Sari la conținut

Am Comis-o - 03.04.2007


DanLudus
 Share

Postări Recomandate

In sfarsit am comis-o si io... pt cei care cunosc zona... am iesit de pe un pod, drumul merge inainte(drum nasol, super "ondulat") si la stanga iesirea spre E60,voind sa merg la Tg Mures. Aveam cred ca peste 100, cu fzr-u, nu merea cablu de km si cre ca asta m-a furat... am dat sa fac la stanga, drumu la fel de rau, era si un canal pe acolo, m-am inclinat, am vazut canalul, m-am indreptat, am ocolit canalul "prea" prin dreapta, lovit una bucata bordura 20cm, sarit 40 d cm in sus, cazut "placinta" pe partea stanga.

 

Mobra : carena stanga rupta, capacul de la incarcare (!!!) rupt-zdrobit...

 

Eu : foarte lejer degetul :D putin lovit... chiar nu stiu cum de s-a intamplat... :cheers: ; putin lovit la soldul stang, la fel, putin lovit la genunchiul stang... Purtam casca (buna) si costum...

 

Sincer... imi vien sa ma dau cu capu de pereti... Da stiu... il am doar de o saptamana, si am facut cu "ea" 800 de km, si totusi daca trageam mai tare de frana, sau meream prin canalu ala, poate nu picam. Asta e... :bounce: :peace:

 

 

Bine ca is sanatos, fiarele se repara :D :moto:

Editat de DanLudus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greseli de... incepator:

- motoreta noua (neobisnuit cu ea) + lipsa cablu kilometraj

- viteza prea mare pt drumul prost si viraj

- smucit ghidonul

 

Ai avut noroc ca doar atat a fost. Putea fi si mai rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit am comis-o si io... pt cei care cunosc zona... am iesit de pe un pod, drumul merge inainte(drum nasol, super "ondulat") si la stanga iesirea spre E60,voind sa merg la Tg Mures. Aveam cred ca peste 100, cu fzr-u, nu merea cablu de km si cre ca asta m-a furat... am dat sa fac la stanga, drumu la fel de rau, era si un canal pe acolo, m-am inclinat, am vazut canalul, m-am indreptat, am ocolit canalul "prea" prin dreapta, lovit una bucata bordura 20cm, sarit 40 d cm in sus, cazut "placinta" pe partea stanga.

 

Mobra : carena stanga rupta, capacul de la incarcare (!!!) rupt-zdrobit...

 

Eu : foarte lejer degetul :D putin lovit... chiar nu stiu cum de s-a intamplat... :cheers: ; putin lovit la soldul stang, la fel, putin lovit la genunchiul stang... Purtam casca (buna) si costum...

 

Sincer... imi vien sa ma dau cu capu de pereti... Da stiu... il am doar de o saptamana, si am facut cu "ea" 800 de km, si totusi daca trageam mai tare de frana, sau meream prin canalu ala, poate nu picam. Asta e... :bounce: :peace:

Bine ca is sanatos, fiarele se repara :D :moto:

 

asa e la inceput :(

si eu am patit la fel..

 

lipsa de experinta e de vina, nu capacul nu drumul!

si eu in prima zi am intat in copac. pe urma in urmatoarea luna am sapat de vo'3 ori la limita...

ai scapat ieftin!

Dumnezeu te iubeste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra ii din 90. Sa vad cum rezolv cu capacu ala ca am inteles ca ii destul de scump. Carenele le rezol pana in 100 de lei. Oricum aveam de gand sa il bag in service.

 

 

Daca aveti careva capac de aprindere de fzr... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe inca unul in cautare de capac de magnetou....

 

Si eu caut (al meu e un pic crapat, nu imi place cum arata)

 

Iti garantez ca la noi nu vei gasi, trebuie ori sa iei nou (daca iei de la Yamaha o sa dureze probabil cativa ani :cheers:, la cat de seriosi sunt) ori sa cauti pe afara, second.

