Sari la conținut

Noul RSV 450


Dogg
 Share

Postări Recomandate

Se zvoneste ca :

-70 de cai la 130 kg (cam putin zic eu)

-2cil in V ,4T la 77 de grade

-arata ca un rsv mille r mai mic

Daca pretul va fi bun,sigur va fi un succes aceasta motoreta, fiind pe un cadru de rs 125 va fi probabil cea mai manevrabila.

post-6-1091080646_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul se va monta pe cadru de RS125. Se spune ca se va comporta ca un 600. Poza cu motorul de mai sus este cel de supermoto. La ARAD am avut ocazia sa studiez acea motociclete mai de aproape, si este exceptionala. Sa vedem daca Aprilia reuseste sa treaca peste problemele financiare pe care le are de ceva timp, si scoate modelul pe piata. Japonezii o sa cam aiba probleme cu o motocicleta de viteza de 450, usoara, in V, ideala pentru incepatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poza cu motorul de mai sus este cel de supermoto.

pai chiar ala va fi pus,cu modificari,ideea e beton insa comparatia cu supersporturile de 600 nu stiu daca e chiar potrivita la cifrele de mai sus.

ramane de vazut insa,ce e probabil-cea mai manevrabila motoreta sport.

si intr-adevar ideala pt. incepatori este,pt ca se vor satura un pic mai tarziu de performantele ulterior "reduse" ale motorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu este doar o idee a impatimitilor de rs 250 care viseaza la un urmas ... fie el in 4 timpi.

 

din cate vad sunt pareri pro si contra pe forumul de la aprilia ...

 

oficialii nu confirmasera nimic dar ar fi pacat sa nu il scoata ... prea beton idee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate ... aprilia are probleme financiare si ... ducati nu mai e chiar asa de convins sa ii cupere asa ca ... mai asteptam ...

 

pana atunci iata cam cum va arata cel mai probabil un Tuono de 450

post-6-1091601767_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

O sa fie o categorie cu destul de multe vanzari(cred). Pacat insa ca e aprilia si ca o sa stea mai mult prin service-uri ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
O sa fie o categorie cu destul de multe vanzari(cred). Pacat insa ca e aprilia si ca o sa stea mai mult prin service-uri ! :cheers:

239109[/snapback]

Ai avut tu de stii ca sta mai mult prin service?nici macar cu comunistele nu stai doar prin service

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...