Sari la conținut

Accident, azi 22 Iulie 2004, in zona Pitesti


MIB
 Share

Postări Recomandate

Pentru cine nu stie, avea doar 22 de ani.

Un copil minunat. Nu are rost sa spun mai multe.

 

Nu avea decit 21 de ani si jumatate, si era singur la parinti...

Eram plecat de joi la munte si luni cand am venit am auzit... Am fost distrus... Toata ziua nu am mai fost bun de nimic...

 

Marti am fost sa aprind o lumanare si am plans la mormant cum nu am mai plans in viata mea... Am facut un burn-out, atat cat putea face Minsk-ul meu... Iar nu am mai putut fi bun de nimic toata ziua......

 

Dumnezeu sa te ierte, Dragos!

 

Sper ca acolo sus sa veghezi asupra noastra...

 

Si mai sper ca acolo sus sa ai parte de peisajele tale dragi...

 

Odihneste-te in pace, Dragos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU L-AM CUNOSCUT...ESTE F TRIST. DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA.....

 

 

AM AVUT SI EU DE VITEZA...SI NU MAI VREAU. GATA CU VITEZA!

 

CHOPPER! 8-90KM...STIU CA MULTI SPUN..." CUM TI-O FII NORORCU"...DAR VITEZA RAMANE FACTORUL PRINCIPAL AL ACCIDENTELOR....

 

AVETI GRIJA...MAI ALES INCEPATORII....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pot sa spun... eu am ajuns in tara pe 26 iulie si la Arad imediat ce am intrat am dat niste telefoane ca sa aflu si eu noutati dupa o absenta indelungata. Din pacate ceea ce am aflat nu a facut decat sa ma revolteze si sa-mi umple sufletul de durere, Dragos Mihaila nu mai era printre noi de putin timp... am crezut ca a cazut cerul peste mine. De cand l-am cunoscut a fost printre cei mai apropiati mie, era de aceeasi varsta ca si mine, avusesem o experienta similara in ale motocicletelor doar ca el avea cateva luni "avans". Isi adusese motorul din Germania cu putin timp inainte sa mi-l aduc eu din Italia. Abia asteptam sa ne intalnim si sa ne depanam povestirile dupa un an in care nu ne mai vazusem, si slava Domnului, Dragos stia sa povesteasca! Din pacate nu a fost sa fie asa... am ramas mut de durere si nu mi-am revenit bine nici acum. Tot ce am putut sa spun a fost "DE CE? DE CE EL? DE CE DRAGOS????"

 

Dumnezeu sa te odihneasca Dragos si sa-ti lumineze calea pe autostrazile Cerului! Vei ramane in amintirile noastre cu povestirile tale si cu cheful tau nebun pentru plimbari!

 

Drum bun DOKtore!

 

 

Radu San

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...