Sari la conținut

Plimbare Targoviste


Lilith.
 Share

Postări Recomandate

Maine 14.04.07, in caz ca vremea e frumoasa, ne strang cativa, adica a_deea, krammy si cu mine, se pare ca si gru, plus karigan, toate motorizate si cria_p cu masina deoarece ea are grija gratarului (mai sunt locuri si in masina), pentru o plimbare pana la Targoviste si la intoarcere, oprire la padure pentru un gratar.

 

La ora 11:30 la arc, cine doreste, pofteste este asteptat, pana la maxim ora 12:00, cand in grup organizat se pleaca spre tinta propusa Targoviste.

 

Let's party! :ok: ...in aer liber, ca sa scoatem putin praful :cheers:

Editat de non_phix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

vin si membrii Buftea Barbecue Bikers, 3-4 motoare. recomanda drumul pe tartasesti racari, este brici.

 

 

* Da, asfaltul este aproape perfect! ...sper doar sa nu fie f. aglomerat, sambata cam este (zi de piata!)

("Aici sunt banii dumneavoastra" - ca tot o sa-si dea demisia, poate se apuca iar de drumuri ...cineva :ok: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate wekendul asta nu ma duc acasa(la targoviste)-am de lucru :ok:,drumul este brici intr-adevar,aveti totusi grija la radare in racari si satele urmatoare.Ptr cei care nu stiu-vedeti ca au dat drumul la pasarela de la iesire din racari-nu se mai ocoleste prin satele alea de tigani :cheers:

Drum bun si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iaca si cum e cu vremea http://wwwa.accuweather.com/world-forecast...=2&metric=1

numai de bine!

 

 

acum ca se strange lumea sa incepem sa stabilim cateva lucruri, ca sa nu mai pierdem timpul maine. Unde vafi locul de gratar? sa hotaram o pauza de pus benzina, un traseu de iesire din oras, viteza de croaziera, etc, etc. de iesit putem iesi pe expozitiei, damaroaia, bucurestii noi laromet, laminorului, chitila. in chitila avem benzinarie petrom. sa vedem de unde facem aprovizionarea cu d'ale gratarului, carne, pahare de plastic, carbuni, etc, etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iaca si cum e cu vremea http://wwwa.accuweather.com/world-forecast...=2&metric=1

numai de bine!

acum ca se strange lumea sa incepem sa stabilim cateva lucruri, ca sa nu mai pierdem timpul maine. Unde vafi locul de gratar? sa hotaram o pauza de pus benzina, un traseu de iesire din oras, viteza de croaziera, etc, etc. de iesit putem iesi pe expozitiei, damaroaia, bucurestii noi laromet, laminorului, chitila. in chitila avem benzinarie petrom. sa vedem de unde facem aprovizionarea cu d'ale gratarului, carne, pahare de plastic, carbuni, etc, etc

 

Cam complicat... nu e mai simplu sa iesiti in 1 Mai (actual Ion Mihalache) - fie pe expozitiei, fie pe la Casin-Domenii - mergeti spre P'ta Chibrit, treceti de Agip, si imediat dupa Podul Constanta faceti stanga pe Chitila si o tineti drept... Va scoate chiar pe sosea.. N-are rost sa ocoliti prin Buc. Noi, Laminorului..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam complicat... nu e mai simplu sa iesiti in 1 Mai (actual Ion Mihalache) - fie pe expozitiei, fie pe la Casin-Domenii - mergeti spre P'ta Chibrit, treceti de Agip, si imediat dupa Podul Constanta faceti stanga pe Chitila si o tineti drept... Va scoate chiar pe sosea.. N-are rost sa ocoliti prin Buc. Noi, Laminorului..

 

daca o sa fim mai multi tebuie sa o luam pe un traseu fara multe curbe, intersectii. sa evitam pe cat posibil imprastierea prin oras. pe unde spui tu sunt o gramada de semafoare plus podul constanta unde e drumul varza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca o sa fim mai multi tebuie sa o luam pe un traseu fara multe curbe, intersectii. sa evitam pe cat posibil imprastierea prin oras. pe unde spui tu sunt o gramada de semafoare plus podul constanta unde e drumul varza...

