Sari la conținut

Mobra Gr8 Streetfighter .. (mobra Moficata)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...
mobra rulezz ;) :burnout:

 

asa baieti!!

a fost prima motoreta pe care m-am dat, va fi o amintire marcanta!!! ce sa zic cred ca toti dintre noi s-au dat pe mobre, eu personal de atunci am ramas cu microbul motoarelor..:huh:

 

si mobrele-s motoare chiar daca-s pe cale de disparitie..:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa baieti!!

a fost prima motoreta pe care m-am dat, va fi o amintire marcanta!!! ce sa zic cred ca toti dintre noi s-au dat pe mobre, eu personal de atunci am ramas cu microbul motoarelor..;)

 

si mobrele-s motoare chiar daca-s pe cale de disparitie..:burnout:

Mobra are mai multe efecte pe unii ia determinat sa prinda o scarba de motoare de nu le mai trebe nici una

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salut...am si eu doua mobre dintre care una vreau sa o modific cat mai mult...am deja aprindere electronica...camasa sport...carburator modificat de hoinar...as vrea sa aflu mai multe detalii despre imbunatatirea admisiei, transferelor si a evacuarii...ms mult

post-45576-1236190486_thumb.jpg

post-45576-1236190515_thumb.jpg

post-45576-1236190531_thumb.jpg

Editat de badboyu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...am si eu doua mobre dintre care una vreau sa o modific cat mai mult...am deja aprindere electronica...camasa sport...carburator modificat de hoinar...as vrea sa aflu mai multe detalii despre imbunatatirea admisiei, transferelor si a evacuarii...ms mult

Geniale mobrele astea, si eu am in plan acuma sa achizitionez o mobra s50 avand acelasi scop, dar in legatura cu mobra ta, de ce nu ai scos aparatoarea fata ? ca arata mai ok. :cheers: , ah si era sa uit, cam cat ai reusit sa reduci din greutate cu modificarile actuale ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...am si eu doua mobre dintre care una vreau sa o modific cat mai mult...am deja aprindere electronica...camasa sport...carburator modificat de hoinar...as vrea sa aflu mai multe detalii despre imbunatatirea admisiei, transferelor si a evacuarii...ms mult

 

 

mane....tot ce ai strans,ai strans degeaba! vedeata-s eu pe tine cum pui camasa ai in racitorul de mobra!!!

1. acea aprindere "electronica" nu se potriveste pe conul axului ambielajului(ambielajul de mobra are filet exterior,ce ai tuacolo are gaura de surub,adica filet interior)

2. camasa mobrei are o anumita distantare camere de transfer-admisie respectiv, camere de transfer-evacuare,nu sunt niste simple gauri prin care intra amestecul in camera de ardere! si ca sa nu ai ce face cu el deloc,nu ti se nimereste nici la prinderea in cilindru,pentru ca partea de sus este mai groasa si mai lunga.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geniale mobrele astea, si eu am in plan acuma sa achizitionez o mobra s50 avand acelasi scop, dar in legatura cu mobra ta, de ce nu ai scos aparatoarea fata ? ca arata mai ok. :lol: , ah si era sa uit, cam cat ai reusit sa reduci din greutate cu modificarile actuale ?

Pai...cu mobra ma dau la tzara...pe dealuri...noroi si altele...dak scot aripa fata...voi arunca tot noroiul pe mine...si...am reusit sa reduc greutatea cam pana pe la 65 kg...mai am si alte planuri pt la vara cand voi merge la tara...akum doar adun piese:D

 

mane....tot ce ai strans,ai strans degeaba! vedeata-s eu pe tine cum pui camasa ai in racitorul de mobra!!!

1. acea aprindere "electronica" nu se potriveste pe conul axului ambielajului(ambielajul de mobra are filet exterior,ce ai tuacolo are gaura de surub,adica filet interior)

2. camasa mobrei are o anumita distantare camere de transfer-admisie respectiv, camere de transfer-evacuare,nu sunt niste simple gauri prin care intra amestecul in camera de ardere! si ca sa nu ai ce face cu el deloc,nu ti se nimereste nici la prinderea in cilindru,pentru ca partea de sus este mai groasa si mai lunga.

 

Numai bine!

hmmm....ai dreptate...dar...daca aduc si alte modificari pentru ca piesele adunate sa se potriveasca bine...ar merge:D...de exemplu...rotorul de la aprindere l-am dus la strungar si a marit canalul rotorului...am facut loc pentru ventilatorul d la mobra si am facut loc si pentru o piulita cu care sa prind rotorul de conul axului ambielajului:D....camasa...am fixat-o deja pe racitorul de la mobra...am frezat galeriile de admisie, evacuare si transfelere astfel incat sa se potriveasca totul perfect...in plus...nu ma astept la performante maxime de la mobra...fac totul din placere:))...pentru a avea cu ce sa ma distrez la tzara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mane...sincer sa fiu,nu stiu cum o saiti mearga motorul ala :lol:

 

 

da-mi add pe mess,sa imi spun eu ce inseamna modificari!

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da buna tuturor sunt nou in comunitate.caut si eu ceva piese de hoinar am nevoie de cateva piese (la kart) imi trebe urgent placile de metal de la ambreaj am nevoie are cineva ? daca aveti adi_karting18 va rog si cine vrea sa discutam despre mobre-hoinare intrati pe id poate ma ajutati si pe mn cu ceva sfaturi .! :) :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
up cu mobra turbo :D acum bipedu' cica are atelier, 'ai de plm...

Da ce-ai mah cu omu daca munceste si are atelier?Esti invidios? :blink:

Mie imi place cum arata mobra aia, si pacat ca n-am avut fonduri sa o iau cand era vremea, ca la mine prindea cu siguranta 150 la ora...in picaj direct...cu tot cu mine pe ea :D

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
sa nu uitam vreodata! :wink:

Ce demeeent :blink: :)

 

Adevaru ca a fost caterinca topicul la vremea lui....Chiar, ce s-o fi intamplat cu mobretta asta?Candva ma batea gandu sa o cumpar si evident, sa o testez eu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
Ce demeeent :blink:

 

Adevaru ca a fost caterinca topicul la vremea lui....Chiar, ce s-o fi intamplat cu mobretta asta?Candva ma batea gandu sa o cumpar si evident, sa o testez eu :D

 

 

tu chiar crezi ca a mers vreodata? :wink:

 

daca nu-l vedeam pe retard ca mai traieste nu imi aduceam aminte de topicu' asta. vad ca in continuare nu a renuntat la metabond si crede ca e un fel de nou mesia! :D))))) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce demeeent :D :D

 

Adevaru ca a fost caterinca topicul la vremea lui....Chiar, ce s-o fi intamplat cu mobretta asta?Candva ma batea gandu sa o cumpar si evident, sa o testez eu :D

 

Maestre,ai luat carnet?Vreau sa te invit la anu la Marsul de Moto-Clasice.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maestre,ai luat carnet?Vreau sa te invit la anu la Marsul de Moto-Clasice.Bunu.

Momentan n-am luat carnet, da am luat in sfarsit acte :D Si am schimbat planul...intai dau de B, sper eu, in iarna asta, apoi la anu de A, ca doar sunt cu actele-n legalitate!

Si pana la carnet, am un scuterel de-l omor...4000 de km bagati in oras in 3 luni...nu necesita permis, si nici berile nu-l deranjeaza :D) Si tot e mai bun ca mobra lu Gabitzu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...