Sari la conținut

Intalnirea de la Azuga, 10-11 iulie


Axa cu Scame
 Share

Postări Recomandate

In weekendul trecut ne-am intalnit 10 calareti de fiarecu bagaje,pasageri si tot ce trebuie si am plecat la Azuga...Ma recunosc vinovat de a fi reunit 20 de nebuni intr-un loc anume in padure langa Azuga, dar modul in care s-au distrat e in intregime vina lor ... Au paricipat si reprezentanti ai cluburilor "Silver Pistons"Ploiesti

si "Roadhogs" MC Bucuresti , plus alti motociclisti "liberi" Ne-am dedat la profunde acte de distractie, plimbare sambata pana in cheile Rasnoavei ,escalada, foc de tabara, gratare, concerte,concurs de cine-ia-mai-multa-apa-in-cort ,burnout-uri,parada,ba chiar si streaptease si tricouri ude la un prieten in Ploiesti pe marginea piscinei ce mai...tot tacamul :baubau:

 

Organizare: :D , nimeni nu a fost obligat sa faca/sa nu faca ceva, am inregistrat o singura plangere pentru scandalul facut cu motoarele in miezul noptii, nu s-a plans nimeni ca la intrunire "se bea alcool pana se face lumea clampa" :baldy: , preturile la mancare foarte mici, berea FARA APA, concertele - Axa&Nae "unplugged in Azuga" :P :D, publicul a cerut bis-uri pana nu am mai avut nik de cantat :D , ploaia si grindina de sambata seara a fost din partea casei . Din pacate nu am avut un fotograf desemnat care sa nu bea :D ,deci pozele sunt cam la "oha".

 

Concluzia: Una din cele mai tari intruniri de pana acum in sezonul asta :D

post-13-1089713294_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poienita careia i-am spus "casa" timp de 2 zile si 2 nopti...locatia perfecta gasita de gazdele noastre din Azuga, Hasu si Alin, pregatita din timp cu lemne de foc si toate facilitatile..apreciem efortul de a trage un rau de munte aproape de poiana :baldy: pentru inviorarea de dimineata, identificarea surselor de bere si haleala din apropiere, precum si amenajarea drumului forestier cu baltoace pe gustul enduristilor :baubau:

post-13-1089714495_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca tot ati intrebat...taxele au fost exorbitante, m-am imbogatit :D Maine imi iau KTM de la "Too Fast" :baldy:

 

Uite, asta nu a avut bani sa plateasca taxa de cort, asa ca l-am lasat pe afara...celalalt pe care l-ati vazut mai sus nu a avut toti banii, asa ca i-am luat betele de la cort si l-am lasat doar cu carpa, sa se invete minte. :baubau: :D

La intrare a lasat fiecare tot ce avea , au imprumutat si de la banca, altii si-au luat biletul de intrare in leasing...au ramas si datori,ca doar costurile de a devia traseul raului sa treaca pe langa tabara au fost exorbitante...si la cata cetina am carat si am legat in copaci, ce dreq....5 stele...plus gazonul calcat :D , spaga la padurar, corzile la chitara, gheata contractata de la firma lu' tata pentru efectul spectaculos de grindina de sambata seara, plus cat curent am consumat sa simulez fulgere si tunete asa aproape :D :D .Costurile sunt justificate, nu? :P

post-13-1089715552_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietzi nu mai cautati scuze si justificari mergeti cu noi ca se termina vara, de exemplu vineri la Mizil!

Asa a fost la Azuga adica super frumos !

Pacat totusi de taxa de piscina si de privit bungee-jumpingul ca a fost cam exagerata si ne-a lipsit de a doua sticla de wiskey !

:baldy: :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baubau: nu pot decat sa confirm tot ce a spus axa..totul a fost :D si uite ca facui si hondei iesirea in lume..sa vada ce o asteapta vara asta :D

 

cam putine poze totusi :baldy:

 

asteptam mai multe...

 

ne vedem pe drum spre Mizil...

 

aaa poate puneti si voi pe net ora la care plecam, locu' de intalnire sa ne strangem mai multi ca asa e frumos...

vruuuuuuummmmmmmm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunjeeee! (am asistat live...:baubau: Hashu a tras pe om la troliu pana sus ... 200 m)

 

super tare in Cheile Rasnoavei... chiar vroiam sa ajung si cu motorul acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AXO, ia ma lasa-ne cu intalnirilea aste pe care le lauda chiar organizatorul, ca am mai auzit noi.... vorba lu' Cox, regie frate!

Dupa cum am mai spus, singura "vina" pe care mi-o asum e ca am adunat 20 de oameni la un loc....aici nu laud "intrunirea", doar povestesc cum se mai distreaza motociclistii...in fond nici nu am de ce sa fac reclama, scopul nu e sa imi creasca actiunile clubului la "bursa" :P , nici sa racolez membri, nici sa maresc participarea la o intrunire viitoare sa scot mai multi bani pe bilete de intrare si publicitate :D ...nimic legat de "imbunatatirea imaginii motociclistului" sau "promovarea motociclismului catre mase". :P

:baldy:

 

 

P.S. :D Cox, asa e , m-ai prins, toata povestea am inventat-o stand la birou in fata calculatorului iar pozele sunt colaje in photoshop.... :baubau: acum ma gandesc sa fac si un poll din care sa reiasa ca a fost cea mai tare intrunire a anului...am scris deja si un script care sa-mi genereze useri sa voteze :D :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat a fost de regizata treaba... Mie mi s-a parut ad-hoc... :baubau: Oricum

a fost frumos...

 

@Dobre,Cox am participat si m-am simtit intr-adevar bine , fara machiaje sau duble.Va recomand si voua!! Doar ca veti fi fortati sa dormiti la cort :baldy: .Va tine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat a fost de regizata treaba... Mie mi s-a parut ad-hoc... :baubau: Oricum

a fost frumos...

 

@Dobre,Cox am participat si m-am simtit intr-adevar bine , fara machiaje sau duble.Va recomand si voua!! Doar ca veti fi fortati sa dormiti la cort  :baldy: .Va tine?

Nu te-am vazut la Constanta la intalnire... eu am fost cu cortu'... SIC!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...