 

Daca iesiti pe la Casin, aveti un semafor la Casin, unul la Domenii, inca unul la Sandu Aldea, La av Popisteanu, Agip (P-ta Chibrit) si imediat dupa Podul CT cand faceti stanga pe Chitila.. Multe curbe ori intersectii nu aveti, tocmai d-asta si ziceam ca ar fi o varianta.. Si drumul la Podul Constanta, da.. e cam nasol..... Dar e vorba de 500 de metrii. Nu sunt asa tragici! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe varianta mea sunt asa: piata presei, natatiei, damaroaia, laminorului. distantele sunt mari intre ele, e timp si de regrupare :ok: decizia finala se va lua maine la plecare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai copii, ne batem in trasee acuma, sau ce pana noastra!? :cheers:

Io zic ca orice traseu e bun, doar sa respectam toti aceleasi reguli.

Din punct de vedere al traficului, ai dreptate, mavet, pe Bucurestii Noi e ceva mai lejer traficul, insa drumul la fel de prost, ca pe 1 Mai - Chibrit - Pod Constanta.

 

Daca vreti sa faceti traseul optim luati in calcul asa: starea drumului, intersectii/semafoare, aglomeratie, piata (sau centru comercial ptr, cumparaturi - cu parcare sau spatiu unde poti opri!), posibile radare/militieni la datorie, distanta fata de iesirea din oras, benzinarii.

 

Eu pun in masina: gratarul, mancare, sticle (apa/suc), pasageri - daca e cazul (2 locuri libere in spate), scule si alte device-uri utile la drum.

 

Sa nu uitati ochelarii de soare! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt locuri in masina?

As veni si eu insa prietena mea are doar casca..si imi e cam frica sa o iau pe mototototo

 

Da, pana acum in masina mai sunt 3 locuri. Doar ca... probabil masina nu o sa ne insoteasca pana la Targoviste, o sa ramana la padure sa faca gratarul pana ne intoarcem noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, ies buftenii la gratar. Mavetz, nu-ti mai bate capul ca oricum hotaram maine ce si cum. Olga, frumoasa initiativa! Sa vedem ce-o iesi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, pana acum in masina mai sunt 3 locuri. Doar ca... probabil masina nu o sa ne insoteasca pana la Targoviste, o sa ramana la padure sa faca gratarul pana ne intoarcem noi.

 

 

Ok ms sper sa ajung si eu :ok:

Gratarul unde se face? In padurea de dupa chitila?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuzati ca ma bag si eu in seama,dar presupun ca gratarul e scuza ca sa mergeti cu motoarele asa ca zic ca nu alegi un traseu scurt daca mergeti pe 2 zile.Si pe un drum bun e o placere super mare sa mergeti in gasca de peste 5 motoare.La prima mea plimbare asa eram mai bucuros ca si atunci cand am luat Bac-ul..

 

PS. Scuze de off-topic dar nu m-am putut abtine :cheers: deci bagati plimbare cat mai lunga :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok ms sper sa ajung si eu :ok:

Gratarul unde se face? In padurea de dupa chitila?

 

Gratarul poate fi facut oriunde pe drum, dupa Chitila sau mai aproape de Targoviste (si acolo sunt paduri), hotaram maine, la Arc, ca sa vedem cati vin si ce vrea fiecare.

 

Oricum traseul e f. bun, drumul asfaltat de cativa ani f. bine, daca tine si vermea cu noi o a avem o iesire pe cinste!

 

n.b.: Eu vin pana la Targoviste cu masina, numai sa ma asteptati :crack: Nu trebuie mult timp ptr. gratar, in juma de ora se face jarul, iar daca voi stati mai mult se raceste si friptura. Totul e sa stabilim niste puncte de intalnire, pana la Targoviste, ca sa nu ne pierdem definitiv, ...eu incerc sa va prind din urma, dar va rog sa nu faceti competitie :cheers:

 

Almilitarul, prietena ta are loc in masina, daca Olga ne da voie :crack:

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gratarul poate fi facut oriunde pe drum, dupa Chitila sau mai aproape de Targoviste (si acolo sunt paduri), hotaram maine, la Arc, ca sa vedem cati vin si ce vrea fiecare.

 

Oricum traseul e f. bun, drumul asfaltat de cativa ani f. bine, daca tine si vermea cu noi o a avem o iesire pe cinste!

 

n.b.: Eu vin pana la Targoviste cu masina, numai sa ma asteptati :cheers: Nu trebuie mult timp ptr. gratar, in juma de ora se face jarul, iar daca voi stati mai mult se raceste si friptura. Totul e sa stabilim niste puncte de intalnire, pana la Targoviste, ca sa nu ne pierdem definitiv, ...eu incerc sa va prind din urma, dar va rog sa nu faceti competitie :ok:

 

Almilitarul, prietena ta are loc in masina, daca Olga ne da voie :crack:

 

 

Multam fain, drumul il stiu pt ca merg destul de des in targoviste, daca nu stiti orasul pot sa vi-l arat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...