca a-i sta la miercurea Ciuc sau la Iasi. KTM are 12 dealeri risipiti in toata tara http://www.ktm.ro/dealeri/

 

Nu pun problema KTM versus HUSABERG, ci doar a criteriilor de alegere a unei motociclete.

 

De acord cu tine Ionut dar....

Yamaha? Oficial nu are nic un dealer pentru Romania.

Honda este drept are reprezentare buna.

Ktm are, dar este pe piata de ceva ani.

Husaberg este in urma lor cu vreo 5-6 ani si totusi creste foarte repede.

 

Logica mea vis-a-vis de piese si service este asa: la japoneze service-ul este, dar piesele vin foarte greu, la europene piesele vin foarte repede sau sunt chiar pe stoc iar service-ul este la distanta de cateva sute de km. CE ALEGI? Eu am ales. :baldy:

 

Nu tin partea nimanui.

Adevarat. Este un challenge sa faci parte din plutonul de incercare a unui produs necunoscut pe banii tai si totusi deocamdata nu regret, chiar incep sa capat incredere din ce in ce mai mult ca nu am risipit banii.

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pun problema KTM versus HUSABERG, ci doar a criteriilor de alegere a unei motociclete.

 

De acord cu tine Ionut dar....

Yamaha? Oficial nu are nic un dealer pentru Romania.

Honda este drept are reprezentare buna.

Ktm are, dar este pe piata de ceva ani.

Husaberg este in urma lor cu vreo 5-6 ani si totusi creste foarte repede.

 

Logica mea vis-a-vis de piese si service este asa: la japoneze service-ul este, dar piesele vin foarte greu, la europene piesele vin foarte repede sau sunt chiar pe stoc iar service-ul este la distanta de cateva sute de km. CE ALEGI? Eu am ales. :baldy:

 

Nu tin partea nimanui.

Adevarat. Este un challenge sa faci parte din plutonul de incercare a unui produs necunoscut pe banii tai si totusi deocamdata nu regret, chiar incep sa capat incredere din ce in ce mai mult ca nu am risipit banii.

:baldy:

 

 

Pana la urma ai deblocat cutia de viteze?

ca la coclau parca ramasese intr-a 2-a si ai plecat cu ea asa.

 

 

 

Apropos de Yamaha YZF 426 ce impresie Ti-aifacut.

Editat de Dragonu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma ai deblocat cutia de viteze?

ca la coclau parca ramasese intr-a 2-a si ai plecat cu ea asa.

Apropos de Yamaha YZF 426 ce impresie Ti-aifacut.

 

Cand am sarit am calcat pe shimbator. S-a strambat o tija. Sper sa nu fie si altceva.

Azi o desfac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da,fac concursuri tot asa in stilul nostru,numai ca motoarele raspandite sunt de 2t(modificate pt enduro),vezi Last man standing organizat de Red Bull ,in Texas,unde concurentii merg si noaptea,castigat de uriasul David Knight in 2006(numai pietre tot terenul),90% 2t uri,dar daca va uitati pe poze nu-i de mirare,ca acolo fiecare gram conteaza,sa nu zicem nimic despre ce conditie fizica tre sa ai..

nu uita ca au terminat numai 2 sportivi!!!!:baldy: david Knight si inca un britanic parca. restul cu penalizari ffff mari.

e tare omu'

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionut

Eu cred ca Soso are dreptate. Nu a zis nimic rau de Husa - chiar a spus ca sunt niste motociclete f tari (lucru cu care sunt total de acord). La partea cu reprezentarea nu ai insa argumente: incearca sa faci abstractie ca esti prieten cu importatorul si ca stai in aceeasi parte de bucuresti cu el si gandeste-te cum ar fi daca a-i sta la miercurea Ciuc sau la Iasi. KTM are 12 dealeri risipiti in toata tara http://www.ktm.ro/dealeri/

 

 

IONUT AI HUSABERG SI NU AI GASIT PIESE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IONUT AI HUSABERG SI NU AI GASIT PIESE

 

Profesore,

Discutia era despre distributie si problema pe care o puneam era 1 dealer Husaberg vs 12 dealeri KTM. Teoretic nu are cum sa fie la fel. Practic nu am de unde sa stiu cat de repede vin piesele. Si atentie, vorbesc de piese, nu de consumabile (de care stiu ca ai gramada, chiar si de KTM)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Profesore,

Discutia era despre distributie si problema pe care o puneam era 1 dealer Husaberg vs 12 dealeri KTM. Teoretic nu are cum sa fie la fel. Practic nu am de unde sa stiu cat de repede vin piesele. Si atentie, vorbesc de piese, nu de consumabile (de care stiu ca ai gramada, chiar si de KTM)

 

 

Cred ca nu vi fi off topic, dar de doua ori am avut nevoie de piese astfel:

 

1. Un rulment mare si urat de prin motor care s-a gripat ca a vrut el fara sa produca vreo alta neplacere.

ERA PE STOC.

