Sari la conținut

Kymco Quannon


Postări Recomandate

eu cand m-am jucat pe Sachs la salon schimba cate 2 trepte deodata:))........acu nha poate era cel pe care m-am urcat eu aiurea dar mi se pare o alegere mult mai buna Kymco!au un renume in industria moto/quad in mai multe tari:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut. Astazi ma duc si eu sa l vad la romexo. Din cate am vazut pe net m a vrajit acest kimco.Este yamaha 125 leit. Ma conving astazi de el daca merita sau nu. :D

Am vazut quannon ul.E super.M ai interesat si la alte service uri si toti mi au spus ca e o alegere buna.Taiwanezii astia cica produc motoare buna si colaboreaza cu yamaha.Saptamana asta mi l comand si eu. Sper sa fiu multumit de el. cica se poate delimita sa prinda mai mult de 120 km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea mi-a placut cum era lucrata aceea de la salon, dar una peste alta merge pt 125, ca e mai ieftina
Pai ala e prototipul. Nici nu i-a interesat prea tare sa il faca sa arate perfect. Nici serie pe cadru nu are... lucru care nu m-a impiedicat sa ma dau cu el.

 

Si, culmea, imi mai si place. La aproape suta mea de kile nu s-a sesizat, mergea bine ( nu spun cu cat :D , ca nu aveam casca sau altceva si mai citeste si alta lume p-aici... :rock: ).

 

 

 

nu stie nimeni sa-mi raspunda si mie?
are radiator pentru racirea uleiului din motor, ceea ce e foarte bine. nu m-a preocupat turatia cand am mers cu ea. altcineva nu are cine sa-ti raspunda, momentan este singurul de la noi. dupa ce apare pe piata ai sa poti intreba oriunde
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.. primul post..

O intrebare am si eu.

Voi cand ati luat motocicleta, la ce firme ati apelat.. vrei si eu sa-mi iau un quannon 125, si singura firma unde am gasit sunt cei de la www.euro-motor.ro si inca nu mi-au raspuns daca pot lua motocicleta direct de la ei.

 

Mercic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.. primul post..

O intrebare am si eu.

Voi cand ati luat motocicleta, la ce firme ati apelat.. vrei si eu sa-mi iau un quannon 125, si singura firma unde am gasit sunt cei de la www.euro-motor.ro si inca nu mi-au raspuns daca pot lua motocicleta direct de la ei.

Mercic.

 

Au o retea de dealeri.In ceoras esti?

intra pe net si vezi unde au dealeri, nu ai cum sa o iei direct de la ei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stie nimeni sa-mi raspunda si mie?

 

MA INTREBAREA TA E STUPIDA!!! valorile alea care le dau sunt valorile maxime care le poate obtine!! nu se strika motoru dak o tii blana ma rog nu imediat dar se strica mai repede decat dak ai merge cu el sa zicem pana in 6 mii de ture..... shi 5 trepte nu e neaparat o slabiciune depinde cum are rapoartele facute....

 

si acum voi ce spuneti sa aleg intre:aprilia rs 125 honda cbr 125 si kymco quannon 125(numai pe acesta il yau de nou restu sh).

 

 

dar nu e nimik de ales depinde ce vrei!! dak vrei performantze alegi o aprilia rs 125 sau o cagiva mito tot 125. dak vrei sa fii mai batranel un quannon sau un cbr dar parerea mea e k cbr nushi merita banii nu iese in evidentza cu nimik e mai skumpa decat quannon shi e mult mai urata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"...parerea mea e k cbr nushi merita banii nu iese in evidentza cu nimik e mai skumpa decat quannon shi e mult mai urata"

de 2 ani urmaresc forumul de pe acest site si cel mai folosit argument pentru a convinge pe cineva sa nu-si ia honda cbr de 125 e ca e urata.mi se pare cel mai jalnic argument.isi ia motor ca sa iasa seara pe bulevard sau sa invete ceva?daca ii place cu adevarat pasiunea asta isi va lua un motor cu care sa faca ceva km,sa-i ierte cat mai multe greseli.e mai scumpa decat quannon dar ai o garantie<in primul rand numele HONDA si apoi faptul ca nu am vazut nici un posesor<sau poate unul doi,am lasat de la mine :bounce: >de cbr care sa se planga de el ar trebuie sa zica destule.

asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
e mai scumpa decat quannon dar ai o garantie<in primul rand numele HONDA
Kymco a fost la origine infiintat de Honda, in Taiwan. S-a vandut pachetul majoritar de actiuni si asa s-a schimbat si numele... :welcome:

 

GATA!!!!! Am luat-o.
s-o stapanesti sanatos. in mod normal saptamana asta scot si eu una pe strada. daca am timp sa o inscriu. albastra.. :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si acum voi ce spuneti sa aleg intre:aprilia rs 125 honda cbr 125 si kymco quannon 125(numai pe acesta il yau de nou restu sh).

clar: KYMCO. fac motoare bune, arata bine fata de bicicleta aia de cbr, si pretul muult mai mic.

 

Salut.. primul post..

O intrebare am si eu.

Voi cand ati luat motocicleta, la ce firme ati apelat.. vrei si eu sa-mi iau un quannon 125, si singura firma unde am gasit sunt cei de la www.euro-motor.ro si inca nu mi-au raspuns daca pot lua motocicleta direct de la ei.

 

Mercic.

daca spui de unde esti, eventual ti-o raspunde cineva. completeaza-ti profilul. de ex, in constanta au venit 5 buc sapt asta. vii cu banu' si ti-o iei acasa.sau ti-o trimit ei. varianta pe negru mat este mai interesanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

clar: KYMCO. fac motoare bune, arata bine fata de bicicleta aia de cbr, si pretul muult mai mic.

daca spui de unde esti, eventual ti-o raspunde cineva. completeaza-ti profilul. de ex, in constanta au venit 5 buc sapt asta. vii cu banu' si ti-o iei acasa.sau ti-o trimit ei. varianta pe negru mat este mai interesanta.

Nu ca as avea io Cbr, dar una este Honda si alta Kymco....am vazut Quannon la salonu moto Honda este net superioara la Finisaje.(ca este ea ingusta asta este alta problema). Hyosungul arata mult mai bine decat Quannon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ca as avea io Cbr, dar una este Honda si alta Kymco....

normnal, doar Kymco A FOST Honda.. :welcome:

 

am vazut Quannon la salonu moto Honda este net superioara la Finisaje.

ala era prototipul. tre' sa le vezi acum , poate e vreo diferenta. la prima nimeni nu se agita prea tare sa o faca sa arate perfect

 

io am luat numarul si talonul acum cateva ore. nu am timp sa ma duc sa o scot din cutie. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...