Sari la conținut

Tridays 2007


tin-tin
 Share

Postări Recomandate

Salut.E careva interesat (in special posesorii de Triumph) de cea mai serioasa (probabil) intalnire a comunitatii Triumph?Eu as cam merge...se tine la Neukirchen,Austria intre 29 iun-1 iulie.

www.tridays.com

Astept... :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.E careva interesat (in special posesorii de Triumph) de cea mai serioasa (probabil) intalnire a comunitatii Triumph?Eu as cam merge...se tine la Neukirchen,Austria intre 29 iun-1 iulie.

www.tridays.com

Astept... :duel:

 

Mi-ar place...o sa studiez problema. Mersu pe autostrada cu motorul e naspa...nu-mi place, ma plictisesc. ne urla cucu-n casca pana acolo...adica frumos...da departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.E careva interesat (in special posesorii de Triumph) de cea mai serioasa (probabil) intalnire a comunitatii Triumph?Eu as cam merge...se tine la Neukirchen,Austria intre 29 iun-1 iulie.

www.tridays.com

Astept... :duel:

 

Na, sigur. Doar ca eu vin din Germania, da' poate ne vedem pe acolo.

 

Salve.

 

THE DEVIL RIDES TRIUMPH !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...tinem legatura...poate ne vedem acolo...

hai si tu,marinero!!...

 

Hell, yeah!

 

Ce Triumph ai, daca-i slobod a stii? Eu detin singura Bonneville, din '01, inmatriculata in zona mea. Daca vezi una Goodwood Green/Metalic Silver si numar de Kempten, adica KE ... ala is.

 

GO YOUR OWN WAY!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Speedtriple '97,T300B,900cc,negru...si il iubesc!!!

...oricum,poate mai vb pana atunci despre intalnire...

iti faci rezervare la cazare?

 

Ma maninca palma dreapta de un Triple si pe mine, asa ca alternativa la Bonnie. Mai ales la cit de brutal arata modelul nou...

 

Cu cazarea nu stiu inca. Trebuie sa vad daca mai vine v-unu' din clubul meu, eu fiind singurul posesor de Triumph, baietii de la Triumph Motorcycle Clan Germany (mai mult ca sigur!), sau Old Kentucky Boys Austria (poate au ei ceva alternative) si abia atunci pot spune exact.

O sa fie (daca nu e deja) destul de "strimt" cu cazarea, Neukirchen nu pare sa fie prea mare si cu multe posibilitati de cazare. Ramine alternativa cortului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se gaseste loc de cort?...daca te poti interesa,daca afli ceva, lasa-mi si mie un semn,te rog...

eu sper sa vin cu vreun tovaras...

triumph-uri,nu...slabe sperante in ro...

si eu visez la un 1050...si daca vine vreodata,va sta langa T300...

marinero are 1050...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se gaseste loc de cort?...daca te poti interesa,daca afli ceva, lasa-mi si mie un semn,te rog...

eu sper sa vin cu vreun tovaras...

triumph-uri,nu...slabe sperante in ro...

si eu visez la un 1050...si daca vine vreodata,va sta langa T300...

marinero are 1050...

 

Bai, preturile pentru loc de cort sint nesemnificativ mai ieftine, decit motel/pensiune, asa ca ma fuck in el camping. Fiind zona turistica, cu ceva pretentii, au aia niste preturi de dai pe spate. Cea mai misto varianta e sa inchiriezi o casa de vacanta, mai ales in grup, ca-ti iese, cu cit e grupul mai mare, mai ieftin decit pensiunea. Nu stiu daca, in plin sezon turistic, mai e ceva de gasit, informatiile de pe site fiind cam amarite, cinstit sa fiu. Am mai cautat si in rest, pe net, dar nu-s mai lamurit. Ma gindesc sa ma duc, la mine in oras, la o agentie turistica si sa-i pun pe aia sa caute. Sau dorm linga motor, ca n-ar fi prima data, doar ca acolo, intre Alpi, s-ar putea sa-mi inghete ceva.

 

Cum stiu date exacte, dau alarma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, preturile pentru loc de cort sint nesemnificativ mai ieftine, decit motel/pensiune, asa ca ma fuck in el camping. Fiind zona turistica, cu ceva pretentii, au aia niste preturi de dai pe spate. Cea mai misto varianta e sa inchiriezi o casa de vacanta, mai ales in grup, ca-ti iese, cu cit e grupul mai mare, mai ieftin decit pensiunea. Nu stiu daca, in plin sezon turistic, mai e ceva de gasit, informatiile de pe site fiind cam amarite, cinstit sa fiu. Am mai cautat si in rest, pe net, dar nu-s mai lamurit. Ma gindesc sa ma duc, la mine in oras, la o agentie turistica si sa-i pun pe aia sa caute. Sau dorm linga motor, ca n-ar fi prima data, doar ca acolo, intre Alpi, s-ar putea sa-mi inghete ceva.