 

2. Nu stiu ce tija de la schimbatorul de viteze. Am sarit eu cu moto si in cadere am calcat pe schimbator.

ERA PE STOC.

 

Nu stiu daca sunt niste exemple elocvente dar..... SUNT EU NOROCOS? :crack: EU NU MA STIU. JUR.

Daca o sa se intample mereu asa am sa fiu foarte multumit.... si am sa incep sa cred ca sunt norocos, sau... :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu OFF-TOPIC...dar am si eu o intebare...de cat timp ai motocicleta,ca daca o ai de putin timp nu prea inteleg de ce s-a gripat acel rulment din motor :crack: (probabil acest lucru demonstreaza cat de stricacioase sunt HUSA)No Offence

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Profesore,

Discutia era despre distributie si problema pe care o puneam era 1 dealer Husaberg vs 12 dealeri KTM. Teoretic nu are cum sa fie la fel. Practic nu am de unde sa stiu cat de repede vin piesele. Si atentie, vorbesc de piese, nu de consumabile (de care stiu ca ai gramada, chiar si de KTM)

 

IONUT ,PIESELE DE KTM-HUSABERG VIN DIN ACELASI DEPOZIT COMUN,CARE ESTE LINGA FABRICA

CONSTRUIT ANUL TRECUT,POTI SA AI UN DEALER LA CARE SA GASESTI TOT CE AI NEVOIE

 

TU ESTI UN BAIAT FOARTE BINE DOCUMENTAT,ESTI BUN LA PARERI LE STII PE TOATE MAI PUTIN

MERSUL PE ???????????????

 

(BUTURUGA MICA RASTOARNA CARUL MARE) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu OFF-TOPIC...dar am si eu o intebare...de cat timp ai motocicleta,ca daca o ai de putin timp nu prea inteleg de ce s-a gripat acel rulment din motor :crack: (probabil acest lucru demonstreaza cat de stricacioase sunt HUSA)No Offence

 

 

Nu este elocventa intrebarea si nici raspunsul meu nu ar fi.

Din 10 prieteni cu aceleasi motoare doar eu am patit-o.

 

 

Cu o floare nu se face primavara niciodata.NICIODATA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Profesore,

Discutia era despre distributie si problema pe care o puneam era 1 dealer Husaberg vs 12 dealeri KTM. Teoretic nu are cum sa fie la fel. Practic nu am de unde sa stiu cat de repede vin piesele. Si atentie, vorbesc de piese, nu de consumabile (de care stiu ca ai gramada, chiar si de KTM)

Teoretic stai prost, nestiind cati dealeri de Husaberg sunt iar practic , cred ca ar mai trebui sa exersezi pe teren mai mult si pe net mai putin! Editat de viohus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vio si Lorenzo,

Chiar nu inteleg de ce le luati personal. De fapt, ce am zis asa de grav de Husa? Chiar nu inteleg ...

Vio,

Lorenzo poate sa ma trimita la "invatzat" ... pentru ca e profesor si pentru ca m-a luat la prima tura de enduro si m-a invatzat multe lucruri despre sportul asta. Tu nu! :lol:

Ma bucur ca te preocupa antrenamentul meu :lol: Merg si eu cat am timp ... dar promit sa merg mai des. Sper sa imi permita timpul. Eu iti doresc sa ai timp sa te dai mult si sa vii la prima cursa de enduro sa-mi arati ce ai invatzat :crack: Si dupa ce ma bati poti sa ma trimiti la "munca" :kick: Pana atunci ne mai dam pe net ca e mai la indemana ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vio si Lorenzo,

Chiar nu inteleg de ce le luati personal. De fapt, ce am zis asa de grav de Husa? Chiar nu inteleg ...

Vio,

Lorenzo poate sa ma trimita la "invatzat" ... pentru ca e profesor si pentru ca m-a luat la prima tura de enduro si m-a invatzat multe lucruri despre sportul asta. Tu nu! :lol:

Ma bucur ca te preocupa antrenamentul meu :lol: Merg si eu cat am timp ... dar promit sa merg mai des. Sper sa imi permita timpul. Eu iti doresc sa ai timp sa te dai mult si sa vii la prima cursa de enduro sa-mi arati ce ai invatzat :crack: Si dupa ce ma bati poti sa ma trimiti la "munca" :kick: Pana atunci ne mai dam pe net ca e mai la indemana ....

Ionut , problema este ca nu voi mai veni la nici o cursa organizata de FRM ( de fapt sub tutela lor ca ei nu sunt in stare sa organizeze NIMIC ) si ma voi da numai in "cursele" organizate de cei pasionati de aceasta ramura a motociclismului . Cum tu nu poti rata nici o cursa "organizata" de prietenii tai FRM ,se pare ca nu ne vom mai putea intilni de acum . Promit in schimb sa ma las batut de tine la cursele de pe net unde se pare ca esti campion de ceva vreme
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai eu alte curse nu stiu, decat alea facute de FRM. Stii tu altele?