 

Daca imi gasesc altul care arata bine ti-l donez pe al meu.

 

Bafta in continuare (ca pana acum se pare ca ai avut din plin)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit la mymotopiese capac de alternator la pret bun, 48.55 eur cu tva inclus :D .

Io zic ca e foarte bun pretu. Incearca un mail sau pe mess la mymotopieste@yahoo.com.

 

Toate cele bune :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai domnu' dan, am mai spus eu ca motociclismul nu se mananca pe paine!

ai avut si ghinion si noroc- stii cum e- mereu poate fi si mai rau...

asta e invatatura de minte, altii au platit mult mai scump prostia sau figurile, nu stiu ce a fost acolo, da' e bine ca e asa.

lasa ca se repara, oricum te asteptam pe la noi! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit la mymotopiese capac de alternator la pret bun, 48.55 eur cu tva inclus :D .

Io zic ca e foarte bun pretu. Incearca un mail sau pe mess la mymotopieste@yahoo.com.

 

Toate cele bune :cheers:

 

E bun pretul, cam atat e si pe ebay (chiar mai scump un pic).

Astept si eu o oferta de pret de la cineva care se ocupa cu piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit la mymotopiese capac de alternator la pret bun, 48.55 eur cu tva inclus :D .

Io zic ca e foarte bun pretu. Incearca un mail sau pe mess la mymotopieste@yahoo.com.

 

Toate cele bune :cheers:

Poti fi mai precis te rog : mymotopieste ce este ? Adica au un site ? Si eu caut un capac de genul acesta ! :bounce: Cu bine .... !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit am comis-o si io... pt cei care cunosc zona... am iesit de pe un pod, drumul merge inainte(drum nasol, super "ondulat") si la stanga iesirea spre E60,voind sa merg la Tg Mures. Aveam cred ca peste 100, cu fzr-u, nu merea cablu de km si cre ca asta m-a furat... am dat sa fac la stanga, drumu la fel de rau, era si un canal pe acolo, m-am inclinat, am vazut canalul, m-am indreptat, am ocolit canalul "prea" prin dreapta, lovit una bucata bordura 20cm, sarit 40 d cm in sus, cazut "placinta" pe partea stanga.

 

Mobra : carena stanga rupta, capacul de la incarcare (!!!) rupt-zdrobit...

 

Eu : foarte lejer degetul :what: putin lovit... chiar nu stiu cum de s-a intamplat... :hug: ; putin lovit la soldul stang, la fel, putin lovit la genunchiul stang... Purtam casca (buna) si costum...

 

Sincer... imi vien sa ma dau cu capu de pereti... Da stiu... il am doar de o saptamana, si am facut cu "ea" 800 de km, si totusi daca trageam mai tare de frana, sau meream prin canalu ala, poate nu picam. Asta e... :D :sick:

Bine ca is sanatos, fiarele se repara :eek: :eek:

Asa se intampla cand ignori cel mai important lucru - viteza.

Poate ca data viitoare cand o sa ti se strice vitezometrul o sa-l repari urgent.

Eu sunt incepator si ma uit la vitezometru foarte des, nici nu stiu cum ar fi sa merg fara el... :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa se intampla cand ignori cel mai important lucru - viteza.

Poate ca data viitoare cand o sa ti se strice vitezometrul o sa-l repari urgent.

Eu sunt incepator si ma uit la vitezometru foarte des, nici nu stiu cum ar fi sa merg fara el... :hug:

da, da , uita-te la vitezometru, sa nu intri in radar... :what:

...si vezi sa nu depasesti 50 in localitate si 90 in afara... :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, da, ai dreptate, nu poate sa ma caracterizeze nici un mers constant cand cu viteza intai merg 150 la ora...da' ma descurc si eu, ce sa fac, mai probez taria protectiilor din cand in cand, ca asa se face la noi aici, la tara...dar recunosc ca in localitate nu am depasit 300km/h.oricum, noi sa fim sanatosi,ca belelele vin singure. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...