Sari la conținut

ghidoane....cadre ....roti ...la comanda


fhchth
 Share

Postări Recomandate

Salutare mai Basty imi spui si mie te rog cit imi iei pt niste comenzi avansate din inox

Si in cit timp ai reusi sa le finalizezi

Trimitemi mai multe proiecte sa imi aleg un model pe care sa mil faci

Astept oferta ta de pret si modelele de comenzi pe care le faci

 

LOOK4ME@EMOKA.RO

0722535241

SALUTARE :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mai Basty imi spui si mie te rog cit imi iei pt niste comenzi avansate din inox

Si in cit timp ai reusi sa le finalizezi

Trimitemi mai multe proiecte sa imi aleg un model pe care sa mil faci

Astept oferta ta de pret si modelele de comenzi pe care le faci

 

                        LOOK4ME@EMOKA.RO

                    0722535241

            SALUTARE :cheers:

hello

treaba e ca nu prea mai am timp ..deci daca chiar vrei trebuie sa astepti 1 luna ... shi trebe sami adunci motorul pt a face pprinderile pe cadru shi pt a ti le da gata montate ...comenzi avansate ...nu mai fac din inox ci doar din dural de aviatie....pt ca e mai ushor ...rezistent ... pretzul depinde de ceea ce vrei ..poze nu am cum sa bag deocamdata ...pt ca nu am aparat ..modelul nu tre sa til alegi in functie de altele ci trebuie sa te gindeshti ce ti se potriveshte la motorul tau ...

basty

mai multe detalii la bastybikes@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok omule din teava rotunda vreau si eu nu plat nu forjat (imi place cat mai simplu) dacazici 200 atat sa fie, mai zici cum luam legatura.

 

Adrian Rusu

0723317880

rusuac@yahoo.com

ok pai atunci o sa dau portia dubla de arcuri la facut .... in rest mai vb pe mail bastybikes@yahoo.com sau telefon 0268276644-sebi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 years later...

fac la comanda ghidoane din inox sau otel pe diametre cuprinse intre 24 shi 28 la pretzuri avantajoase shi cadre rigide pt choppere ...mai fac shi roti la comanda cu butuci identici cu cei de harley pe 40 80 sau 120 despitze ... incurindo sa pot face rezervoare de orice forma prelucrate 100% manual ( english wheel) din aluminiu exact cum le facea shi jesse james ...o sa am incurind masapt facut springere ....

pretzuri aproximative:

cadru- 250 euro pina la 350 euro ( 350 softtailurile )

rezervoare aluminiu -intre 50 euro shi 100

springere intre 150 shi 250 euro

iar o roata completa lata pe 15 sau 16 pe 40 spitze ar fii cam 50 euro

 

ptcei interesati mail : bastybikes@yahoo.com

Pt cei ce imi dau mailuri asteptinduse la astfel de preturi , ii anunt dupa cum zice si data , ca asta a fost acu 10 ani . :)

pt a actualiza , adaugati inca un o in capat :) si inmultiti cu 10x si calitatea ...

 

Basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Faina treaba faci dar te intreb doar cum faci ca sa poti circula cu acele cadre+motoare+roti+aripi+ghidoane+etc. pe drumurile publice fara sa incalci legea?

Multumesc si bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei un ghidon? Ti-l face Basty. Vreu un cadru? Si pe asta ti-l face. Nu face nimic mai mult.

 

Basty face ghidoane,cadre, etc. Nu face sa poti circula cu ele fara sa incalci legea. E treaba ta daca incalci legea. :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, asta e varianta simplista si simpla. E un fel de disclaimer care trebuie sa fie prezent atunci cand vinzi/cumperi. Numai bine!

Pacat. As fi circulat cu un motor custom facut pe cadrul lui Basty si cu un spinger si ape de 17". Dar altfel il fac si il tin in living. Nu merita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pastreaza-ti cadrul , in rest poti schimba orice vrei tu si e OK dpdv legal.

