Sari la conținut

Kawasaki Z750


Flipper
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nutzugl

 

Si pe mine ma intereseaza evacuarile, ma tot gandesc sa schimb tobele si nu stiu cu ce.

Sa ne spui si noua cum se aude Ixil-ul acela, sunt maxim curios.

 

zyb

 

Gasesti Ixil pe ibei, e cam 230 lire cu livrare inclusa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, asa gasisem Leo Vice la 900 ron cu tot cu serpisori special facut pentru z750 si mi se pare mai de efect :). Speram sa fie mai ieftina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este speciala pt zet model din 2004. nu trebuie nici o modificare. vine si cu un suport special pt prinderea de scarita pasagerului dar eu o sa i fac la scurt timp prinderea pe scarita din fata pt ca voi scoate scaritele pasagerului. de pe ebay am luat-o. am prins o licitatie putin sub 200euro. este noua. asa normal e cam 240euro+transport.

vroiam un mivv dar nu am gasit. in plus asta mi se pare mai faina ca si model :)

 

de pe ebay am luat toate accesoriile.

 

am mai luat o alarma si oglinzi reglabile/rabatabile bar end ( se monteaza in capetele ghidonului). oglinzile mi se par ok. par bine facute. nu cred ca vor fi probleme din cauza vantului.

 

urmeaza aparatorile laterale pentru radiator cum sunt la z1000 dar nu gasesc nicaieri. daca are cineva de vanzare sa imi zica. astea ar mai fi de luat si gata.

 

oglinzile cu semnale de pe motor sunt de vanzare(sau la schimb pe aparatori laterale radiator de z1000) cine este interesat sa imi dea pm.

Editat de nutzugl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

monopostul, toba si parbirzul nu le-am pus inca. si pe fata urmeaza sa ii pun semnale cum sunt pe spate

 

cateva poze

Fain motorul.

Dupa ce montezi toba sa pui un fisier audio cu sunetul pe care-l scoate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RookieMe

Nebunul de Negru

  • photo-thumb-68340.jpg?_r=1365635616
  • Super Membru
  • bullet_black.pngbullet_black.png
  • 1,229 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/Suceava
  • Moto: z750

Posted 12 April 2013 - 11:28 PM

Pune poze cu el sa il admiram!! E o motocicleta frumoasa si puternica dar Ducati au ceva...intr-adevar, nici eu nu m-as urca pe hornet, fz6 sau alte japoneze naked, sunt prea sterse. In schimb, mi-ar placea un Buell.
Quo vadis?

 

 

4500 eur si e al tau :)

 

Pune poze cu el sa il admiram!! E o motocicleta frumoasa si puternica dar Ducati au ceva...intr-adevar, nici eu nu m-as urca pe hornet, fz6 sau alte japoneze naked, sunt prea sterse. In schimb, mi-ar placea un Buell.

 

4500 eur si e al tau

 

 

buell xb9sx 2008 , 20000 km

post-16375-0-96449800-1369672007_thumb.jpg

post-16375-0-57892200-1369672050_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am de vanzare pt z750/z1000 din 2004 capac monopost rosu nou nout pret 160ron si un parbriz de z1000 ( se potriveste si la z750) cu un set de suruburi rosii de parbriz pret 160ron. ambele sunt noi nu au fost montate pe motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, vezi poza cu parbrizul in pagina 41 din acest topic( poza unde este si toba) are 27cm lungime. se poate monta si mai sus nu neaparat de unde se termina farul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe ebay gasiti tot ce vreti.

 

Dan, cum ti se pare zx6 le in comparatie cu z-ul? de ceva timp imi cam face cu ochiul zx6 model 05.

 

 

Man, sunt doua lucruri total diferite.

In primul rand, difera maxim pozitiile, pe zet stai drept iar pe zx6 stai in maini.

Cu zetu mergi ok in oras si pe touring, pe zx6 ai alte placeri (mai reising).

Eu prefer naked ptr pozitie, ptr relativul confort la touring si ptr ca nu imi da mana sa merg cu 200 km/h ca sa simt placere (de-aia nu tin nici macar parbriz la a mea).

La 130 km/h pe zet ai acelasi filing ca pe pe zx6 la 250... :)

Oricum, iti recomand sa probezi un zx6 in conditiile tale de mers, inainte de a face pasul.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut inainte un zx6 mai vechi si era ok pozitia. ma gandesc ca si la zx6 din 05 e cam aceeasi. cred ca o sa incerc un zx6 05 daca o sa dau zetul.

 

@zyb drum in bucuresti n-am dar o sa-i fac o poza cum ar da pe motor cu prima ocazie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vinde toba ixil scurta cu 2 iesiri pentru z750 model 04. detalii aici

/index.php?/topic/697275-vand-toba-pentru-z750-model-04-scurta-cu-2-iesiri-ca-noua/

 

si motocicleta e de vanzare. detalii gasiti aici: /index.php?/topic/697220-vand-kawasaki-z750-toate-acteleconsumabilele-la-zi/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut inainte un zx6 mai vechi si era ok pozitia. ma gandesc ca si la zx6 din 05 e cam aceeasi. cred ca o sa incerc un zx6 05 daca o sa dau zetul.

 

Vezi ca nu au legatura pozitiile celor 2 mobre....deloc...

Editat de d a n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m am razgandit. Nu cred ca o mai vand. Cel putin nu acum. Capacul monopost si toba le pastrez. Vand doar parbrizul.

 

o poza cum vine pe zet. Se poate pune si mai jos.

post-68582-0-31098200-1370547539_thumb.jpg

post-68582-0-18703500-1370547579_thumb.jpg

Editat de nutzugl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...