Sari la conținut

Kawasaki Z750


Flipper
 Share

Postări Recomandate

salutare!

Kawasaki Z750S, 2005, 51.000 km, stare foarte buna, crash-pad, lant 80%. Givi Monorack, anvelope Michelin Power One 90%. Pret usor negociabil. Accept schimb cu V-strom 650/1000, sau Kawasaki Versys

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=519922&selpic=1&zoom=1#foto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut tuturor!! dupa ce am citit tot topicul inca sunt nelamurit intr-o problema si anume pozitia pasagerului pe Z750 au fost cateva referiri dar nu suficiente ...eu sunt incepator am carnetul de vreo 2 ani dar inca nu am avut motorul meu,de vreo 3 luni am inceput sa ma dau cu CBR'ul(600) unui prieten eu cred ca il pot stapanii si mi-ar fii ok ca si prima moto doar ca odata am fost pasager pe el si nu este deloc conforbablia(pana la urma este un SS )..acum asi vrea sa stiu de la voi mai exact daca este mai ok (din punct de vedere al pasagerului) Z'tul ca si un SS,deoarece amun2 modele imi plac ca si design !!a fost cineva pasager ????Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se compara pozitia pasagerului pe z750 cu cea de pe CBR 600F. Am mers pasager pe ambele si pe zet e mult mai ridicata pozitia si mai dificila. Speri ca nu te referi la RR, acolo nu pot sa zic ca nu stiu.

Scz eu la RR ma refeream am uitat sa mentionez!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut.

cat de dificila este pozitia pt pasager? o comparatie cu pozitia unui hornet 2007? amortizorul spate cat de tare e?

a refacut vreo cineva seile la moto_dan? am vazut ca a facut modificari la r1 si r6 si promite mai mult confort.

inafara problemelor cu vibratiile si cu pierderea uleiului din cauza garniturii, mai sunt si alte probleme?

 

o zi faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Are careva idee unde pot gasi aparatori(carenele) laterale la radiator la un pret acceptabil? N-as da 200 $ pe 2 plasticuri. Sau daca poate sa le confectioneze cineva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

vand capac monopost pt z750-z1000 model 03-06

 

se potriveste si la zx6 636 model 03-04

 

pret 120lei

 

 

vand si motorul z750 in stare f buna vopsea originala , consumabile la zi etc aproape 24k km pret 2350euro neg

post-68582-0-99639300-1375356197_thumb.jpg

Editat de nutzugl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor!! dupa ce am citit tot topicul inca sunt nelamurit intr-o problema si anume pozitia pasagerului pe Z750 au fost cateva referiri dar nu suficiente ...eu sunt incepator am carnetul de vreo 2 ani dar inca nu am avut motorul meu,de vreo 3 luni am inceput sa ma dau cu CBR'ul(600) unui prieten eu cred ca il pot stapanii si mi-ar fii ok ca si prima moto doar ca odata am fost pasager pe el si nu este deloc conforbablia(pana la urma este un SS )..acum asi vrea sa stiu de la voi mai exact daca este mai ok (din punct de vedere al pasagerului) Z'tul ca si un SS,deoarece amun2 modele imi plac ca si design !!a fost cineva pasager ????Multumesc anticipat

 

Pozitia este foarte ridicata, si chiar daca codita este exact cea de la Ninja pasagerul sta mult mai sus si practic iti sta in carca daca este inalt si mare, o gagicuta mica e ok dar pe distante mici, la mine dupa 60-100km pasagerul este rupt din toate punctele de vedere. Nu este un motor care sa plimbi pasager prea mult.

 

Cine imi poate recomanda un vanzator de piese OEM Kawa serios, astept un amarat de semering de aproape 2 luni si tot nu mai vine, United Motors nu isi dau silinta deloc au zis sa il cumpar si o sa vina cand o sa vina :(

Editat de ZYB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au fost si or sa fie super la design Zet-urile dar pana nu rezolva problema cu garniturile care se duc intr-o veselie nu o sa aiba cautare prea mare mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au fost si or sa fie super la design Zet-urile dar pana nu rezolva problema cu garniturile care se duc intr-o veselie nu o sa aiba cautare prea mare mobra.

 

Incearca aici http://www.cornwallkawasaki.co.uk/shop/index.php ..daca nu te deranjeaza faptul ca nu e din Romania. Eu mi-am luat de aici celebra garnitura (care din ce am citit si pe forumurile din afara a fost o problema de proiectare ..ba mai mult in tarile civilizate s-au facut si rechemari pt. a fi schimbata. Ca diferenta fata de vechea garnitura am obesrvat ca este dintr-un material mai moale (vorbesc de cea noua ..care o inlocuieste pe cea veche si are si un cod diferit in cataloagele lor). Bine eu vorbesc de modelul 2007.

 

Oricum cei de la magazinul respectiv au fost prompti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Valve head cover gasket" ..sau garnitura de la capacul valvelor. Insa nu sunt sigur ca problema exista si la modelele de dupa 2009. Asa cum am spus garnitura respectiva are alt cod in cataloagele lor si chiar specifica faptul ca inlocuieste vechiul cod.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha m-ati luminat!...dar cred ca si modelele de dupa 2009 au problema asta pt. ca la mine dupa un timp gasesc partea de capac din lateral, murdara de ulei,dar foarte putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, este o problema comuna garnitura respectiva, ma rog mie mi-a puscat si garnitura de la pompa de apa, si cam ce mai e din cauciuc, trebuie schimbate toate odata la 4-5 ani :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

eu am vandut zetul meu si am de vanzare pt el filtru de aer hiperflow nou nout in cutie. este compatibil cu z750 si cu z1000 din 2003-. il vand cu 90ron usor neg ( eu l-am comandat din anglia si m-a costat in jur de 150ron).

 

mai am de vanzare oglinzi bar-end rabatabile rotunde din metal tot noi in cutie la 150ron. cine este interesat sa imi dea un pm. mersi

 

imi vand si casca caberg v2x carbon si costumul +cizme alpinestars marime 42. gasiti si topic cu o parte din ele.

Editat de nutzugl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...