Sari la conținut

Kawasaki Z750


Flipper
 Share

Postări Recomandate

auzeam pocnituri pe toba dar nu am dat importanta prea mare iar azi mi a zis cineva ce era in spatele meu ca scoate flaca destul de mare cand pocneste , aproximativ 10 cm si albastra. dupa ce mi a zis am lasat oglinda de pe dreapta pana am vazut capatul tobei in ea am ridicat o in 8 mii de ture si am decelerat si s a vazut foarte clar, avea dreptate ca iese f mare flama .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am spus din ce cauza apar pocniturile cand ai toba sport. pe motor deasupra sunt 2 capace cu furtune, legate la airbox. daca scoti capacele si pui unele fara gauri scapi de pocnituri. nu te ajuta la performanta. de obicei se da jos cand se face tuning pe dyno, pentru a obtine valori mai exacte la sonda labda pe evacuare.

post-50769-0-60962800-1384022457_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. da am scos bobinele toate 4 afara si una balangane tare ceva in ea dar altfel nu am verificat o. trebuie sa caut 4 bobini de o proba si daca merge bine o sa caut sa le cumpar. au pretz mare ?



am studiat acum cum se face masurarea bobinelor.. maine dupa ies de la servici incerc sa le masor. eu tind sa cred ca aici e problema pentru ca el face figuri in fiecare treapta pana in 5 mii de ture iar flacara o scoate cand ajunge in 2000- 2500 de ture. dupa mintea mea o bobina nu mai da scanteie in turatii scazute, injectorul scuipa gaz si la un momentdat se aprinde. asa cred eu acum o sa vad maine ce iese la masurare.......



bobinele de inductie is bune. mai aveti ceva idei????????????? :baldy: :baldy: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce am ami facut zilele astea:

- disfacut si curatat telescoape

- telescop (nou) pe spate de zx10 - 2004

- galerie sabalata, urmeaza vopsita

Buna treaba,

 

Foarte curios sunt de diferenta telescopului.

 

Am revenit si eu, dupa o revopsire majora ca sa imi fie pe plac, cateva reglaje si o mica accesorizare. Urmeaza sa o accesorizez cu o toba, oglinzi, manete, monopost, inca cateva maruntisuri si probabil voi schimba lichidul de racire si de frana, pana in sezonul ce vine am timp. Am iesit azi si am inghetat, a fost cam ultima tura pt. mine.

 

Ma gandeam intr-o perioada sa il vand ca sa trec la alta categorie, insa din motive financiare am ales sa mai stau 1-2 sezoane.

 

post-70470-0-68809400-1384865685_thumb.jpgpost-70470-0-74972000-1384865686_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa bestiuta ta!

Cei de pe forumurile din alte tari spun ca e diferenta ff mare, dar nu prea iti dai seama pt ca si fata e destul de muci. eu am luat motocicleta cu kit-urile de furci schimbate (matris forks) cu reglaj pe preload si is destul de ok. Pentru cine mai e interesat se pot pune amortizoare spate si de zx6r 2004-2005. (este unul la dezmembrat :D )

Si eu am scos lichidele din motor si le schimb pana in primavara.

 

Cateva chestii pe care am mai facut la ea.

post-50769-0-29503600-1384867082_thumb.jpg

post-50769-0-60557500-1384867083_thumb.jpg

post-50769-0-12269300-1384867085_thumb.jpg

Editat de dark_lord86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am reusit sa montez noul amortizor spate de zx10

Astept primavara sa vad cum se comporta.

Ca idee e umpic mai mare decat stoc, se inalta umpic. Am sa umblu la reglaje cand motocicleta o sa fie completa :D.

A fost necesar refacerea traseului electric a releului de incarcare(intors invers si bagata mufa prin alta parte).

post-50769-0-23218400-1387199457_thumb.jpg

post-50769-0-66752600-1387199459_thumb.jpg

post-50769-0-70540300-1387199461_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Baieti, sunteti intersati sa gasim un baiat care lucreaza cu fibra mai bine, sa ii dam o comanda de mai multe bucati de protectii radiator ? Ma gandesc ca scoatem un pret mai mic daca facem comanda en-gross, ca mi se pare obscen sa dau 200 euro pe doua aripioare pe radiator....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut.

Am reusit sa termin motorul si am iesit azi la o plimbare.

Pot spune ca amortizorul spate e mult mai bun chiar daca e reglat aproape stock. Nu mai danseaza spatele la denivelari. Urmeaza sa ii fac reglaj si la preload in functie de greutate. Cred ca e cea mai buna investitie care am facut-o pana acum la motor :D

 

Si o poza...

 

Hai cu vara !!!



Are cineva manual de utilizare pentru modelul 2004-2007 ?

post-50769-0-09454300-1390148374_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata de alte motoare, Zetul are un spatiu foarte generos pentru depozitare, la mine incap ceva scule, plasa pentru casca, cablu de rezerva frana/ambreaj, cabluri de curent ( deh au ramas de pe vremea cand aveam bateria pe moarte ), si ar mai incapea ceva lejer, eu sunt foarte multumit, mi-a intrat si husa de motor odata langa scule :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...