 

Cum stiu date exacte, dau alarma.

... :D ...ne-a mai inghetat si altadata...cate ceva...cand afli noutati,striga...te rog...

...din pacate se pare ca din ro nu prea e interesata lumea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase sunt Triumph-urile astea...cochetez si eu cu ideea sa-mi iau un Rocket 3 dar nu anul asta...ce e drept sunt peste media de pret.

As merge si eu cu voi dar nu cred ca ma tine fieru' atatia km, abia am facut o plimbare de 800 de km in 2 zile si m-a durut popul inca 2 zile.

Tinem legatura, sunt interesat, oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa incercam sa ne intalnim miercuri la arc, sa ne cunoastem si sa stam de vorba.

N-am rabdare sa iau topicul de la inceput, cine e din Bucuresti...

Editat de plescoi rulz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci si prin urmare, cazarile acceptabile ca pret sint duse ramin doar "nesimtirile", asa ca eu imi iau sacul de dormit si improvizez la fata locului. Pentru amatorii de improvizat fie spus ca, in Alpi, chiar si in toiul verii, e riscul de bruma, sau chiar inghet, noaptea, asa ca sacul de dormit trebuie sa fie unul ca lumea.

Anyway, Neukirchen-ul e la 243km de mine, asa ca pot sa ma carabanesc usor, daca-mi ajunge.

 

Tin-tin, taticule, sper sa ne vedem acolo :D . Poate mai vin si alti romani.

post-17131-1178610353_thumb.jpg

Editat de roadkill
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bonnie,incep sa ma gandesc la bruma aia...vreau sa vin,totusi!

ma apuc de cautat shube!!!

care-s optiunile?iti iei si cort?...

si...ce-i aia "nesimtite"?...cam ce scoruri?

sper sa ne cunoastem!!!

sa-ti traiasca...

 

...

post-6387-1178646657_thumb.jpg

Editat de tin-tin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bonnie,incep sa ma gandesc la bruma aia...vreau sa vin,totusi!

ma apuc de cautat shube!!!

care-s optiunile?iti iei si cort?...

si...ce-i aia "nesimtite"?...cam ce scoruri?

sper sa ne cunoastem!!!

sa-ti traiasca...

 

...

 

Sa stii ca nu-i gluma, cu bruma si, eventual, ceva inghet, depinde de vreme. Am experienta de aproape 8 ani.

 

Preturile sint cam asa:

 

Camping 110 iuro. Cu locurile nu stiu exact.

 

Camera la privat 130-140 iuro+adaos pe noapte de 2-3 iuro.

 

Pensiune cam 150 iuro+ 5 iuro adaos.

 

Hotel 165-200 iuro+ 8-10 iuro adaosul ala.

 

Toate preturile pe persoana, se intelege, pe perioada 29-1, in afara de camping. Cu "nesimtite" e o chestie de interpretare. Poate si pt. ca programul nu te da pe spate, din p meu dv. Am vazut chestii mult mai misto. Plus ca vin cu nevasta-mea, deci dublam preturile.

 

 

Merci de urare. Sa-ti traiasca si tie Triple-ul.

Editat de roadkill
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi inchipui...din fericire DOAR pt tine ai vazut si chestii mult mai misto!...aici..mai greu...incerc sa ma interesez si eu pe la agentii de turism...

 

N-am vrut sa fiu nasol si chestia cu "misto" inseamna atmosfera, nu anvergura, party-ului. Nu ma intelege gresit. Vreau, in continuare sa merg, doar ca puteau, cei de la Triumph, sa gaseasca alt loc, cu mai multe alternative de cazare. Asa nu prea ai de unde alege. Iar sa dau pe cazare, doua persoane, de 5-6 ori mai mult decit benzina dus-intors, nu mi se pare cool, dar, in conditiile date, se pare ca nu am incotro.

 

Hai, sa auzim de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta ar fi nasol...

si sacul de dormit il pui unde vrei???

 

Depinde de jandarmeria austriaca, dar banuiesc ca, in prioada asta, vor fi mai maleabili, decit in rest.

 

Mai caut alternative, chiar mai in afara Neukirchen-ului, sau ceva privati cu curte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...