Sari la conținut

Impresii Mizil


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

Deci:

 

Am plecat de la arc cu toata gasca spre Mizil. Pe drum mici evenimente: o pana la Axa, o lipsa de curent la un tip ...

 

La Ploiesti ne-am intalnit cu Silver Pistons.

 

Ajungem noaptea pe la 12:30 la locul de campare... cativa Km de Mizil.

 

ATENTIE

* Nu a existat taxa de intrare! :baubau:

* Am fost intampinati cu tzuica din partea casei :baldy:

* Muzica la MP3 - EXTRAORDINARA

* Campus de nota 11. Alei, iarba, piscina (cu apa) :D, cosuri de gunoi, dusuri, baie ... peisaj de vis

* Preturi bune la bere, cola, mici, etc.

 

La parada ne-au dus intr-un local frumos... ne-au cinstit cu bere (moca) :D ...

 

Ce sa mai... mult mai bine decat la o intrunire OFICIALA. Sper ca Mizil se va repeta.

 

Poze ... cand vine Axa cu aparatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiazid, ai pierdut mare parte din distractie pt. ca ai plecat sambata. Seara a fost pastrama si mamaliguta moca! iar Sedativ au fost tari de tot, show in toata regula!!!

Eu nu as fi stat? Asta a fost conjunctura.. trebuia sa fiu in Buc sambata seara.

 

Si ati mancat mamaliguta cu pastrama... deja imi ploua in gura.

 

Oricum vineri noaptea eram cam :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost fine acolo... e cam naspa cu drumul... tot dn1... plictisitor, dar odata ce ai ajuns acolo... merita efortul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fratilor,

Dupa cum v-am obisnuit vin cu povestea ilustrata....pot spune ca a fost cea mai tare intrunire de anul asta :baubau: ( relativ oficiala adik a avut organizatori :baldy: si o locatie bine definita )...am plecat din Bucuresti vineri seara 12 motoare, pana in Ploiesti eu personal am avut parte de o pana , care s-a lasat cu cantec, ca pt a scoate roata trebuie sa demontez juma de motocicleta.S-a rezolvat insa repede....In Ploiesti ne-am intalnit si cu cei d ela Silver Pistons si am plecat @ 20 de fiare cu calareti cu tot spre Mizil.

post-13-1090390550_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mizil am fost intampinati d eunul din organizatori care ne=-a condus 5-6 km printre podgorii pana la camping....Camping cam impropriu spus, era un vechi conac boieresc restaurat,cu dependinte cu tot, plus cateva casute de lemn pt cazare,bazin de innot cu apa relativ sulfuroasa :D In total as zice eu ca am fost @ 60 de motoare si 100 de oameni, ne-am distrat pe cinste timp de 2 zile :P De cum am ajuns ne-am simtit OASPETI, baietii care pusesera asta la cale ne-au primit regeste....tzuica sa ne dregem de pe drum, heavy metal, bere, rock, vin, iar rock si tot asa am tinut-o pana duminica.

 

 

In poza de mai jos, unul din baietii care "baraie noaptea iju' fara tobe" :D :baubau: Stiu ca unii dintre voi ii urati pe oamenii astia, dar la Mizil majoritatea oamenilor nu s-au simtit deloc deranjati :D Pentru ca oricum aveau alta preocupare :baldy: decat sa doarma, viata e prea scurta pentru asta :D

post-13-1090391125_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subsemnatu' isi aduce aminte de vremurile vechi, pe CZ-ul lui Fortza.CZ-ul ala a avut mult de patimit acolo, inclusiv urcat scarile din spate prin "salt"...se intelege ca a ajuns acasa in duba duminica :baubau: :D , dar deh, distractia costa :baldy:

post-13-1090392243_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parada s-a "odihnit" la barul unuia dintre sponsori, care ne-a primit cu bere/sucuri...a mers la fix udeala, ca era m fierti in geci de la "paradit motoare".Cred ca s-a luat "aprobarea" politiei pentru o bere/cap de motociclist :D Acolo am incercat sa oripilez oleaca asistanta intrucat patroul ne-a dat voie sa chinuim instrumentele formatiei locale...cam multe butoane pe mixer/statie si multiefectul ala de chitara, dar tot am reusit sa schimb soundul de pe "maneaus"pe heavy-metal. :baubau: Sorry baieti, va trebui sa va reglati maneaua la loc :D :baldy:

