Sari la conținut

Accident, azi 22 Iulie 2004, in zona Pitesti


MIB
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Dintre toate accidentele de anul asta, cel al lui Dragos m-a lovit cel mai tare. Nu l-am cunoscut decit de pe net, dar nu pot uita cit de inspirat povestea pe pro-bike despre drumetiile lui prin munti si despre cit de incintat era de SRADul pe care si-l luase. Nu am mare experienta k pilot, nu am calatorit pe motocicleta distante mari, si tocmai de aceea povestirile lui atit de plastice si de descriptive aproape k imi dadeau impresia k si eu am fost in acele calatorii.

 

Nu stiu ce as mai putea zice. Dumnezeu sa il ierte! :baubau:

 

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.

 

Nu imi doream asta, dar am (si eu) confirmarea de la politia rutiera. La Colonesti de Olt. Se pare ca avea viteza iar tractorul de a carui remorca s-a ciocnit incerca sa faca standa. Regulamentar, spun ei (iar aici nu fac vreun comentariu, fiindca nu stiu toate detaliile situatiei).

 

Sa se odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate Dumnezeu ii ia dintre noi numai pe cei mai buni :baubau: . Dragos mi-a fost prieten timp de patru ani. Ultima plimbare cu el am facut-o weekendul asta, pe acelasi drum pe care si-a luat ramas bun de la noi. Era foarte incantat de faptul ca stia fiecare curba si ca manca cauciucurile pana la limita. Poza de jos este ultima facuta de mine sambata trecuta. Era foarte mandru de SRAD-ul lui cromat. Tocmai terminase cu sesiunea si sunt convins ca iesise la o plimbare de dezmorteala.

 

Tin sa precizez ca mergea super bine, si foarte calculat. Nu pot sa inteleg cum mama dreaqului i s-a intamplat asta tocmai lui.

 

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA !

 

Dragose ... Ride Safe acolo unde esti. Si sa sti ca am reusit sa setez furca cum trebuie pana la urma ...

post-14-1090521030_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot nu imi vine sa cred. nu l-am cunoscut, dar nu o sa uit niciodata cum un meserias a ajuns cu motoru in tunelul plin cu gheata din fagaras. chiar le-am povestit si altora... :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot nu imi vine sa cred. nu l-am cunoscut, dar nu o sa uit niciodata cum un meserias a ajuns cu motoru in tunelul plin cu gheata din fagaras. chiar le-am povestit si altora... :baubau:

El a fost acolo??

Stiu ca era o povestire pe forum,dar nu mai tzin minte daca era vorba de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai da ce porcarie ..nu imi vine sa cred!!

Nu am inca A si nu m-am bagat aprins in discutiile voastre dar simt ca inebunesc caci de fiecare data cand intru pe site-uri de motociclims trebuie sa vad topicuri noi cu accidente care sunt din pacate mortale!

Pana la urma care e problema accidentelor sincer sa fiu numai de anu asta am auzit de vreo 5, viteza sau ce?

Asta e Dumnezeu sa-l odihneasca !Ma intristeaza sa vad cum dintr-o pasiune pe care majoritatea care frecventeaza acest site (mai mult sau mai putin activi) o au se ajunge la urmari din astea tragice!

Campania pentru prevenirea accidentelor mi se pare super dar dupa parerea mea un motociclist trebuie sa realizeze ca nu e invincibil, si trebuie sa se fereasca el in primul rand chiar daca merge legal si are dreptate!!

 

Sper sa nu fii suparat pe nimeni dar a trebuit sa imi spun parerea!!

:baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Dak cei cu experienta pier in felul asta... de ceilalti intre care ma consider si eu... ce sa mai zic ? :baubau:

Viata e ciudata... moartea loveste unde te astepti mai putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand auzi de cate un accident mortal in care e implicata o persoana pe care o cunosti doar din auzite sau ai vazut-o odata, zici saracul de el, a avut ghinion, etc.

Insa atunci cand persoana in cauza iti este prieten sau il cunosti destul de bine esti afectat atat de tare incat cu greu mai poti sa fii in stare de ceva si totodata ti se pare imposibil si incredibil. Cu toate ca mi s-a confirmat din multe surse, inca nu imi vine sa cred si ma gandesc, profund socat, cum un om deosebit cum a fost Dragos Mihaila, a putut sa plece de langa cei dragi, cum un om deosebit de inteligent, care a terminat sesiunea la medicina cu 9 si 10, care ar fi urmat sa salveze vietile multor oameni, a platit cu viatza o pasiune.

Sper ca acolo unde o fi sa aibe un Balea Lac si multe alte locuri unde sa se plimbe si poate un forum si un mailing list unde sa povesteasca in continuare.

Baga-mi-ash poola ca mi-au dat lacrimile............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pierdut un Prieten... Stiu cit de mult iti placeau pozele, asa ca am sa pun aici citeva, poate vezi... oricum, stiu ca de acolo de sus zimbesti ca si mine cind ma uit la ele... la Vidraru, pe Transfagarasan, la Balea nu va mai fi la fel... Odihneste-te in pace, Dragose!

 

Cine mai are mesajul lui Dragos de anul trecut, cind a trecut tunelul pe gheata, l-as ruga sa mi-l trimita si mie (cristoaca74@yahoo.com). Eu nu-l mai am...

post-14-1090730944_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...