Sari la conținut

Bmw F650


kelemenjjanos
 Share

Postări Recomandate

Salutare!Pana la urma am decis si eu sa-mi iau inca un motor langa vechiul meu Simson(pe care o iubesc :kick: )

Problema mea este ca nu stiu exact ce vreau.Vreau ceva penetru sosele,dar imi place si offroadul mai soft(drumuri forestiere,poteci etc.)Ma gandeam la un Bmw f650 din 1994 imi place cum arata si e ok si la bani,dar nu cunosc pe nimeni cine sa aiba un f650..Ce imi ziceci,merita sa-mi iau una?sunt bune?cam ce abilitati au pe offroad? va ascult cu placere daca aveti niste sfaturi,idei legat de aceasta motocicleta.

 

 

Numa'Bine :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!Pana la urma am decis si eu sa-mi iau inca un motor langa vechiul meu Simson(pe care o iubesc :lol: )

Problema mea este ca nu stiu exact ce vreau.Vreau ceva penetru sosele,dar imi place si offroadul mai soft(drumuri forestiere,poteci etc.)Ma gandeam la un Bmw f650 din 1994 imi place cum arata si e ok si la bani,dar nu cunosc pe nimeni cine sa aiba un f650..Ce imi ziceci,merita sa-mi iau una?sunt bune?cam ce abilitati au pe offroad? va ascult cu placere daca aveti niste sfaturi,idei legat de aceasta motocicleta.

Numa'Bine :crack:

 

 

Pe mine unul nu m-a impresionat.

E adevarat ca se zice ca e fiabila .... dar dupa parerea mea e prea grea pt. enduro.

Si in plus centrul de greutate, dus destul de in fata il recomanda pt. asfalt, unde te descurci cu

el taman bine. Dar pt. enduro ... eventual drumuri de tara la viteza modesta ...da.

Restul mai greu.

 

Un avantaj ar fi consumul mic.

Dar, eu as opta pt. varianta de dupa '99 cu rezervor sub sa.

Daca nu ai bani pt. aia .... incearca o jappo in genul.

Personal imi place modelul Dakar , dar are un pret !!! :kick:

 

Asta e parerea mea ... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpara-l!!!Dar inainte de asta,fa-i o "verificare" tehnica si optica...cazaturi,discuri de frana,lantul sa nu aiba burta,suspensiile cum se lasa in jos,etc...si dk e in regula si te incadrezi in bani,da-i bice :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai pt ce?are rezerva...nici Africa Twinu' si nici Super Tenereu' nu au...ii o chestie de simt... :cheers: Si dk ar pune ceas de benzina pe el ar arata ca si un bord de masina...cum de ex arata modelul din 2007de Transalp...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa-l folosesti la enduro, nu prea e indicat. Eu mi-am cumparat unul pentru ceea ce vrei si tu, iar acum l-am scos la vanzare. Motocicleta e super manevrabila si super comoda dar pe asfalt. pentru enduro e mul prea grea, eventual pe un drum de tara sa-ti prinda bine. In oras cand dai de gropi e super buna. Eu zic sa te mai gandesti, sau daca ai posibilitatea sa faci o tura off road cu una. succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...