Sari la conținut

Cum Scot Limitare La Aprilia Rs 125 Din 2007


Postări Recomandate

5-6 l/100 (e limitat). Dupa un mic incident (m-am speriat tare rau) am mers vreo 2 zile usurel de tot si am scos si 4 si putin. Depinde de cum mergi, in jur de 6 oricum. Treaba amuzanta cu prietenu asta al meu, a zis ca il lasa asa, chiar daca consuma mult, ii place ca trage mai tare =)). O sa faca 50 km cu un full, treaba lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bai Reverse, ai dreptate. Imi cer scuze ca am spus asta, de altfel tu ai fost acolo si ai vazut ca nu e adevarat. Ii minteam p-astia mai mici, din fericire pt ei ai venit tu ADEVARAT forjator, sa le spui adevarul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Reverse, ai dreptate. Imi cer scuze ca am spus asta, de altfel tu ai fost acolo si ai vazut ca nu e adevarat. Ii minteam p-astia mai mici, din fericire pt ei ai venit tu ADEVARAT forjator, sa le spui adevarul.

ma, nasol e sa nu te bage lumea in seama...

hai ca weekendu asta vin pe fazela p-acolo,ne intalnim sa-mi arati si mie rs`u ala care consuma 4 litri la 15 km ca sunt chiar curios ... cred ca esti singuru din cta care merge cu rs`u limitat :bounce: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai zic nimic. Ne vedem in cta si o sa vezi ca te-ai cam gafat in afirmatiile tale :bounce: . Las ca-ti dau eu un suc sa-ti treaca supararea. Incep sa te iubesc :X

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5-6 l/100 (e limitat). Dupa un mic incident (m-am speriat tare rau) am mers vreo 2 zile usurel de tot si am scos si 4 si putin. Depinde de cum mergi, in jur de 6 oricum. Treaba amuzanta cu prietenu asta al meu, a zis ca il lasa asa, chiar daca consuma mult, ii place ca trage mai tare =)). O sa faca 50 km cu un full, treaba lui.

Pai si ce mare crestere de consum?mie la drum lung imi ia 6 cu mers 110-120-130 si prin oras undeva pe la 7,depinde si cum merg,cel mai mic am scos 5(cu mers numai sub power-valve),in fine,nu e mare diferenta de consum,creste consumul daca ii dai cotor fara cap numai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E decent consumul care il spui tu, am un prieten cu rs din 2004 si spunea ca ii ia cam 10 (delimitat). Dar adevarul e ca e forjat rau motorasu ala, adica nu schimba sub 10.000.

 

Inseamna ca nu se mareste consumul chiar asa mult, daca n-o arzi in ture aiurea. Imi retrag cuvintele de mai devreme :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut,tocmai mi am luat o Aprilia rs 125 din 2007 ala Spain no 1 si ca totzi baietzii vreau sa imi scot limitarea.Am luato ieri deci are doar 5 km,nu vreau sa mai astept sa fac rodajul vreau sa le scot acum......si prima mea optziune a fost U.M,am fost la ei si auzitzi pretz :) 510 euro adik undeva la 10% din valoarea motocicletei.Evident ca nu cred ca le a dat cineva vreodata si nici eu nu le ash da in ruptul capului! Ce pot sa fac in aceasta situatzie?Unde pot sa il scot? si pls sa imi zica cineva care stie ca sincer am auzit 45672000 de mii de variante...ash vrea ceva concret...unde si cum.....aaa si inca ceva,evacuarea la ea ash dori sa o schimb(ce sa ii pun?imi da mai multa putere?de unde sa o iau?)

Merci mult!

 

 

de exemplu eu mi-am laut un rs 2007 la 1000km. motoru limitat la 7700rpm sau 90 km/h. are power valve, toata limitarea fiind din cdi. am luat un cdi de pe modelu din 2005 de la un preten, am taiat mufele, le-am lipit la loc, si am facut schimb de cdiuri. a meu e acum full power si a lui merge 90. nu stiu daca la toate modelele e asa limitarea, cert e ca la al meu era doar din cdi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nea, vino la Constanta si vorbesc cu baiatu ala sa-ti faca o demonstratie pe banii tai. 'ai gea

 

Mia zis Paul ca v-ati intanlit ....dar tot nu i-ai aratat rs`u ala.

 

In 2 saptamani sper sa venim amandoi ma mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Costy, vino, iti fac cunostinta cu baiatul ala.

 

LOL , data viitoare cand vii sa ma anunti (PM) sa-ti cumpar un cadou :).

 

P.S. Hai gata cu certurile pe forum, la plimbare cu voi ca e racoare acum.

Editat de Trotinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Costy, vino, iti fac cunostinta cu baiatul ala.

 

LOL , data viitoare cand vii sa ma anunti (PM) sa-ti cumpar un cadou :).

 

P.S. Hai gata cu certurile pe forum, la plimbare cu voi ca e racoare acum.

la tine e racoare,la noi sunt inca vreo 35 de grade acuma ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot ce pot spune despre tipu cu "esu " e ca dak tot are bani de aruncat mai bine isi lua ktm 125 si era mai special :cheers: ! Adica rs au multi dar ktm? Oricum dak mai scrii pe forum lasa numaru tau si iesim la o plimbare poate si mai lunga! Catinel catinel! Bafta si potolitiva cu datele tehnice de invidiat pe mobre de 125!Adica mai bine citesti o carte usoara de beletristica! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot ce pot spune despre tipu cu "esu " e ca dak tot are bani de aruncat mai bine isi lua ktm 125 si era mai special :cheers: ! Adica rs au multi dar ktm? Oricum dak mai scrii pe forum lasa numaru tau si iesim la o plimbare poate si mai lunga! Catinel catinel! Bafta si potolitiva cu datele tehnice de invidiat pe mobre de 125!Adica mai bine citesti o carte usoara de beletristica! :)

De ce ne tot zapacesti tu cu Ktm`ul? Scrie in plm fara k.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...