Sari la conținut

ZX-6R Vs CBR600RR Vs R6


ands
 Share

Pe care dintre urmatoarele modele l-ati recomanda unui incepator cu capul pe umeri?  

173 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

depinde cui trebuie sa recomand. unui experimentat i-as recomanda zx6r. unui fitzos, r6. unui nostalgic i-as recomanda rr, pentru ca era rr apune (hai sictir nkz).

 

daca te-am mirosit bine, tie ti-as recomanda un 125. poate chiar un scuter o vreme. o zi buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde cui trebuie sa recomand. unui experimentat i-as recomanda zx6r. unui fitzos, r6. unui nostalgic i-as recomanda rr, pentru ca era rr apune (hai sictir nkz).

 

daca te-am mirosit bine, tie ti-as recomanda un 125. poate chiar un scuter o vreme. o zi buna.

Mda, m-ai mirosit bine; nici nu era foarte greu :baldy:

 

Mersi pt. raspuns si recomandare. Le apreciez pe amandoua. Cu toate acestea as prefera raspunsuri strict legate de intrebare. In fond, am pus intrebarea aici, pt ca consider ca sunt destui motociclisti aici care sunt avizati sa raspunda la o asemenea intrebare. Cu toate acestea, daca-mi iau un scooter sau un R1 e, la urma urmei, propriul meu pariu cu mine insumi.

Mersi pt. raspuns inca o data.

 

O zi buna si tie iti doresc :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti doresc sa castigi pariul cu moartea. pentru ca tie chiar nu iti pot recomanda nimic din cele de mai sus. nici una nu poate fi mai iertatoare sau mai manevrabila pentru tine. de fapt, cei mai multi castiga acest pariu. unii, nu. mult succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..daca asa se pune problema.. fa un pariu cu tine insuti.. sa nu mai cere sfaturi!

Nu ca vreau sa ii dau dreptate lu' Zahei.. dar incearca o Aprilia RS250... mult mai buna pentru inceput.

 

am notat. :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, m-ai mirosit bine; nici nu era foarte greu  :baubau:

 

Zaharei...miroase-ma si pe mine la coitze ca sa imi mai treaca nostalgia.

Daca te hotarasti sa iti iei motoreta ia-ti care iti place cel mai mult. Diferenta intre ele este f. mica iar tu sigur nu o sa poti sa iti dai seama de ea.

 

 

PS: ANDS ai uitat GSXR600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: ANDS ai uitat GSXR600

 

Ala nu-mi place cum arata de nici o culoare. Cu toate acestea, intr-adevar, trebuia pus si ala in poll. Am uitat de el :baubau:

 

Se mai poate adauga la poll acum? Nu prea ma stiu cu astea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

STIMATE DOMN INCEPATOR, ca posesor de kawa zx6r (de vanzare apropos :baldy: ) pot doar sa ti-o recomand....de ce? ptr simplul fapt ca pe langa cei 37 cmc in plus fata de concurenta are si un pret mai mic :D , am mers putin cu o honda 600rr si am fost sincer dezamagit cand am bagat mana in gaz la vreo 3 mii de ture, kiar si ptr un incepator ca mine e usor sa iti dai seama ca trage mai tare un zx6, pe r6 si gix de 600 inca nu am mers dar nu prea vad de unde sa compenseze cei 37 cmc :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot ai intrebat, nu as recomanda nici una dintre ele.Simte-te liber sa o alegi pe care vrei, oricum, ne pare bine ca te-am cunoscut, poate ai fost baiat bun si poate ai trait o viata plina pana acum. :baubau:

Sper sa apuncam sa constatam asta live, nu din povestirile prietenilor :D :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama ce oftica pe voi ca are baiatu 12 mii pusi la saltea :baubau: , ia-ti tati ce vrei ca nimeni nu poate decide ptr tine....baieti....el a intrebat ceva legat de niste motorete nu ce credeti voi despre incepatori si ce moto ar trebui sa isi ia :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fata de o motorea puternica ai respect si esti mai rezervat.....la una "mica" de 125- 250-400 ii dai sa ii sara capacele..(este dogg??)...ca asa au zis baietii pe forum ca e buna una de inceput.....aia nu te omoara la 180-200? :baubau:

 

ontopic: ma alatur necajitului de necaz, nu cred ca sint multi care sa isi dea seama de diferenta de putere in ture mari, poate doar pana in 10 mii...dupa aia toate sint draci.....ia-o pe cea care iti face cel mai mult cu ochiu, nu te lua dupa teste in reviste si parerile pilotilor de afara....acolo de alta distractie cu soselele, circuitele....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am votat zx6 e marfa rau si rea

o sa te plictisesti prea repede de astea aprilia rs125/250 etc ...Sunt niste frectii care isi merita banii si te multumesc daca nu vrei sa dai mult pe o motoreta misto

Ai spus ca ai capul pe umeri,eu o iau de buna si iti spun ia-ti zx6 motive?uite:

honda are toata lumea

r6 e motoreta de femeie cu formele alea bombate

e mai tare decat gsxr 600 (cu toate ca imi place mult la forma gixxerul si suzuki e o marca foarte misto pt mine)

PAREREA MEA, NO OFFENCE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa o luam si invers: cu motoreta mai mare poti sa mergi incet, dar cu motoreta mica nu poti sa mergi tare. Asa ca......

 

Si...Axa tu stiam ca nu ai treaba cu vitezele !

Da, NKZ, asa e , nu-mi plac motoarele de viteza, ba chiar mi-e frica de ele si nu le vad utilitatea :D ,desi inteleg de ce voua va plac. :D

 

..dar, asta NU inseamna ca habar nu am cu ce se mananca si nu imi pot da cu parerea. :D

 

 

Si de fapt....ce dreq imi trebuie mie sa ma gandesc la binele altuia...hm...who the fuck cares...

Ands, ia-ti frate r6 ca e belea de motoreta, toate gagicile o sa intoarca capul, si sunt convins :baubau: ca vei avea destula stapanire de sine sa nu ajungi sub vre-un tir dintr-un sfert de cursa a acceleratiei. :baldy:

...Si de altfel, fierul te iarta daca il faci zob :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

macaz si mopsonel au dreptate. suntem offtopic rau. plecam de la o premiza gresita. ne pasa. :baubau: deci eu as alege gsxr600.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine era cu mana gipsata axo acu o vara pe la spitale? :D :P :D da , recunosc, sintem niste figuranti, ne place sa se uite lumea dupa noi ca avem motorete frumoase...nu spune ca nu te-ai mandrit cu guzzu la nimeni!!.. :baldy: , numai datorita lor mai agatam si noi ceva, ele ne fac viata noastra mai frumoasa si pe voi si mai invidiosi :D

 

pS: incep maine munca asa ca va rog sa ma scuzati azi :D :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Axa...departe de mine gandul ca nu poti sa iti dai cu parerea. Dar este la fel ca faza aia:

Merg pe strada si intreb la unu: "Ai un foc?" si el imi raspunde: "Nu fumez!"

Ca si cum l-am intrebat eu daca fumeaza sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica na sfat pt. incepatori "125 cred ca ar fi cel mai potrivit" :baldy: Ands ia-ti frate ce iti poti permite si ce iti place .... multi au inceput pe motoare mari si nu au avut nici pa` dreaq. Se poate merge incet si cu dracii astia pe care i-ai mentionat. Mie imi place R6, asa ca succes !!! :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ cox: fuck off

 

eu votez Gixxeru' de 600

 

care are cam tot ce au si ceilalti dar ... si un style aparte

 

in plus ... care a fost primul superbike adevarat????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...