Poate mergem la bulgari? :kick:

Poti sa ma bati la rally daca la enduro nu vii la curse. Vino, da-mi bataie si .... RESPECT. Pana atunci, cum iti spuneam, nu prea poti sa te dai mai motoretist ca mine. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionut , problema este ca nu voi mai veni la nici o cursa organizata de FRM ( de fapt sub tutela lor ca ei nu sunt in stare sa organizeze NIMIC ) si ma voi da numai in "cursele" organizate de cei pasionati de aceasta ramura a motociclismului . Cum tu nu poti rata nici o cursa "organizata" de prietenii tai FRM ,se pare ca nu ne vom mai putea intilni de acum . Promit in schimb sa ma las batut de tine la cursele de pe net unde se pare ca esti campion de ceva vreme

 

 

pai eu alte curse nu stiu, decat alea facute de FRM. Stii tu altele?

Poate mergem la bulgari? :kick:

Poti sa ma bati la rally daca la enduro nu vii la curse. Vino, da-mi bataie si .... RESPECT. Pana atunci, cum iti spuneam, nu prea poti sa te dai mai motoretist ca mine. :crack:

Nu ma erijez in judecator dar... :lol:

Cred ca este suficient mai ales ca toate astea nu au legatura cu topicul.

Astfel de discutii nu fac cinste nici unuia dintre voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ionut si vio, va rog terminati copilariile, sau treceti cu ele pe privat.nu aduceti nimic bun la acest topic.

vio si laurentiu, va rog nu mai initiati atacuti personale.pentru ca amandoi sunteti implicati in promovarea marcii husaberg, va rog sa ne prezentati cat mai multe motive pentru a cumpara de la voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, parera mea autoritara de ceausescu versiune capitalista (ce sunt) este ca o aburiti cu gratie.

Dar asta este o caracteristica a mai tuturor mobristilor (cred ca si a mea) de a lua unii de altii pe principiul ".... a mea e mai mare...", si stiti voi la ce ma refer.

Ce ma amuza si ma ingrijoreaza totodata e calitatea de anuntator-trompetist a vecinului meu propriu si personal (si bun prieten pe deasupra) Ionut, care mai are putin si se muta la Satu-Mare....stie el de ce.

Cred ca o sa sacrific niste resurse si o sa organizez un serviciu de dezintoxicare (dezcatemeizare), ca a inceput sa vorbeasca singur pe alei prin cartier, si in curand o sa-l latre cainii. (ba Ionut vezi ca asta este o gluma in cazul in care nu te-ai prins).

Cred ca te-ai maturizat destul si poate a venit timpul sa dai ochelarii aia portocalii jos, sa vezi lumea asa cum e ea, nu cum vor unii. Iti promit ca daca nu scapi de himera, atunci cand iti iei doi timpi, care are o mie de avantaje ( mai ales acela care te propulseaza direct in categoria panaramelor mobriste), o sa-ti promit solemn ca o sa rapesc, o sa te leg de bancheta din spate a unui Trabant si o sa fac cu tine ture prin cartier pana o sa copiezi un caiet intreg dictando cu fraza: "nu sunt sluga nimanui, nu sunt sluga nimanui, nu sunt sluga nimanui" pe pagina din stanga, iar pe cea din dreapta: "pot sa gandesc si singur, pot sa gandesc si singur, pot sa gandesc si singur".

O sa vina momemntul in care o sa vrei sa-mi multumesti, dar mandria nu te va lasa. O sa te chinui tare si nu o sa poti dormi noaptea, o sa slabesti groasnic, dar voi fi langa tine ca un tractorist mobrist si vecin ce-ti sant, sa te salvez.

 

bah, tu inca nu ti-ai castigat independenta?

regia, dati va rog timpul inapoi la anul 1877, sau la 1918, cand am scapat ba de turci ba de unguri (acei autrieci cu capitala la Budapesta).

Fii barbat Ionut, fii tare. Suntem langa tine...vrei sa-ti bruiez telefonul mobil? apropo. iar am pierdut numarul tau. Dami-l pe PM, ca si eu mi l-am schimbat.

 

catre soso:

acesta a fost un post offtopic, dar avand circumstante atenuante, umanitare, nu-l sterge si nu ma bana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

topicul devine din ce in ce mai inutil.

@laurentiu....multuemsc de oferta, daca am timp vin sa testez marfa.

@dan popescu.....nu reusesc sa vad partea utila a postului tau.crezi ca esti interesant daca pozezi intr-un cunoscator?cate ktm uri si cate husaberguri ai avut domnul` dan?

in rest, numai bine, sa ne vedem sanatosi pe coclauri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...