 

Nu scrie niciunde ca nu ai voie sa schimbi ghidonul sau telescoapele sau saua pe moto .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care cadrul sa pastrez? Eventual sa caut un cadru de la un ciuruc dar sa fie inmatriculat si apoi sa lucrez pe al. Pacat, ca vroiam un cadru facut de Basty ca stiu ce face. Dar nu am loc in living... ;-)

 

Ghidonul l-am schimbat de doua ori deja, si seaua. Urmeaza suspensia si rotile. Dar un custom se face de la zero pe un anume cadru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fac la comanda ghidoane din inox sau otel pe diametre cuprinse intre 24 shi 28 la pretzuri avantajoase shi cadre rigide pt choppere ...mai fac shi roti la comanda cu butuci identici cu cei de harley pe 40 80 sau 120 despitze ... incurindo sa pot face rezervoare de orice forma prelucrate 100% manual ( english wheel) din aluminiu exact cum le facea shi jesse james ...o sa am incurind masapt facut springere ....

pretzuri aproximative:

cadru- 250 euro pina la 350 euro ( 350 softtailurile )

rezervoare aluminiu -intre 50 euro shi 100

springere intre 150 shi 250 euro

iar o roata completa lata pe 15 sau 16 pe 40 spitze ar fii cam 50 euro

 

ptcei interesati mail : bastybikes@yahoo.com

 

 

nu pui niste poze? sa vada si omul oferta, cum lucrezi si ca ai avut clienti multumiti. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pastreaza-ti cadrul , in rest poti schimba orice vrei tu si e OK dpdv legal.

 

Nu scrie niciunde ca nu ai voie sa schimbi ghidonul sau telescoapele sau saua pe moto .

Ba scrie...insa bineinteles ca nimeni nu si le omologheaza...pretul este mult prea piperat, in jur de 300 de lei sa omologhezi un ghidon .Cand montezi un Ape, automat deviezi de la dimensiunile de gabarit din cartea tehnica a motorului...si atunci trebuie omologare, si trecute noile dimensiuni in carte . La sha la fel...daca este trecuta in carte 2 locuri..la o sha solo ar trebuii omologare...insa cum spuneam, pe mine nu m-a intrebat nimeni de omologare, in afara de celebrul Dinicutu'cand am ajuns la Rar ( omu'este mai catolic decat Papa )...m-a respins si m-am dus la alt Rar, unde alt inspector nu a comentat nimic .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

fac la comanda ghidoane din inox sau otel pe diametre cuprinse intre 24 shi 28 la pretzuri avantajoase shi cadre rigide pt choppere ...mai fac shi roti la comanda cu butuci identici cu cei de harley pe 40 80 sau 120 despitze ... incurindo sa pot face rezervoare de orice forma prelucrate 100% manual ( english wheel) din aluminiu exact cum le facea shi jesse james ...o sa am incurind masapt facut springere ....

 

pretzuri aproximative:

cadru- 250 euro pina la 350 euro ( 350 softtailurile )

rezervoare aluminiu -intre 50 euro shi 100

springere intre 150 shi 250 euro

iar o roata completa lata pe 15 sau 16 pe 40 spitze ar fii cam 50 euro

 

ptcei interesati mail : bastybikes@yahoo.com

 

 

Pt cei ce imi dau mailuri asteptinduse la astfel de preturi , ii anunt dupa cum zice si data , ca asta a fost acu 10 ani . :)

pt a actualiza , adaugati inca un o in capat :) si inmultiti cu 10x si calitatea ...

 

Basty

 

practic, la ce preturi lucrezi acum?

 

chestia cu adaugatul unui zero in coada e doar o gluma, nu? ar ajuta sa publici o lista actualizata de preturi.

 

eu unul as fi interesat de un ghidon pentru virago, 22mm, inox. nu foarte diferit de cel original, cu alte unghiuri insa. lungime aproximativa desfasurata: 1,30 m. cat ar putea oare sa coste?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Faina treaba faci dar te intreb doar cum faci ca sa poti circula cu acele cadre+motoare+roti+aripi+ghidoane+etc. pe drumurile publice fara sa incalci legea?

Multumesc si bafta multa!

salutre ,

intr-adevar la noi este mai dificil cu omologatul pruduselor artizanle si design unicat , solutia cea mai viabila este omologrea in Germ sau Olanda, ce am facut deja la furci, cOSTURILE SUNT BINEINTELES La FEL ,FORTE MaRI .

cOSTUL UNUI PRODUS ESTE DUBLU SU 3X DaCa aRE OMOLOGRE ... PINa SI IN LOUIS

 

ps SCUZE PT REPLY-UL SCURT DaR IMI LIPSESC TaSTE DE La taSTTURa .... PaRTY-UL DE ZILELE TRECUTE FaCUT RaVaGII :))

 

haVE fUN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...