post-13-1090393149_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inapoi in camping lucrurile s-au "precipitat" , pe masura ce curgeau valuri d ebere,tzuica si vin :D :baldy: ....la un moment dat apare un Dnepr vopsit frumos, cu furca de japoneza...ce mai, lucrat....in fata terasei restaurantului, tureaza motorul, i se ureaza bun venit....VRUUUUUMMMM,VRUUUUMMMMM ?!!!HRRRR-CLANK!!!!!!clic,clic,clic,clic ,mort, motorul blocat! :P :D :baubau: Se pare ca s-a desfacut volanta :D :D

post-13-1090393627_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seara incep concertele...atmosfera "de familie", spiritele se incing si mai tare...Formatii: "Sedativ" si "S.C.A.M.E."( nu am nici o legatura cu numele asta :baldy: :D )

 

Baietii "cu scamele" au tras un metal de mi-a mers la suflet :baubau:

post-13-1090394458_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La miezul noptii, cand ii era voinicului mai greu, organizatorii au venit cu o surpriza: pastrama de oaie si carnati proaspeti la gratar, cu mamaliguta...toate condimentate asa cum trebuie ca sa sece cei 100 de litri de vin , sponsorizare din partea unei crame locale. :D :baldy: :baubau: Ce a urmat a fost dementa pura, pana la 5 dimineata nu a dormit nimeni...

post-13-1090395516_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au urmat concursuri...organizate ad-hoc de noi...Avcand in vedere starea populatiei :baldy: :baubau: :D , nici nu se pune aproblema sa faci ceva cu motoarele...le-am lasat cuminti parcate.Concursuri care ne-au trecut brusc prin cap: mers in 4 labe pe scari in jos, rostogolit pe mese, etc.Am luat problama in maini si am organizat treaba...(Dan-Silver Pistons, INXS-Roadhogs plus subsemnatu') DEMENTA! Am ras de ne-am cracanat :D ,participare numeroasa :P

post-13-1090395890_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Per total, cine nu a fost are de ce sa-si bage unghia in gat :D Atmosfera ca intre prieteni,nu vii acolo sa te simti "turist" ca in alte parti :D, ci oaspete... distractie la maxim, NUMAI rock :D, valuri de bere si vin, baie in bazin, alergat motoare,etc, etc....cam tot ce imi doresc eu de la o intrunire :P Felicitari si multumiri lui "Vandamme" si baietilor din Mizil, asteptam cu nerabdare intrunirea de la anul unde o sa o facem SI MAI LATA :D :baubau: :baldy:

post-13-1090396634_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'Tu-i ceapa masii. Si io stau cu motoru' in curte si astept sa ma programeze la examen... Uite cum se distreaza oamenii care merita :baldy: . Singura consolare e "las' ca ma fac si io mare si imi iau permis. Draq va mai scapa atunci de mine" :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut acolo!Am stat doar vineri seara o ora,doua (pina pe la 12,cred) dar as mai fi stat cu placere!Locul mi-a placut mult!Si oamenii strinsi acolo!Totul!Nu stiu cum a fost mai tirziu,cind probabil s-au mai "incins spiritele" (asta-mi displace la intilniri in general) !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Trupa SEDATIV multumeste tuturor celor ce au fost langa noi, aproape de scena care au dat din cap si au stiut sa creeze atmosfera au stiut sa demonstreze ca sunt ADEVARATI! Cum bine spunea cineva pe-aici, a fost mult mai bine decat la alte intruniri! Sunetul concertului a lasat de dorit din pacate.... vrem insa sa stiti ca am facut tot ce este omeneste posibil ca el sa existe chiar si-asa..... Am adus cam tot ce aveam pe la sala :wave: puteri, cablaraie si instrumente, asta datorita lui nea Oprea (RESPEKT) care ne-a ajutat cu mijlocul de transport in doua drumuri!

Organizatorii au pus suflet si asta s-a vazut! Speram ca anul acesta sa fie ceva mai incendiar! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...